środa, 25 lipca 2012

"Angielski dla średnio zaawansowanych" - Katarzyna Zimnoch, Zuzanna Pytlińska

Tytuł: Angielski dla średnio zaawansowanych
Autor: Katarzyna Zimnoch, Zuzanna Pytlińska
Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: maj 2012
Liczba stron: 200
Tematyka: Nauka języków obcych
Ocena: 9/10

Co tu dużo ukrywać. Nieznajomość języka angielskiego to w obecnych czasach najzwyklejszy wstyd. Ta niewiedza może ujść na sucho jedynie ludziom starszym, lecz my - młodzież powinniśmy zwalczyć nasze lenistwo i wziąć się za naukę póki mamy czas i możliwości. Angielski to język uniwersalny. Mamy z nim do czynienia nie tylko w czasie podróży, lecz także we wszelkich programach komputerowych czy nawet marketingowych sloganach, dlatego jego opanowanie to rzecz niezwykle ważna.
Publikacja wydawnictwa Edgard to książka, która zawiera wszystko, czego potrzebuje osoba, której poziom angielskiego to B1 bądź B2. Jest ona również świetnym przypomnieniem, zdobytych już wiadomości, dla uczniów na wyższym stopniu zaawansowania. Autorzy zadbali o to, aby kurs był kompleksowy i nie skupiał się wyłącznie na jednym zagadnieniu, dlatego każdy z czternastu tematycznych rozdziałów podzielony jest na cztery podrozdziały: słownictwo, gramatyka, komunikacja oraz wypowiedź pisemna.
Wszystkie poszczególne części książki rozpoczyna krótki tekst, a kończy słowniczek wyrazów wraz z interesującą ciekawostką dotyczącą kultury Wielkiej Brytanii. Pomiędzy znajdziemy nie tylko typowe ćwiczenia jak uzupełnianie słów, tłumaczenie zdań czy podpisywanie obrazków. Klucz odpowiedzi, umieszczony na końcu książki, pozwala nam na sprawdzenie czy dane zadanie wykonaliśmy poprawnie. Aby nauka była dla nas nie tylko obowiązkiem, ale i rozrywką w publikacji zawarte są też pojedyncze krzyżówki.
„Angielski dla średnio zaawansowanych” jest skonstruowany w bardzo przejrzysty i logiczny sposób. Najważniejsze wiadomości są pogrubione, zaznaczone kolorem lub wypunktowane, dzięki czemu nie musimy szukać interesujących nas informacji w długich objaśnieniach. Liczne tabele pomagają nam nie tylko zebrać całą wiedzę dotyczącą np. budowania zdań w Present Perfect, ale i wskazują nam na różnice pomiędzy tym czasem a innym.
Książka ma wiele plusów. Bardzo spodobały mi się zawarte w niej dialogi. Wielu z nas pewnie nie raz w szkole odgrywało typową scenkę w rejestracji hotelu czy u lekarza. Jednak czy ktokolwiek z nas odbył taką „rozmowę” na stacji benzynowej? Ja się jeszcze z tym nie spotkałam. Co więcej zawarte w publikacji popularne struktury i idiomy nie dotyczą jedynie języka oficjalnego. Nieformalne zwroty z pewnością okażą się przydatne podczas kontaktu z rodowitym Anglikiem.
Wraz z książką otrzymujemy płytę CD na której znajdują się czterdzieści dwa nagrania, po dwa do każdego działu oraz czternaście związanych z dodatkowymi tekstami z tyłu książki. Speakerzy mówią wyraźnie i czysto, dlatego nie będzie problemów ze zrozumieniem wypowiadanych przez nich zdań.
Mimo że znajduję się na wyższym poziomie zaawansowania z języka angielskiego to kurs „Angielski dla średnio zaawansowanych” okazał się dla mnie bardzo pomocny przede wszystkim w powtórce słownictwa i budowy poszczególnych form pisemnych. Muszę jednak przyznać, że książka okaże się niezwykle przydatna dla osób, które dopiero co opanowały podstawy tego języka i chcą w szybki oraz efektowny sposób podnieść swoje umiejętności.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję wydawnictwu Edgard:

50 komentarzy:

 1. tyle dobrych recenzji o ty, słyszałam, że aż sobie kupię na nowy rok szkolny a dotego fiszki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam jeszcze okazji sięgnąć po książki z tej serii, aczkolwiek rzeczywiście wyglądają bardzo ciekawie. Planuję zakup tego tytułu do hiszpańskiego jak już dojdę do tego poziomu ;) I muszę przyznać, że rozbawił mnie komentarz Magdaleny B :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego wydawnictwa korzystam z książek dla zaawansowanych do nauki angielskiego i również je polecam - świetne :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Podobno to wydawnictwo jest dobre .

  OdpowiedzUsuń
 5. mój angielski mocno kuluje...muszę w końcu wziąć się za niego:/

  OdpowiedzUsuń
 6. Język angielski wprost kocham, ale jak na razie odpuszczę sobie te poradniki czy jak to nazwać :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Możliwe, że zakupię ten kurs, bo choć zadawałam rozszerzoną maturę z angielskiego, to brak styczności z językiem przez ostatnie 5 lat, sprawił, że baaardzo się cofnęłam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie lubie tego typu kursow :)
  Pozdrawiam i zapraszam :)
  + dzisiaj nowa notka :) :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj przydałaby mi się ta książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Same pozytywne opinie czytam o kursach wydawnictwa Edgard. Właśnie idzie do mnie jeden z nich i mam nadzieję, że będę równie zadowolona z niego jak Ty. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Brzmi ciekawie, aczkolwiek to poziom już zdecydowanie nie dla mnie. Może w gimnazjum by się przydało, ale wtedy nie było czegoś takiego... Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawa książka, przydałaby mi się. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. kocham język angielski - i chyba nie umiałabym bez niego żyć :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Poziom średniozaawansowany jest trochę dla mnie już za niski, a poza tym, nie lubię uczyć się z takich cudaków. Wolę naukę na większą skalę, czyli czytanie książek po angielsku, czy oglądanie filmów bez napisów. To dopiero działa cuda w nauce języków!

