poniedziałek, 24 czerwca 2013

Kiedy polskie wydanie? cz.6

Dance of Shadows - Yelena Black
Taniec z drugą osobą jest wyrazem zaufania. Eleganckim i intymnym. Jesteście wystarczająco blisko pocałunku i tak blisko, że możecie poczuć bicie serca waszego partnera. Jednak dla Vanessy, taniec jest śmiertelny, dlatego dziewczyna musi być bardzo ostrożna w wyborze osób, którym może zaufać.

Vanessa Adler uczęszcza do elitarnej szkoły baletowej tej samej, do której należała jej starsza siostra Margaret tuż przed swoim zniknięciem. Bohaterka czuje, że nigdy nie będzie w stanie sprostać idealnej reputacji, którą posiadała jej siostra. Aczkolwiek Vanessa, ze swoimi wspaniałymi czerwonymi włosami i jasną cerą, posiada pewien rodzaj mocy, którą można dostrzec w jej tańcu. Dziewczyna zatraca się wtedy w muzyce, oddycha innym powietrzem, a świat wokół niej promienieje...

Szybko bohaterka zwraca uwagę trzech mężczyzn: cudownego Zepa, tajemniczego Justina oraz enigmatycznego choreografa Josefa Zhalkovsky. Aczkolwiek, kiedy Josef prosi Vanessę, aby tańczyła główną rolę w Płomiennych Ptakach, dziewczyna nawet nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, które nad nią wisi.

--------------------------------------------------------------------------

The Burning Sky - Sherry Thomas
Wszystko zaczęło się od rujnującej mikstury i przypadkowego blasku światła ...

Iolanthe Seabourne jest najwybitniejszym magiem swojego pokolenia, albo przynajmniej tak się o niej mówi. Według jednej z przepowiedni dziewczyna jest wybawcą Realmów. Jej obowiązkiem i przeznaczeniem jest więc stawienie czoła i pokonanie rodu Banów, największych magicznych tytanów, o jakich kiedykolwiek słyszał świat. To samobójcze zadanie jest przeznaczone dla szesnastoletniej dziewczyny – nieprzygotowanej, niewytrenowanej, a jedynie muszącej zmierzyć się z przepowiednią, mówiącą o zapalczywym pojedynku na śmierć i życie.

Książę Elberonu - Titus zaprzysiągł sobie chronienie Iolanthe wszelkim kosztem, jednak jest on również zagorzałym magiem dążącym do zemsty na Banach, którzy przyczynili się do śmierci jego najbliższych. Aby osiągnąć swój cel nie powstrzyma się przed niczym, nawet przed poświęceniem samego siebie bądź też Iolanthe.

Jednak Titus popełnia niebywałą pomyłkę i zakochuje się w dziewczynie , której życie będzie musiał wkrótce zakończyć. Teraz z żołnierzami Banów, znajdującymi się na terenie królestwa, bohater musi dokonać wyboru pomiędzy swoją misją a życiem ukochanej. 

-------------------------------------------------------------------------- 

Teardrop - Lauren Kate
Nigdy, przenigdy nie płacz . . . matka Eureki Boudreaux przed wieloma laty wpoiła tę zasadę swojej córce. Jednak teraz jej rodzicielka odeszła, a gdziekolwiek Eureka by się nie obróciła, zawsze pojawia się on – Ander, wysoki, blady blondyn, który wygląda tak jakby wiedział o rzeczach, o których nie powinien mieć żadnego pojęcia. Chłopak mówi dziewczynie, że znajduje się ona w śmiertelnym niebezpieczeństwie, które sprawi, że zapłacze ona bardziej niż ktokolwiek wcześniej.

Jednak Ander nie zna najciemniejszego sekretu Eureki: od czasu tajemniczego utopienia się jej matki, dziewczyna marzy o śmierci. Mało zostało już spraw, o które bohaterka naprawdę się troszczy. Jedynym wyjątkiem jest jej najlepsza przyjaciółka Brook i dziwny spadek po matce – medalion, list, kamień i starodawna książka, której nikt nie może zrozumieć. Powieść zawiera mroczną historię o dziewczynie ze złamanym sercem, która zalała swoimi łzami cały kontynent. Eureka jest bliska odkrycia tego, że antyczna opowieść jest czymś znacznie więcej niż tylko wymyśloną opowiastką. Może się też okazać, że Ander ma rację i jej życie rzeczywiście jest znacznie mroczniejsze, niż mogło jej się wydawać.

