sobota, 27 lipca 2013

Kiedy polskie wydanie? cz.10

Początkowo zakładałam, że cykl "Kiedy polskie wydanie?" będzie miał jedynie dziesięć części. Jednak po dłuższym zastanowieniu postanowiłam zrobić z tej serii stały, cotygodniowy element mojego bloga. Mam nadzieję, że pomimo dość marnego tłumaczenia, będziecie dalej chętnie śledzić ten cykl :)
  --------------------------------------------------------------------------

These Broken Stars - Amie Kaufman, Meagan Spooner
Ta noc jest taka sama jak wiele innych na pokładzie Icarusa. Jednak właśnie wtedy nadchodzi katastrofa: masywny statek kosmiczny zostaje wyrzucony z hiperprzestrzeni i rozbija się na najbliższej planecie. Tylko Lilac LaRoux i Tarver Merendsen ocaleli. I wygląda na to, że są całkowicie sami.

Lilac jest córką najbogatszego mężczyzny we wszechświecie. Tarver pochodzi tak naprawdę znikąd. Dodatkowo młodego wojskowego bohatera zawsze uczono, że dziewczyny takie jak Lilac sprawiają znacznie więcej kłopotu niż może się początkowo wydawać. Jednak w zaistniałych okolicznościach Liliac i Tarver muszą na sobie polegać. Ponadto czeka ich zawiła podróż poprzez upiorny, pustynny teren. Wszystko po to, aby znaleźć kogoś, kto im pomoże

Pomimo wszelki przeciwności losu, Lilac i Tarver znajdują dziwne ukojenie w tragedii, która rzuciła ich sobie w ramiona. Nie ma jednak żadnej nadziei na wspólną przyszłość w ich własnym świecie, dlatego para zaczyna się zastanawiać, czy nie lepiej byłoby gdyby zostać tutaj na zawsze?

Wszystko zmienia się, gdy bohaterowie odkrywają prawdę, ukrytą w mrożących krew w żyłach szeptach, które śledzą każdy ich krok. Liliac i Tarver mogą znaleźć drogę do wydostania się z planety. Jednak, gdy to zrobią nie będą już tacy sami jak wcześniej.

  --------------------------------------------------------------------------

Doll Bones - Holly Black
Zach, Poppy i Alice byli przyjaciółmi od zawsze. Kochali zabawy swoimi licznymi zabawkami i snucie wyobrażeń o magicznym świecie pełnym przygód i bohaterstwa. Jednak katastrofa wybucha nagle, bez żadnego ostrzeżenia. Ojciec Zacha wyrzuca wszystkie jego zabawki. Mężczyzna twierdzi, że syn jest już na nie za duży. Chłopak po tym wydarzeniu wpada w furię, jest zdezorientowany, zakłopotany i decyduje że jedynym rozwiązaniem jego problemów będzie zaprzestanie każdej zabawy i tym samym przyjaźni z Poppy i Alice. 

Aczkolwiek pewnej nocy dziewczyny odwiedzają Zacha i mówią mu o serii tajemniczych zdarzeń. Poppy przysięga, że nawiedza ją chińska laleczka, która twierdzi, że jest wykonana z kości zamordowanej dziewczynki. Teraz bohaterowie muszą zanieść lalkę do miejsca, z którego pochodzi i z powrotem ją tam zakopać. W innym wypadku trójka przyjaciół będzie przeklęta na wieczność ... 

--------------------------------------------------------------------------
 
This Is W.A.R. - Lisa Roecker and Laura Roecker
To nie jest historia o przebaczeniu…

Tajemnica morderstwa przyjaciółki czterech bohaterek prowadzi do niebywałej chęci zniszczenia rodziny Gregorów. Emily Throne z pewnością byłaby dumna.

Każda osoba w Hawthorne Lake Country Club widziała Willa Ames-Rowan wchodzącą na łódź wraz z Jamesem Gregorem, swoim prawowitym następcą. Każdy w mieście widział również jak chłopak wraca z powrotem. Sam...

Wszyscy wiedzą też, że to właśnie on ją zabił. Jednak nikt nie piśnie ani słówka. Rodzina Gregorów jest bowiem bardzo, ale to bardzo dobra w pozbywaniu się problemów

Cztery dziewczyny. Cztery różne motywy do zemsty i wymierzenia sprawiedliwości. Jedyna zasada, jaka obowiązuje to: bez względu na wszystko zniszczyć rodzinę Gregorów.

--------------------------------------------------------------------------  

Of Poseidon - Anna Banks
Galen jest syrenim księciem, wysłanym na powierzchnie, aby znaleźć dziewczynę, która jak chodzą słuchy, potrafi porozumiewać się z rybami.

 Emma jest akurat na wakacjach na plaży, kiedy to Galen pojawia się tuż przed nią. - dosłownie, ouch! — oboje nastolatków nawiązuje nić porozumienia. Jednak dopiero po kilkunastu spotkaniach, włączając w to jedno śmiertelnie niebezpieczne z rekinem w roli głównej, Galen jest całkowicie pewny niezwykłego daru Emmy. Teraz, musi tylko przekonać dziewczynę, że to właśnie ona trzyma klucze do jego wodnego królestwa...

