niedziela, 26 maja 2013

Kiedy polskie wydanie? cz.2

The Beautiful and the Cursed - Page Morgan
Zaraz po dziwnym wypadku, Ingrid Waverly wraz z matką i młodszą siostrą Gabby jest zmuszona opuścić Londyn, pełen wymyślnych sukien i towarzyskich spotkań, na rzecz nieznanego i obcego Paryża.

W Paryżu nie ma żadnych okazałych balów czy olśniewających przyjęć, co więcej dom, który dla całej ich rodziny znalazł brat bliźniak Ingrid – Grayson, nie jest wcale normalnym domem. Jest to porzucone opactwo, na dachu którego znajdują się figury kamiennych gargulców, które wyglądają tak prawdziwie, że mogą być niemal mylone z żywymi istotami. Nagle Grayson znika. Nikt zdaje się nie znać jego miejsca pobytu. Wyjątkiem jednak jest Luc – oszałamiająco przystojny służący w ich nowym domu.

Ingrid jest pewna, że jej brat bliźniak nie umarł —potrafi to wyczuć głęboko w swojej duszy — ale zdaje sobie sprawę, że Grayson jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Od niej i od Gabby zależeć będzie odnalezienie drogi do Graysona, drogi która będzie prowadziła Ingrid do ujawnienia ciemnych sekretów i prawd nie z tego świata. Lecz jeśli raz sprawy te zostaną odkryte, już nigdy więcej nie mogą być zapomniane.
 -------------------------------------------------------------------------- 

Four Summers - Nyrae Dawn
Charlotte Gates jest zmęczona byciem Charlie Rae. Dziewczyna kocha jeziora nad którymi dorastała, wynajmowane górskie chaty i noce spędzane pod gwiazdami…ale w środku pragnie czegoś więcej.

Po swoim pierwszym roku studiów, rodzina Nathaniel Chase’a spędza swoje pierwsze wakacje w The Village. Od samego początku Charlotte intryguje Nathaniela. Jest ona dziewczyną, która zawsze mówi to co myśli, ma sukcesy w sporcie i za każdym razem, gdy patrzy przez teleskop, zatraca się w widoku nieba.

W ciągu czterech kolejnych wakacji, które spędzali w swoim towarzystwie, Charlotte and Nathaniel zostali najlepszymi przyjaciółmi, dzielili swoje debiuty, leczyli złamane serca, chronili swoich sekretów, przezwyciężali tragedie, ... zakochali się. I musieli się pożegnać…

Charlie chce się wyrwać z The Village. Nate natomiast chce ją zatrzymać przy sobie. Marzą, aby móc robić wszystko razem. Jednak życie nie jest tak proste jak ich wakacje.

Każde kolejne wakacje opowiedziane są z innego punktu widzenia. Raz przedstawia je Charlie, a raz Nate. Książka ta jest podróżą z tą parą i ich przyjaciółmi, w czasie gdy dzielą się swoimi historiami o dorastaniu, odkrywaniu samych siebie, dokonywaniu wyborów i ciągłym zakochiwaniu się. 
 -------------------------------------------------------------------------- 

Come Back To Me - Coleen Patrick
Whitney Denison nie może się doczekać, żeby zacząć wszystko na nowo. Wcześniej myślała, że miała wszystko pod kontrolą, wierzyła, że jej przyszłość będzie zawierać jej najlepszą przyjaciółkę Katie .... dopóki wszystko się nie zmieniło.

Teraz jej życie w Bloom przypomina jednen wielki skacowany poranek, wypełnionym żalem, rozpaczą i drobnymi wspomnieniami o tym, że kiedyś była szczęśliwa . O szczęściu której zrujnowała i którego nie potrafi odzyskać.

Dlatego też, Whitney odlicza dni pozostałe do wyjazdu z domu na uniwersytet Colson. W międzyczasie zapełnia swoje lato ciężką pracą, której nie dokończyła podczas ostatniego roku szkolnego, zajmuje się nowym hobby, które obejmuje klej i brokat, i unika każdego, kto w jakiś sposób przypomina jej o starym życiu.

Kiedy dziewczyna przypadkiem wpada na nieznajomego, który odwiózł ją do domu w noc ukończenia szkoły, po tym jak zemdlała obok rowu, Whitney poczuła że jej życie ponownie zamiera. Kluczem do przetrwania lata w Bloom staje się rozwikłanie jakiegokolwiek wspomnienia, jakie uchowało się z tamtej nocy.

Jednak poszukiwanie odpowiedzi nie jest proste i dziewczyna musi prosić o pomoc, a to oznacza, że musi zwrócić się do nieznajomego Evana i swojego byłego chłopaka Kyle'a. Nagle życie ponownie wariuje i Whitney znajduje się nie tylko na skraju przepaści szczęścia lecz i miłości. Wywołuje to w niej pytania, czy jest w stanie zaufać swoim uczuciom? I czy wpadnie znów w swoje przeszłe skrajności?

Jak tylko Whitney odkrywa prawdę o swoich wspomnieniach, zdaje sobie sprawę, że życie nie jest bezkompromisowe, a szczęście nie jest czymś na co trzeba czekać, ale czymś co można wybrać.
 --------------------------------------------------------------------------

The Truth About You and Me - Amanda Grace
Mądre dziewczyny nie są zobowiązane do robienia głupich rzeczy.