Nowa powieść Lauren Kate rozpoczyna trzymającą w napięciu, romantyczną, pełną sekretów i tajemnej magii serię, o świecie gdzie wszystko, co kochasz, może szybko przeminąć.

-------------------------------------------------------------------------- 

Pulse - Patrick Carman
Bestsellerowa seria autorstwa Patricka Carmana o niezwykłych, fantastycznych przygodach nastolatków. W 2051 roku niektórzy młodzi ludzie posiadają moc zwaną „pulsem”. Jest to zdolność do poruszania obiektami przy użyciu jedynie siły własnego umysłu. Seria „Pulse” to frapująca lektura z wciągającą akcją i czułą miłosną historią.

Jest rok 2051, a świat wciąż jest rozpoznawalny. Z pomocą tajemniczego kolegi z klasy Dylana Gilmore'a, Faith Daniels odkrywa, że jest w stanie poruszać przedmiotami używając siły własnego umysłu. Ta telekinetyczna zdolność nazywana jest „pulsem”, a Dylan, o dziwo, również posiada ową umiejętność.

W intrygujących scenach akcji, Faith używa swojej niezwykłej zdolności przeciwko grupie telekinetycznych mistrzów. Jednak ich moc jest tak potężna, że są w stanie zniszczyć swoich wrogów przez pozbawianie ich ulicznych świateł, przesuwanie głazów oraz zmiany torów lotu pędzących młotków, w taki sposób, że stają się niebywale śmiercionośną bronią. Jednak nawet dla najwybitniej utalentowanego człowieka kontrola nad umysłem oraz sercem jest bardzo trudna. Jeśli Faith pragnie dołączyć do jednego z oddziałów armii, w której służy Dylan i tym samym uratować świat, dziewczyna musi okiełznać niezwykłą moc ich obojga.

-------------------------------------------------------------------------- 

Confessions of an Angry Girl - Louise Rozett
Rose Zarelli, samozwańcza maniaczka słów i zarazem bardzo rozzłoszczona dziewczyna ma kilka spraw, do których musi się przyznać:

1. Jestem wściekła cały czas. Dlaczego? Ponieważ mój tato zmarł, a moja mama ledwie mówi. Mój brat natomiast całkowicie nas porzucił. Myślę, że rzeczywiście mam powody do irytacji, nie prawdaż?.

2. Regularnie doprowadzam ludzi do szału. Chcesz jakiegoś przykładu? Pocałowałam Jamiego Forta, gnojka, który prawdopodobnie umawia się z cherleaderką. Ona jest teraz niesłychanie wściekła i wychodzi z siebie.

3. Szkoła przypomina mi życie na Marsie. Moja najlepsza przyjaciółka została zastąpiona przez jakiegoś kosmitę, a ja cały czas widzę wszystko na czerwono (Mars jest czerwony a „widzenie czerwieni” oznacza bycie wściekłym – łapiesz?)

Tutaj jest też parę innych słów, które adekwatnie określają moje życie: nieznośna, przekraczająca wszelkie granice i nieodpowiednia.

(Nie wiesz co to oznacza? Sprawdź sobie w słowniku.)
(Przepraszam. To było niegrzeczne.)

36 komentarzy:

 1. Wszystkie książki wydają się być naprawdę ciekawe. Ech, mam nadzieję, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo na ich polskie wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe pozycje :) z mila checia kupie, gdy juz beda w polskim nakładzie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdybym miała wybrać coś dla siebie to sięgnęłabym po The Burning Sky :) zapraszam The Burning Sky - Sherry Thomas

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesujące książki. Zaciekawiła mnie powieść "Teardrop", ale czekam na polskie wydanie wszystkich!

  OdpowiedzUsuń
 5. Tylko jedna książka nie przypadła mi do gustu, a resztę z wielką chęcią bym przeczytała. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. wow, one są genialne. Mam nadzieję,że nie będę musiała długo na nie czekać. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie mi się spodobały, może coś jednak w Polsce będzie wydane.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mogę się doczekać aż trafią do Polski!! :O Coś czuję, że moja kieszeń szybko się wypłaci...