Mówiąc z punktu widzenia Emmy i Galena: „Of Poseidon” to historia o „bezwodnej” rybie, intrygująca, pełna humoru i fal romansu.

 --------------------------------------------------------------------------   

Beautiful Bastard - Christina Lauren

Pewna interesująca stażystka.
Perfekcyjny dyrektor.


Bystra, ciężko pracująca, kończąca swoje menedżerskie, magisterskie studia, Chloe Mills ma tylko jeden problem: swojego szefa, Bennett'a Ryan'a. Mężczyzna jest wymagający, tępy, lekkomyślny i kompletnie nie można mu się oprzeć. Po prostu piękny drań.

Bennett powrócił do Chicago z Francji, aby przejąć decydującą posadę w swojej rodzinnej firmie, zajmującej się mediami masowymi. Mężczyzna nigdy jednak nie sądził, że asystentka, która wcześniej w czasie pobytu za granicą pomagała mu, jest tak zachwycająca a zarazem niewinnie prowokująca. Dodatkowo Bennet musi widywać ją codziennie w pracy, co doprowadza go do szału. Pomimo plotek, mężczyzna nigdy nie był jedną z osób trzymających się z innymi pracownikami. Jednak Chloe'jest tak kusząca, że dla niej chętnie złamałby zasady lub po prostu je obalił, jeśli tylko sprawiłoby to, że dziewczyna mogłaby z nim być.

25 komentarzy:

 1. Oczywiście, że dalej z chęcią będę śledziła ten cykl : )

  Pozdrawiam, obserwuje i zapraszam do siebie.
  http://naszksiazkowir.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry pomysł na cykl :-) "These Broken Stars" chętnie bym przeczytała :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. O, 3 i 4 pozycja to coś dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. "This Is W.A.R" zainteresowało mnie najbardziej. Cieszę się, że będziesz kontynuowała cykl :)

  OdpowiedzUsuń
 5. 1,3 i 4 są dla mnie, mam nadzieję, że wyjdą w Polsce :3

  OdpowiedzUsuń
 6. These Broken Star i Of Poseidon wydają się być ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 7. I znów mam kilka ciekawych pozycji na które będę czekać. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Of Poseidon" mnie bardzo zainteresowało, a przy "Beautiful Bastard" nie rozumiem za Chiny, czemu książki jeszcze nie ma w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 9. "These Broken Stars" brzmi nawet dobrze. O "Of Poseidon" bardzo dużo słyszałam i również nie mogę doczekać się polskiej premiery (o ile taka będzie miała miejsce).

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak zawsze kusisz! Wszystkie książki zapowiadają się ciekawie, ale najbardziej zaintrygowały mnie "This is w.a.r" i "Of Poseidon". :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ooo, świetne! A te okładki, po prostu przecudowne! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dobrze, że nie rezygnujesz z tego cyklu bo to naprawde świetny pomysł.
  Jestem zaciekawiona szczególnie tą pierwszą! :)

  Zapraszam na wakacyjny konkurs na BLASKU KSIĄŻEK: http://blask-ksiazek.blogspot.com/2013/07/wakacyjny-konkurs_14.html

  OdpowiedzUsuń
 13. Baaardzo chętnie przeczytam Doll Bones. Czuję, że ta książka może przynieść mnóstwo chwil fantastycznej zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 14. "This Is W.A.R." brzmi bardzo wciągająco. Chętnie też przeczytałabym "Of Poseidon" - tytuł mnie od razu zachęcił, a jeszcze historia wydaje się dość ciekawa. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Doll Bones" i "This is W.A.R." mnie zaintrygowały najbardziej! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie słyszałam o żadnej z tych książek, ale "Beautiful Bastard" chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Gdzie Ty znajdujesz takie boskie pozycje? Najchętniej wszystko bym przeczytała :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Do "These Broken Stars" prawa zakupiło wydawnictwo Otwarte :) Bardzo ciekawe pozycje ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. "Of poseidon" brzmi świetnie:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Pierwsza pozycja ma się ukazać w Polsce :D http://paranormalbooks.pl/2013/07/14/plany-these-broken-stars-amie-kaufman-meagan-spooner/

  OdpowiedzUsuń
 21. O, "Doll Bones" wygląda na interesującą pozycję. Mam nadzieję, że kiedyś pojawi się w polskich księgarniach. :)

  OdpowiedzUsuń
 22. "These Broken Stars" zachwyciła mnie na razie tylko cudowną okładką. ;]

  "Doll Bones" - coś oryginalnego. Sama boję się gadających lalek, ale ta książka wydaje mi się naprawdę ciekawa. :)

  "Of Poseidon" również mogłoby być niezłe. ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Jak zwykle same ciekawe pozycje:) Pozostaje nam tylko czekać na polskie wydania:)

  OdpowiedzUsuń
 24. Czytałam These Broken Stars i są CUDOWNE. :D Mam nadzieję, że ktoś je wyda, ponieważ chętnie postawię je na półce. :3

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)