niedziela, 7 lipca 2013

Kiedy polskie wydanie? cz.8

Starbright - Rachel Higginson
Stella jest Gwiazdą, wysłaną przez Radę Najstarszych, aby żyć na ziemi i chronić planetę przed Ciemnością – przerażającym złem, które może wyssać wszelkie dobro z każdej żyjącej istoty i tym samym pozostawić glob pusty i wyludniony. Wraz z dwudziestymi piątymi urodzinami dziewczyna obejmie dowództwo nad Obrońcami i cała Ziemia będzie tylko pod jej odpowiedzialnością.

Przeznaczenie dopada Stellę właśnie wtedy, gdy dziewczyna zmaga się z utrzymaniem równowagi pomiędzy szkolnymi obowiązkami, a ratowaniem ludzkości przed śmiercionośnym rodzajem zła.

Wraz z rodzicami i Sethem, chłopakiem który zamierza zostać jej Odpowiednikiem, bohaterka zmaga się z demonami i upadłymi aniołami. Wszystko po to, aby chronić ostatnią zamieszkałą planetę we wszechświecie.

Jednak zło nie jest jej jedynym wrogiem. Dziewczyna musi również podjąć decyzję, która zadecyduje o jej przyszłości. Czy Stella będzie w stanie porzucić swoje ludzkie kontakty, w szczególności te z jej najlepszą przyjaciółką Tristan, aby ratować ludzkość?
--------------------------------------------------------------------------  
Nobody But Us - Kristin Halbrook
Will
Być może jestem spóźniony. Choć może to ojciec Zoe skradł piętnaście lat jej życia, ucząc ją bycia strachliwą. Będę musiał to odwrócić. Pomóc jej ponownie być silną i odważną. Nie dlatego, że stanowię jakiś przykład do naśladowania. Możemy przecież uczyć się razem.

Czasem kiedy cały świat cię ściga, wydaje ci się, że nie możesz biec wystarczająco szybko.

Zoe
Może Willowi zajmie lata zaakceptowanie faktu, że jest został porzucony. Może to zajmie mu nawet całe życie. Ja mimo wszystko zostanę z nim, bez znaczenia jak długo potrwa mu zrozumienie, że jednak nie wszyscy ludzie go opuszczą.


--------------------------------------------------------------------------  

Following Me - K.A. Linde
“Od pierwszej chwili, gdy Cię ujrzałam, wiedziałam, że będziesz uciekać..."

Devon w momencie, gdy zdecydowała się na wakacyjny wyjazd z St. Louis do Chicago, nie miała żadnego planu. Jedynie powód. Jeden, którego nie mogła zdradzić nikomu. Nawet Hadley, swojej najlepszej przyjaciółce z collegu, która nie zadając żadnych pytań, pozwoliła jej zatrzymać się w swoim pokoju gościnnym. Ani też Brennanowi barmanowi w lokalnej restauracji, w której wszyscy zazwyczaj jadali. Od teraz dziewczyna stara się unikać tego miejsca. Powodu tego nie może też zdradzić Garrettowi, chłopakowi Hadley, który zaczyna się z nią zaprzyjaźniać w momencie, gdy bohaterka nie ma przy sobie żadnej osoby, do której mogłaby się zwrócić.

"Nie wiedziałam jednak, po co właściwie biegniesz..."

Dziewczyna zaczyna nowe życie w mieście, jednak wciąż desperacko stara się wszystko ukryć. Wtedy też każda osoba z jej otoczenia nagle się przed nią otwiera. Tego Devon nigdy się nie spodziewała. Wreszcie zaczyna czuć się komfortowo, jednak nagle jej życie wywraca się do góry nogami...

"...jednak myślę, że cały czas biegniesz w moim kierunku."

4 życia.
Wszystkie złączone sekretami, które wciąż ich prześladują.

 --------------------------------------------------------------------------   

The Program - Suzanne Young
W świecie Sloane, prawdziwe uczucia są zabronione, nastoletnie samobójstwa są epidemią, a jedynym rozwiązaniem problemu jest Program.

Samobójstwa są teraz międzynarodową plagą. Jeden kolejny wybuch Sloane, a dziewczyna znajdzie się w Programie, jedynym udowodnionym projekcie leczenia. Rodzice bohaterki niedawno stracili jedno dziecko, dlatego teraz zrobią wszystko, aby tylko utrzymać córkę przy życiu. Jednak dziewczyna wie, że każdy kto przeszedł Program wraca jako czysta karta. Wszystko dlatego, że ich depresja znika wraz z ich innymi wspomnieniami.

Będąc pod stałą obserwacją zarówno w domu jak i w szkole, Sloane nakłada maskę odważnej dziewczyny i trzyma swoje uczucia głęboko zakopane. Jedynym człowiekiem, przy którymi bohaterka może być sobą jest James. Chłopak obiecał, że zapewni im obu bezpieczeństwo i unikną leczenia. Sloane wie, że ich miłość jest wystarczająco silna by przetrwać absolutnie wszystko. Jednak pomimo obietnicy, którą sobie nawzajem złożyli, coraz ciężej jest im ukrywać prawdę. Robią się coraz słabsi, a depresja się pogłębia. Ich Program jest coraz bliżej.