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta pierwsza bardzo mnie zainteresowała. Z chęcią bym przeczytała. Niech tylko wyjdzie w naszym ojczystym języku! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Przeczytałabym wszystkie wymienione przez Ciebie książki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Lauren Kate - taaak, fajnie by było gdyby wydali w Polsce ;) Inne też wydają się być ciekawe i te okładki *__*

  OdpowiedzUsuń
 12. Te książki muszą być po prostu świetnie. Z chęcią przeczytałabym wszystkie. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Na początku przyciągnęła mnie okładka książki Lauren Kate, ale jak przeczytałam opis - masakra.

  OdpowiedzUsuń
 14. chętnie przeczytałabym "Dance of Shadows" i "Teardrop" :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Pierwsza książka ma zostać wydana, bo z tego, co pamiętam były już nawet zapowiedzi na PB. A reszta? Z wielką chęcią przeczytałabym trzy kolejne, bo ich opisy zapowiadają coś ciekawego. No, zobaczymy czy wydadzą to u nas, ale mam nadzieję, że tak! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wszystkie mnie zaciekawiły, poza tym okładki mają nieziemskie!

  OdpowiedzUsuń
 17. spodobał mi się Dance of Shadows;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Dance of Shadows i Teardrop, oooo taak !;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Każdą z chęcią bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ciekawe pozycje, z chęcią bym je przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 21. O rany! Jak czytałam opisy tych książek to moja chęć do sięgnięcia po nie rosła, aż doszłam do wniosku, że po prostu muszę te pozycje przeczytać - nie ważne czy w języku rodzinnym czy oryginalnym. Na Teardrop czekam od dawna i mam nadzieję, że wkrótce książka pani Lauren Kate będzie mieć swoją premierę. The Burning Sky kojarzy mi się z jedną z serii, które bardzo lubię, dlatego również chętnie przyjmę ją pod swoje ramiona. Dance of Shadow widziałam kiedyś na ParanormalBooks i zachwyciła mnie okładka. Opis niekoniecznie mnie zachwycił, jednak zainteresował na tyle, bym wyczekiwała na premierę. O Pulse i Angry Girl pierwsze słyszę, jednak już teraz wiem, że po ich wydaniu, będę musiała po nie sięgnąć.
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 22. Każdą jedną chciałabym przeczytać, bez wyjątku. Oby jak najszybciej wydali je u nas...

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Wszystkie fajnie się zapowiadają i chętnie bym je przeczytała, gdyby je u nas wydali. Najbardziej mam chyba ochotę na Dance of shadows i Pulse.

  OdpowiedzUsuń
 24. "Confessions of an Angry Girl" zapowiada się ciekawie + podoba mi się okładka :D

  OdpowiedzUsuń
 25. Akurat z tych wszystkie chciałabym przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 26. "Dance of Shadows" zostanie wydana przez wyd. Albatros.
  info: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1446,2489,taniec-cieni.html

  jest już nawet polska okładka ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Jakie cudne okładki *.* Szczególnie interesuje mnie "Teardrop", może być ciekawe ;)

  OdpowiedzUsuń
 28. "Confessions of an Angry Girl" chce się zapoznać dla bohaterki, bo jestem niej ciekawa. Jeżeli chodzi o pozostałe to jestem zainteresowana prawie wszystkimi. Po którą raczej nie sięgnę? Po książkę pani Lauren Kate, czytałam jedną powieść autorki i nie przekonała mnie do siebie i po opisie wnioskuje, że znowu pojawi się wielka miłość od początku, a ja tego nie lubię :D

  OdpowiedzUsuń
 29. Wszystkie książki wydają się ciekawe i mają śliczne okładki ; )

  OdpowiedzUsuń
 30. Widziałam trailer do "Pulse" i wszędzie szukam ebooka po angielsku :D

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja sięgam po książki w języki polskim. Audiobooka w języku angielskim mogłabym jeszcze przesłuchać, ale do książek mnie tak nie ciągnie. Biorąc pod uwagę, że obecnie panuje moda na powieści, może niektórych z tych pozycji nie doczekamy się nigdy. Szkoda, bo rynek, szczególnie amerykański, ma wiele do zaoferowania.

  OdpowiedzUsuń
 32. Każda z tych książek jest godna uwagi:)

  OdpowiedzUsuń
 33. Czytałam Teardrop i muszę powiedzieć, że zarówno pomysł jak i wykonanie świetne. Książka przerosła moje oczekiwania, choć miała słabsze momenty, to generalnie wypadła nieźle :)

  Za pozostałymi książkami się rozglądnę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)