sobota, 1 czerwca 2013

Kiedy polskie wydanie? cz.3

Hell's Hollow - Summer Stone
Kiedy Seraphina była młodsza, uzdrowiła zranioną dłoń swojej najlepszej przyjaciółki. Przerażona niewytłumaczalnym uleczeniem, przyjaciółka zaczęła jej unikać. Od tego dnia Seraphina obywa się bez przyjaciół, co najmniej jak dziwak. Ponadto przestrzega nakazu, narzuconego przez matkę, aby powstrzymywać się od używania swojej wrodzonej mocy. Jej rodzicielka twierdzi, że za używanie swoich nietypowych zdolności dziewczyna może znaleźć się w miejscowym szpitalu dla obłąkanych tak samo jak jej ciotka i babcia.

Jednak w wieku szesnastu lat Seraphina znajduje zagadkowego, rannego chłopaka schowanego w leśnej kotlinie za jej domem. Dziewczyna czuje nieodpartą pokusę, aby pomóc chłopakowi. Coś nieustannie każdej nocy ją do niego przyciąga, a wraz z rozwojem znajomości między nimi rozkwita uczucie.

Dziewczyna pragnie odkryć jego sekrety — skąd pochodzi, dlaczego ukrywa się w lesie i jakim cudem został tak mocno ranny?— i chce podzielić się własnymi tajemnicami, chociaż wie, że jest to zakazane. I właśnie wtedy, gdy jej uzdrawiający dotyk zdaje się pomagać chłopakowi, jej własna moc ją rani. Kiedy symptom psychozy — doświadczony przez inne kobiety z jej rodu, które używały swojej nadnaturalnej mocy — zaczyna dręczyć Seraphinę, nastolatka staje w obliczu nieznośnego wyboru, czy zachować zdrowy rozsądek czy też chłopaka, którego pokochała?
-------------------------------------------------------------------------- 

Betrayal - Mayandree Michel
Tam gdzie jest miłość i moc, zawsze jest też i .... zdrada

Jako siedemnastolatka Cordelia jest zwyczajną dziewczyną z nadzwyczajnymi i przerażającymi sekretami. Sekretami które zawierają bujne marzenia, w których nastolatka doświadcza nie tylko prawdziwej miłości ale i wyniszczającego strachu, ponieważ każdej nocy próbuje wyrwać się ze swojego dotychczasowego życia.

Po imprezie, która całkowicie zmieniła jej życie, Cordelia niespodziewanie napotyka Evana - zagadkowego chłopaka z jej marzeń. Ujawnia on dziewczynie, kim i czym ona jest - potomkinią greckich bogów. W tym momencie nastolatka zdaje sobie sprawę, że jej życie jest jednym wielkim kłamstwem i tym samym musi opuścić teraźniejszość i przenieść się w przeszłości, aby przyjąć swoją ziemską rolę, która została jej narzucona. Dziewczyna musi chronić swojego antycznego imperium przed złowrogimi siłami, które ciężko pracują, aby je zniszczyć.

W wyścigu z czasem, Cordelia musi zadecydować: czy jest ona prawdziwą częścią tego niebezpiecznego świata czy też ryzykiem przeciwstawiającym się bogom, i czy ostatecznie porzuci chłopaka, który odcisnął ślad w jej sercu?
-------------------------------------------------------------------------- 

Trophy Husband - Lauren Blakely
Czasami po prostu nie możesz zapobiec zakochaniu się, nawet jeśli robisz wszystko, aby do tego nie dopuścić.

Odnosząca sukcesy modowa bloggerka McKenna Bell zdecydowanie zbyt wiele czasu poświęciła na chronienie samej siebie tuż po tym jak jej ex-narzeczony ją opuścił przy samym ołtarzu dla jakiejś gorącej laski z college'u, którą spotkał na swym wieczorze kawalerskim.

Ponowna miłość i zaufanie nie jest tym, co jest im pisane. Szczególnie teraz kiedy jej ex jest z powrotem w mieście ze swoją nową kobietą i do tego domaga się przejęcia opieki nad ukochanym psem McKenny. Nie ma mowy! McKenna ma go po dziurki w nosie i decyduje, że pora wyrównać rachunki i tym samym znaleźć własnego, młodego a Trophy Husband. Oczywiście ona ma tylko 27 lat, a to czyni tylko całą akcję jeszcze bardziej zabawną, dodatkowo przez nalezienie nowego faceta, może doprowadzić do szaleństwa swego byłego.