 --------------------------------------------------------------------------   

Mystic City - Theo Lawrence
Wszystkich fanów „Dobranych”, „Igrzysk Śmierci” i „X-men'a” z pewnością zaciekawi ta nowa opowieść o magicznym świecie podzielonym przez polityczną rebelię oraz miłość, która miała trwać wiecznie. Pierwsza książka z serii Mistycznego Miasta.

Aria Rose, najmłodsza potomkini dwóch władających i wrogo do siebie nastawionych rodów, dowiaduje się, że została zaręczona z Thomasem Fosterem – synem zaprzysiężonych wrogów jej rodziców. Związek tych obojga ma zakończyć wielopokoleniowy, polityczny spór i tym samym zachęcić wszystkich żyjących do dołączenia do Orlego Gniazda i walki przeciw dawno wypędzonym mistykom, żyjącym w kotlinie Depths.

Jednak Aria wcale nie pamięta faktu zakochania się w Thomasie. Właściwie to pewnego dnia dziewczyna obudziła się z wielką dziurą w pamięci. Ponadto zupełnie nie może zrozumieć, dlaczego jej rodzice zgodzili się na pojednanie z Fosterami. Dopiero wtedy, gdy Aria spotyka Huntera, zachwycającego i buntowniczego mistyka z Depths, zaczyna mieć przebłyski utraconych wspomnień. Powracające zdarzenia pokazują, że Hunter trzyma klucz do odblokowania jej przeszłości. Wybory, jakich dokona Aria mogą ją uchronić bądź też uśmiercić całe miasto – włączając w to ją samą.

29 komentarzy:

 1. Ja chce już koniecznie polskie wydanie książki Following Me. Ogromnie mnie zaciekawiła swoją fabułą.

  OdpowiedzUsuń
 2. "The Program", "Following Me" i "Nobody But Us" bardzo chętnie bym przeczytała. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ''Mystic city'' ma cudną okładkę i bardzo kuszący opis i na tę książkę skusiłbym się na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam kciuki aby w Polsce te ksiazki zostaly wydane :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "The Program" i "Mystic City" brzmią intrygująco!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zawsze mogę sobie powzdychać.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Following Me" i "Mystic City" mogą być ciekawe. Okładki jak zwykle przepiękne! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. i w takim momencie ja się pytam gdzie są polskie wydawnictwa -.-'
  jest tyle naprawdę fajnych książek, które nie zostały przetłumaczone i pewnie nigdy nie zostaną, a to jest wielka strata.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mystic City! Jeśli któreś wydawnictwo tego nie wyda to normalnie uduszę gołymi rękoma :P Przepiękna okładka, a treść wydaje się jeszcze ciekawsza.

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne te książki. Mam nadzieje, że zostanie z nich wydane chociaż kilka. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mystic city bardzo bardzo chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 12. O rany! Muszę przeczytać "Mystic city"! :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Kilka naprawdę przykuło moją uwagę. Chętnie sięgnęłabym po nie, a że akurat słoneczko świeci, tym lepiej by się czytało. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. The Program to coś dla mnie;)

  OdpowiedzUsuń
 15. The Program i Mystic City! Zaraz się biorę za poszukiwanie e-booków :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wow, wszystkie są interesujące! Szczególnie Starbright. A Mystic City ma przecudną okładkę.

  OdpowiedzUsuń
 17. I znów znalazłam u ciebie książki które chcę przeczytać :) chyba muszę sobie zrobić jakąś listę

  OdpowiedzUsuń
 18. "Mystic City" wydaje się być ciekawe :-)

  OdpowiedzUsuń
 19. Opisy książek wydają się zapowiadać dobre lektury. Może znajdę dłuższą chwilę (cóż, w języku obcym to jednak dłuższa chwila) na którąś :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Z tego co przeczytałam to te książki wydają się być na prawdę fajne :)
  Obserwujemy ?
  bloogmerry.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. "The following", "The program" i "Mystic city" świetnie się zapowiadają!

  OdpowiedzUsuń
 22. Pierwsze i ostatnia jak dla mnie są bombowe ! :D

  OdpowiedzUsuń
 23. Ostatnia mnie zaciekawiła, może wydać się ciekawa :)
  Dzisiaj doszła książka :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Nasz rynek wydawniczy zazwyczaj jest ze wszystkim opóźniony :) Niestety :)
  I mam jeszcze małą sprawę - założyłam "świeżutkiego" bloga i będę wdzięczna za każdą wskazówkę :) Jeżeli zdecydujesz się zostać na dłużej, będzie mi bardzo miło :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 25. Wszystkie bardzo mnie interesują :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Pierwsza jest meega :)

  Obserwujemy ? Ja już :)

  amazing-girl-2.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 27. "Mystic City", "The Program" i "Following Me" wydają się być ciekawe. "Starbright" ma śliczną okładkę, bardzo delikatną, a "Mystic City" tajemniczą i zwiastującą dobrą powieść ;) Dodałam bloga do obserwowanych ;D

  OdpowiedzUsuń
 28. Książka The Program zapowiada się naprawdę interesująco :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)