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam taką książkę, ale do języka niemieckiego i nie jestem z niej zbytnio zadowolona, gdyż mam wrażenie, że poziom został wręcz zawyżony. Więc raczej po tą nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja jakoś nie umiem się uczyć z takich książek. Ale jakoś na razie nie jest mi potrzebne, bo angielski w szkole i dodatkowy mi starcza :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Przydałaby mi się, ponieważ mam wujka Amerykanina i bardzo chciałabym z nim porozmawiać na inne tematy a nie tylko korzystając ze słówek , które umiem ze szkoły ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. U mnie w szkole angielski jest super, trafiła mi się dobra nauczycielka, bo nam zmienili i jestem zadowolona. W przyszłym roku chcę się zapisać jeszcze na dodatkowy i zdawać maturę z dwóch języków, taka książka by mi się przydała ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. nienawidze angielskiego .____.
  chyba już słyszałam, ze dziewczyny też pobili oO'
  ja mam to samo! tak się kłócę z moją siostrą, ale nie oddałabym jej nikomu <3

  OdpowiedzUsuń
 20. To chyba lektura dla mnie. :) Zajęłam się językiem niemieckim, zapominając o angielskim, który jest istotniejszy. Podstawy umiem, ale chciałabym nauczyć się czegoś więcej. Może wykorzystam te wakacyjne dni na coś pożytecznego, kto wie. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Pierwsze co jak popatrzyłam na okładkę, to pomyślałam, że ktoś napisałam książkę fabularną o nauce języka xD W sumie to pierwszy raz widzę u ciebie książkę o takiej tematyce. Nie za bardzo gustuję w takich książkach, bo angielskiego uczę się w szkole (dlatego trudno mi się wypowiedzieć), ale może być dobra dla tych co uczą się w domu.

  soneys.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Mi takie książki nie są potrzebne :) Całe szczęście angielski znam bardzo dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Kurde, ja się nie znam na tych html-ach :c ale to jest szablon porsty... Pewnie ci to niewiele pomogło ..

  OdpowiedzUsuń
 24. Przynajmniej masz czas na czytanie, który ja trwonię niemiłosiernie. T-T Cieszę się, że jest chociaż jedna osoba, która stara się być na bieżąco z moimi nużącymi postami. ^-^

  Nie, to zdjęcie jest pseudoartystyczne, ale mimo wszystko mi też się podoba. :P

  OdpowiedzUsuń
 25. Dla mnie potrzeba podstawowy, bo moja angliczka nie umie uczyć XD

  OdpowiedzUsuń
 26. Kiedyś byłam bardzo dobra z języka angielskiego. Niestety na studiach "cofnęłam się w rozwoju" i wiele rzeczy po prostu zapomniałam... Z ogromną chęcią sięgnęłabym po tę książkę, żeby poduczyć się i przypomnieć słówka oraz wyrażenia.

  OdpowiedzUsuń
 27. Na pewno przyda mi się ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 28. jestem dopiero w czwartej klasie więc mi jest nie potrzebna

  OdpowiedzUsuń
 29. Chodzę obecnie na kurs angielskiego, więc przydałaby mi się taka pomoc ;)

  OdpowiedzUsuń
 30. Mam zamiar od września przyłożyć się do angielskiego, więc nie mówię nie. Przy okazji przytulnie się u ciebie zrobiła, jednak mam sentyment do tamtego szablonu.;D

  OdpowiedzUsuń
 31. Zgadzam się z tym co napisałaś.:)

  OdpowiedzUsuń
 32. chyba zakupię żeby podszkolić się przed nowym rokiem szkolnym :D

  OdpowiedzUsuń
 33. Mam z tego wydawnictwa ksiązkę o Japońskim i też byłam zadowolona. ;)

  OdpowiedzUsuń
 34. Wakacje, Aaa tu post o nauce :O
  HaHaHa xD
  Ale fakt, znajomosc angielskiego jest bardzo wazna :)
  I ksiazka wydaje sie bardzo pomocna:)

  OdpowiedzUsuń
 35. Angielskiego nigdy za dużo ;)

  OdpowiedzUsuń
 36. Mam tą samą książkę, jest całkiem fajna:)

  OdpowiedzUsuń
 37. Przydaje mi się ta książeczka w domu , polecam również innym . :D
  Zapraszam do mnie books-for-imagination.blogspot.com i oczywiście obserwuje . :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Ja mam ogromne problemy z kupowaniem książek językowych. Zawsze mi się wydaje, że nie warto bo... istnieje coś takiego jak Internet. I ludzie. Wiec po co książka do nauki języka? ;)

  OdpowiedzUsuń
 39. Chyba ta książka mi się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Z chęcią po to sięgnę! :)

  Zapraszam na nowy post :)

  OdpowiedzUsuń
 41. wlasnie czegoś takiego szukam! :) xx

  OdpowiedzUsuń
 42. język w dzisiejszych czasach jest potrzebny na pewno wszystkim, mam tą książkę i jest na prawdę dobra!:)

  OdpowiedzUsuń
 43. ja na szczęście ogarniam ten język całkiem dobrze ^^

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)