Kiedy dziewczyna opisuje swoje zamiary na blogu, jej post szybko zyskuje popularność. Właśnie wtedy Chris wkleja swoje zdjęcie i okazuje się, że ma on wszystkie poszukiwane przez nią zalety. Chris jest przystojny, odnoszący sukcesy i zawraca jej w głowie nieustannymi pocałunkami, które sprawiają, że McKenna czuje się prawie jak spadająca gwiazda. Jednak ponowne zakochanie może oznaczać ponowną stratę. Dlatego też kobieta postanawia, że łatwiej jest jej skupić się na zemście na byłym. Jeśli tego nie zrobi, z pewnością od razu się zakocha. A oznacza, że McKenna będzie musiała stanąć przed wyborem i zdecydować, czego naprawdę chce od życia – ochrony swego serca przed jakimkolwiek zranieniem, czy też nowego początku z dala od jej dotychczasowych lęków?
--------------------------------------------------------------------------   

Splintered - A. G. Howard
Ten zachwycający debiut łączy w sobie groteskę podziemnego świata oraz emocje towarzyszące pierwszej dziewczyńskiej miłości czy też poczuciu niezależności.

 Alyssa Gardner słyszy szepty owadów i kwiatów. Niestety akurat ta przypadłość sprawiła, że jej własna matka rok wcześniej znalazła się w szpitalu psychiatrycznym.To rodzinne przekleństwo sięga wstecz aż do jej przodkini Alicji Liddell, rzeczywistej inspiracji dla książki Carolla Lewisa pt. „Alicja w krainie czarów”.

Alyssa być może jest szalona, ale w każdym razie nie daje tego po sobie poznać. Aż do teraz. Kiedy stan psychiczny jej matki się pogarsza, dziewczyna uświadamia sobie, że wszystko co do tej pory myślała, że jest fikcją, tak naprawdę jest przerażającą rzeczywistością. Prawdziwa kraina czarów jest znacznie mroczniejsza i bardziej skręcona niż Caroll Lewis to opisał. Tutaj, Alyssa musi przejść serię testów, włączając w to osuszanie oceanu łez Alicji, rozbudzenie herbacianego przyjęcia oraz ujarzmienie wściekłego stwora - Bandersnatcha, musi tego dokonać, aby naprawić Alicji błędy i ratować swoją rodzinę. Alyssa musi też zdecydować, komu może zaufać: Jebowi, jej cudownemu najlepszemu przyjacielowi i powiernikowi sekretów czy też seksownemu, ale podejrzanemu Morpheusowi, który jest jej przewodnikiem po krainie czarów?
--------------------------------------------------------------------------  

The Chaos of Stars by Kiersten White
Rodzina Isadory jest naprawdę porąbana. Oczywiście jako ludzka córka egipskich bogów, dziewczyna stanowi ich nieodłączną, ale też i niezbyt przyjemną część. Jest przykuta do swoich rodziców, którzy zaledwie ją zauważają i musi znosić dom pełen krewnych, którzy nawet nie pamiętają jej imienia. Mimo wszystko, zamierzają oni już na zawsze być w jej otoczeniu, ale przecież Isadora jest zwyczajną śmiertelniczką i pragnie swobody.

Isadora jest zmęczona życiem, w którym każdy darzy ją zaledwie przelotnym spojrzeniem. Dlatego też gdy tylko nadarza się okazja, aby wraz z bratem przeprowadzić się do San Diego, dziewczyna od razu się na to zgadza. Jednak nastolatka szybko zdaje sobie sprawę, że „normalne” życie wiąże się z wieloma komplikacjami — i że jeśli chodzi o rodzinę to nie można tutaj mówić o całkowitym zerwaniu stosunków. Im bardziej chce pozostawić swoją przeszłość za sobą, tym bardziej nie może otrząsnąć się ze złowieszczego snu, który przepowiada zniszczenie całej jej rodziny. Wtedy też okazuje się, że w jej sennych koszmarach może snuć się cząstka prawdy, tym samym Isadora musi zdecydować, czy może w końcu porzucić swoje boskie dziedzictwo?

