niedziela, 9 czerwca 2013

Kiedy polskie wydanie? cz.4

The Coincidence of Callie and Kayden - Jessica Sorensen
Tutaj znajdują się ci, do których szczęście się nie uśmiechnęło. Ci, którzy znaleźli się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, dlatego też nie zostaną uratowani.

Szczęście nie sprzyjało Callie w dniu jej dwunastych urodzin, wtedy to wszystko zostało jej skradzione. Zaraz po tym zdarzeniu, dziewczyna zamyka się w sobie i przyrzeka, że nigdy nikomu nie zdradzi, co konkretnie zdarzyło się tego dnia. Sześć lat później jej bolesna przeszłość niszczy jej życie i przez większość czasu dziewczyna stara się po prostu odetchnąć.

Tak długo jak Kayden pamiętał minione wydarzenia, znoszenie cierpień w ciszy było dla niego jedyną drogą do uratowania własnego życia. Jeśli tylko zrobiłby, to co mu nakazano, wszystko byłoby w porządku. Jednej nocy zaraz po dokonaniu przerażającej pomyłki, jego życie wydaje się być skończone. Jednak szczęście było po jego stronie, ponieważ Callie przypadkowo znalazła się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, akurat aby go uratować.

Teraz chłopak nie może przestać myśleć o dziewczynie, którą zobaczył w szkole, ale nigdy jej naprawdę nie znał. Kiedy Keyden trafia do tego samego collegu co Callie, robi wszystko, aby się z nią zapoznać. Jednak dziewczyna jest zdystansowana i zamknięta. Im dłużej bohater próbuje stać się częścią jej życia, tym bardziej uświadamia sobie, że dziewczyna potrzebuje ratunku.

-------------------------------------------------------------------------- 

Fire Country - David Estes
W zmienionym świecie, gdzie niebo jest krwiście czerwone, zima gorętsza od piekła i pełna piaskowych burz, a lato jest jeszcze cieplejsze, ponieważ szalejący ognień wędruje przez przypominający pustynie kraj, Heaterowie ledwie radzą sobie z przetrwaniem.

Z powodu toksycznego powietrza, średnia długość życia obniżyła się tak bardzo, że jedynym sposobem, aby plemię przetrwało jest zmuszanie kobiet do wydawania na świat dzieci co trzy lata, począwszy od ich szesnastych urodzin. Jest to ich obowiązkiem jako Zwiastunek.

Piętnastoletnia Siena jest młodziutką dziewczyną, przygotowującą się do zostania Zwiastunką. Właśnie wtedy zaczyna ona słyszeć pogłoski o innym plemieniu, złożonym z samych kobiet zwanych „dzikimi”. Znane są one z porywania młodych dziewcząt tuż przed ceremonią Przywołania. Jest to uroczystość, w której Zwiastunki poślubiają mężów, z którymi będą przekazywać życie nowym dzieciom.

Podczas gdy pustynny piasek opuszcza życiową klepsydrę bohaterki, Siena musi odkryć prawdę o dzikich kobietach i tym samym rozwikłać sieć kłamstw i oszustw, którymi otaczał ją ojciec przez całe życie.

-------------------------------------------------------------------------- 
 
Hopeless - Colleen Hoover
Czasem odkrycie prawdy może znacznie mniej korzystne niż wiara w kłamstwa. W najnowszym bestselerze New York Timesa główna bohaterka Sky spotyka Deana Holdera, chłopaka z reputacją, która rywalizuje z jej własną. Ponadto Holder jest zdolny do wywoływania w Sky uczuć, których nie czuła nigdy wcześniej. Już po pierwszym spotkaniu dziewczyna jest nim przerażająco urzeczona, bowiem coś w tym chłopaku przywołuje w niej ciąg wspomnień z przeszłości, o których bohaterka tak bardzo pragnie zapomnieć.

Sky wie, że Holder jest niczym więcej, tylko kłopotami, dlatego też próbuje trzymać go na dystans. Jednak pozostaje on uparty w swoich dążeniach do poznania wszystkich faktów z życia Sky. Bohaterka wreszcie ulega jego niewzruszonym darzeniom, aczkolwiek szybko odkrywa, że Holder nie jest osobą, za którą się przedstawia. Kiedy tajemnica, którą chłopak do tej pory trzymał w sekrecie, wreszcie wychodzi na jaw, każdy nawet najmniejszy aspekt życia Sky zmienia się na zawsze.

-------------------------------------------------------------------------- 

That Time I Joined the Circus - J.J. Howard
Wielka fanka muzyki, nieco wredna nowojorska dziewczyna – Lexi Ryan zawsze chodzi własnymi drogami. Jednak zaraz po dokonaniu wielkiej pomyłki i zmierzeniu się z przerażającą tragedią, bohaterka nie ma innego wyboru jak tylko odnaleźć swą długo niewidzianą matkę. Plotka głosi, że jej rodzicielka znajduje się gdzieś na Florydzie wraz z wędrującym cyrkiem.