Madelyn Hawkins jest nadzwyczaj mądra. Już w wieku 16 lat jest tak uzdolniona, że może uczęszczać do college'u, wszystko dzięki specjalnemu programowi nauczania, jaki przeszła w liceum. Swojego pierwszego dnia w nowej szkole dziewczyna spotyka Benneta. Jest on słodki, zabawny i miły. Dodatkowo rozumie co traci i co musi znosić Madelyn, aby być najlepszą w szkolę i tym samym zadowolić rodziców. Teraz jednak po raz pierwszy w życiu, Madelyn się zakochuje.
Jest tylko jeden problem. Bennet jest jej nauczycielem i myśli, że dziewczyn ukończyła już osiemnaście lat, ponieważ wcześniej Madelyn nie powiedziała mu prawdy.

Historia ich zakazanej miłości jest opisana w listach, jakie Madelyn pisze do Benneta. Są one zarówno pełną cierpienia odą do ich fatalnej miłości jak i przeprosinami.
 -------------------------------------------------------------------------- 

The Hanged Man Rises - Sarah Naughton
Kiedy rodzice Titusa Adamsa umierają w płomieniach, on i jego mała siostra Hannah są pozostawieni sami sobie i muszą bronić się przed okrucieństwem i nędzą, jakie panują w slamsach wiktoriańskigo Londynu. Schronienie daje im przyjaciel i wybawca Titusa, inspektor Pilburiego. 

Chłopak powinien czuć się tu bezpieczny. Jednak chociaż inspektor właśnie złapał i powiesił notorycznego mordercę dzieci, zbrodnie wcale się nie zakończyły. Teraz każdy jest podejrzany, nawet sam inspektor i jeśli Titus nie będzie potrafił znaleźć sposobu na zakończenie serii zabójstw, straci wszystko co jest drogie jego sercu.
Aczkolwiek to zło nie może zostać powstrzymane nawet przez śmierć.

30 komentarzy:

 1. Wszystkie książki strasznie chciałabym przeczytać ^^ Najbardziej "Four Summers" i mam nadzieję, że ta powieść zostanie za jakiś czas wydana w Polsce :) Ale inne także wyglądają interesująco :) I mają przepiękne okładki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie pozycje, przez ciebie przedstawione bardzo mi się spodobały i z niecierpliowścia czekam na polskie wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Come Back To Me" może być świetne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest tyle innych książek przetłumaczonych na język polski, że nie płaczę za tymi, które nie są :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie książki brzmią bardzo ciekawie, ale dwie ostatnie najbardziej mnie zainteresowały. Szczególnie "The Truth About You and Me" z tego powodu, że jest pisana w listach. Mam nadzieję, że kiedyś ujrzymy którąś z tych książek po polsku. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. fajny ten blog (: chcesz wygrać nagłówek ? zapraszam ; http://beyourself-megg.blogspot.com/2013/05/konkurs-wygraj-nagowek.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekałam na kolejną taką notkę. :D

  Pierwsza z wymienionych przez Ciebie książek zaintrygowała mnie. Lubię przystojnych bohaterów i fantastykę, więc... ja również od dziś czekam na polskie wydanie. :)

  No i druga książka, która mi się (po opisie) spodobała to The Hanged Man Rises. Zarys fabuły już mnie ciekawi, a więc jeśli się u nas pojawi - przeczytam.


  Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny.

  OdpowiedzUsuń
 8. "The Hanged Man Rises" zapowiada się bardzo obiecująco :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkie brzmią bardzo zachęcająco! Najbardziej chyba pierwsza i druga :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Będzie co czytać w wakacje. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mmm... Oby były wydane u nas jak najszybciej! Wydają się świetne.

  Zapraszam do siebie: in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale ciekawe książki... Chętnie bym je przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystkie wydają się być ciekawe. *-* Bardzo chciałabym przeczytać. ; )

  OdpowiedzUsuń
 14. Come Back To Me - Coleen Patrick, to może być świetna książka.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawi mnie "The Beautiful and the Cursed" oraz "Come Back To Me"... :) Może nawet tę pierwszą zamówię zza granicy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zawsze można przeczytać po angielsku ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Tak najbardziej czekam na 1, 2 i ostatnią :) Wydają się ciekawe, ale pozostałe również brzmią interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 18. bardzo zachęcające recenzje,może się na którąś skuszę:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Każdą z tych książek chętnie bym przeczytała, choć "Come back to me" jakoś najmniej do mnie przemawia. Mam nadzieję, że wszystkie zostaną kiedyś wydane w Polsce. :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Z chęcią przeczytałabym je wszystkie:) Mam nadzieję, że ktoś przeczyta tego posta i wyda chociaż jedną z nich:)

  OdpowiedzUsuń
 21. Jakie śliczne okładki, mam nadzieję, że będę miała okazję przeczytać którąś z tych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Rzeczywiście wielu z nich warto byłoby się przyjrzeć bliżej :)

  OdpowiedzUsuń
 23. OO z opisu książki bardzo zachęcają ;D

  OdpowiedzUsuń
 24. Już mi się podobają. :D

  OdpowiedzUsuń
 25. Bardzo ciekawe wydają się te książki. Z przyjemnością bym je przeczytała. W szczególności : "come back to me" :)

  OdpowiedzUsuń
 26. 'Four Summers' najbardziej mnie zaciekawiła :D

  OdpowiedzUsuń
 27. Romansy jakoś do mnie nie przemawia, ale ostatnia książka może być ciekawa
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 28. zapraszam do mnie na wciąż trwający konkurs
  http://mieedzykartkami.blogspot.com/2013/05/konkurs.html

  OdpowiedzUsuń
 29. Sporo jest tych książek dla nastolatek. Aż szkoda, że wcześniej nie miałam takiego dostępu do informacji :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)