27 komentarzy:

 1. Wszystkie książki zdaję się być ciekawe, lecz na pewno będę śledzić Splintered, czy zostanie wydana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo bym chciała przeczytać Trophy Husband w polskim wydaniu. Zaciekawiła mnie jej fabuła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na "Splintered" w polskim wydaniu. :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Każda z tych książek mnie zainteresowała, teraz pozostaje tylko czekać na polskie wydania :)

  Zapraszam do siebie: in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Trophy Husband - Lauren Blakely
  Chyba ta pozycja najbardziej mnie interesuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeju, czekam na wszystkie książki!
  Bardzo mnie zaciekawiła książka "Hell's Hollow".

  OdpowiedzUsuń
 7. Coraz ciekawsze książki się tutaj pojawiają :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Druga książka przykuła moją uwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkie książki wydają się bardzo ciekawe ; D

  OdpowiedzUsuń
 10. Nooo... wszystkie książki bardzo mnie zaciekawiły. :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Coś by się dla mnie znalazło:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Trophy Husband - Lauren Blakely <---- to coś zdecydowanie dla mnie ;D

  OdpowiedzUsuń
 13. Zdecydowanie przeczytałabym z ogromną chęcią wszystkie wymienione przez Ciebie książki! Ciekawa jestem, czy chociaż jedna z nich ukaże się na naszym rynku wydawniczym... ;c.

  OdpowiedzUsuń
 14. nie czytałam żadnej z nich :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak dla mnie 1 i 2 w sam raz <3 z chęcią bym sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 16. To kiedy będziemy mieli polskie wydania tych książek?:)
  Trzeba cierpliwie czekać:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja chętnie bym przeczytała Trophy Husband - Lauren Blakely bo brzmi intrygująco:)

  OdpowiedzUsuń
 18. ta ostatnia do mnie najbardziej przemawia:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Witaj! Lubisz pisać e-maile? A może chciałabyś korespondować z kimś w tradycji sposób? Jeśli tak, to MAILUJ.blogspot.com jest właśnie dla Ciebie! Zapraszam serdecznie do wybierania znajomych wśród kategorii, a także do przesłania swojego zgłoszenia!

  OdpowiedzUsuń
 20. Pierwsza z książek za bardzo śmierdzi mi romansidłem z niewielka nutką magii.

  "Betrayal" ma przecudowną okładkę! Jeśli chodzi i jej opis - dla mnie taka mieszanka "Hypreversum" z "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy". Mimo to i tak chętnie bym ją przeczytała. :)

  Czytam i czytam...aż w końcu stwierdzam, że strasznie ciężko w tych czasach o oryginalną książkę. "Splintered" - znów cudowna okładka, ale pomysł ani trochę wyjątkowy. Po "Żelaznym królu" pani J.Kagawy wszyscy myślą, że jak wykorzystają wątek "Alicji w Krainie Czarów" to osiągną sukces.

  "Alyssa musi też zdecydować, komu może zaufać: Jebowi, jej cudownemu najlepszemu przyjacielowi i powiernikowi sekretów czy też seksownemu, ale podejrzanemu Morpheusowi, który jest jej przewodnikiem po krainie czarów?" - opis "Splintered"

  a teraz to, co ma zrobić Megan (bohaterka J. Kagawy): "dokonać wyboru pomiędzy dwoma śmiertelnymi wrogami: swoim najlepszym przyjacielem a mrocznym księciem"

  Prawie identycznie. ;P


  Z tego wszystkiego "The Chaos of Stars" najbardziej mi się podoba. O greckich bogach było, a tu mamy coś o egipskich, wiec może być ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. u mnie na szczescie nie bylo wichury, ale co chwile pada-przesteje.

  OdpowiedzUsuń
 22. Mam tyle książek już przetłumaczonych do przeczytania, że nie zawracam sobie głowy powieściami w innych językach.

  OdpowiedzUsuń
 23. Jeszcze nie wszystko stracone. Tyle ich jest, że możesz się jeszcze natknąć na coś oryginalnego. Szukamy dalej! :D

  OdpowiedzUsuń
 24. Pierwsza powiesć o dziewczynach z nadprzeciętnymi zdolnościami mnie zaciekawiła, i oczywiście ta i blogerce modowej!:D

  OdpowiedzUsuń
 25. fascynujące opisy, aż chce się zacząć czytać!

  OdpowiedzUsuń
 26. boskie dziewictwo :) hi hi
  ciekawe książki ;P

  OdpowiedzUsuń
 27. The Chaos of stars po pierwsze przepiękna okładka muszę zdobyć tą książkę bo opis jest przyciągający :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)