Kiedy Lexi przybywa do swojej nowej rzeczywistości – dużego cyrku o trzech arenach – dowiaduje się, że jej mamy wcale tutaj nie ma ... ale za to jej przeznaczenie tu jest. Otoczona przez tygrysy, słonie, akrobatów występujących na trapezie, Lexi nawiązuje wiele zaskakujących znajomości, a ponadto znajduje szansę na prawdziwą miłość. Dziewczyna otrzymuje posadę cyrkowej kaznodziejki. Ponadto wyczytuje przyszłość z kart tarota i zajmuje się wróżbiarstwem. Jednak właśnie wtedy w cyrku pojawia się jej były najlepszy przyjaciel z rodzinnej miejscowości. Nagle cała przyszłość bohaterki staje pod wielkim znakiem zapytania.

Ta debiutancka powieść jest pełna humoru, mądrości i oszałamiająco świeżego głosu. Co więcej przypomina nam o magii, zawartej w cyrkowym namiocie, światłach miasta, pierwszych pocałunkach i ważności pewnej znakomitej playlisty.
--------------------------------------------------------------------------

More Than You Know - Alexandria Rhodes
Zaraz po przeżyciu druzgoczącego wypadku samochodowego, w którym śmierć poniósł ojciec Bryny Woods, dziewczyna czuje, że w swoim rodzinnym mieście nie ma już nic do pozostawienia. Straciła tutaj ojca, a jej ukochany chłopak Tyler niespodziewanie opuścił miasto w tym samym momencie, w którym miał miejsce wypadek jej rodzica. Opuszczona, załamana i zdezorientowana dziewczyna opuszcza miejscowość i udaje się do nowojorskiego collegu, aby uciec przed swym złamanym sercem.

Cztery lata później, Bryn wraca do Savannah, aby ponownie zamieszkać w swoim rodzinnym domu. Powoli, dziewczyna wpuszcza ludzi z przeszłości z powrotem do swego życia. Pozwala też opaść zbudowanym przez siebie niewidzialnym murom, które wcześniej miały ją chronić przed załamaniem. Jednak jak tylko dziewczyna ponownie zakochuje się w Tylerze, tajemnice o jego przeszłości zaczynają wychodzi na jaw. Sekrety te związane są ze śmiercią ojca Bryny. Sekrety, o który nie wiedział nawet sam Tyler.

29 komentarzy:

 1. A u ciebie jak zawsze ciekawe książki po które z pewnością nie będzie mi dane sięgnąć, gdyż nikt ich u nas nie będzie chciał wydać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie moge sie doczekac tych ksiazek po polsku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie książki wydają się bardzo ciekawe, ale najbardziej zaintrygowała mnie powieść "Fire Country".

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w sumie nie czekam nigdy na polskie wydanie jakoś wybitnie, po prostu sięgam po nie po angielsku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym żeby te książki już teraz były wydane w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z chęcią przeczytałabym pierwszą pozycję przedstawioną przez Ciebie. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe czy ktoś te książki wyda...? Mam nadzieję, że tak będzie, bo z chęcią bym je przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdzie ty wynajduesz takie fajne książki? :) sama chętnie przeczytałabym je wszystkie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Fire Country" brzmi super, gdyby wydali tę książkę u nas, na pewno bym ją przeczytała. Eh, tyle świetnych książek, chyba muszę szukać ebooków.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkie brzmią ciekawie!
  Mam nadzieję, że będą w Polsce bo muszę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 11. Wyjątkowo z obecnego postu zaciekawiły mnie wszystkie książki i mam nadzieję, że szybko ukażą się ich polskie wydania.

  OdpowiedzUsuń
 12. Każda książka wydaje się interesująca, mam nadzieję, że kiedyś jednak wyjdą. Bardzo bym chciała je przeczytać...

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. te wszystkie opisy brzmią strasznie stereotypowo. może ewentualnie "That time I joined the circus" :>

  OdpowiedzUsuń
 14. Jakoś nie zainteresowały mnie te książki :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czasem lepiej, żeby w Polsce nie wydawali. Jak mają zniszczyć tłumaczenie...

  OdpowiedzUsuń
 16. trzeba czekać na wydanie ;)
  Przy okazji zapraszam do siebie po wiele inspiracji oraz zachęcam do obserwowania ;)
  http://galaxyinspirations.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Takie ciekawe pozycje. Hmm ciekawe kiedy zostaną wydane w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 18. Cudowne propozycje! szczególnie podobają mi się dwie pierwsze. Tylko nie wiem czemu to plemię kobiet z Fire Country kojarzy mi się z żeńskim plemieniem z animacji "Roman Barbarzyńca" :D

  OdpowiedzUsuń
 19. tyle wspaniałych książek na świecie a mi czasu nie starczy eh:/

  OdpowiedzUsuń
 20. Ale by się chciało przeczytać. *-* Najlepiej wszystkie! : D

  OdpowiedzUsuń
 21. Zawsze z Twojego bloga dowiaduję się o jakiś świetnych książkach :D Muszę koniecznie przeczytać "That Time I Joined the Circus "

  OdpowiedzUsuń
 22. Chciałabym najbardziej przecztać tą ostatnią książkę, bardzo zachęca opisem ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Tyle ciekawych tytułów! Oby tylko czasu starczyło na lekturę ich wszystkich. :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Super! Zapraszam serdecznie na nowy post ze zdjęciami z "Mrozem" ;**

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)