sobota, 14 lutego 2015

Kiedy polskie wydanie? cz. 21

Mechanica – Betsy Cornwell
Okropna, przyrodnia siostra Nicolette aby ją poniżyć przezywa ją “Mechanica”, aczkolwiek ten pseudonim bardzo dziewczynie pasuje, bowiem obecnie szkoli się do roli wynalazcy at her mother’s knee. Jej matka zaginęła, a przyrodnie rodzeństwo zrobiło z niej niewolnika w jej własnym domu.

W dniu swoich szesnastych urodzin, Nicolette odkrywa sekretną pracownie, znajdującą się na strychu I od tej pory zaczyna sobie wyobrażać zupełnie inne życie. Czy tajemnicze ksiązki, narzędzia oraz mechaniczna menażeria ukryta w pomieszczeniu, może sprawić aby niewielki metalowy koń imieniem Jules stał się przepustką do ucieczki od jej ponurej egzystencji? Technologiczny przełom oraz królewski bal na horyzoncie może być idealnym czasem dla Nicolette do odzyskania upragnionej wolności.

Zjawiskowa proza, poruszająca temat socjalnej sprawiedliwości oraz rodziny podobnej do tej z historii o Kopciuszku. Czy jednak bohaterka “Mechanicy” chce, aby jej opowieść zakończyła się słowami “żyli długo i szczęśliwie”?

--------------------------------------------------------------------------

Seed – Lisa Heathfield
Wszystko co wie Pearl może być zawarte w jednym słowie: Seed. Jest to nazwa izolowanego społeczeństwa, w którym dziewczyna przyszła na świat. Jest to obszar, który zasiewa i z którego zbiera plony. Jest to miejsce, w którym mieszkają jej bliscy i które nazywa domem. A to wszystko jest utrzymywane pod czujnym okiem Papy S.

W swoje piętnaste urodziny, Pearl wreszcie osiąga odpowiedni wiek do dołączenia do kompanii Papy S. Dziewczyna jest podekscytowana, ale czuje też bliżej nieuzasadniony niepokój. Przybycie nowej rodziny do społeczności – w szczególności ich nastoletniego syna, Ellisa – jeszcze bardziej komplikuje tryb życia, jaki wiodła do tej pory Pearl i który uważała za stabilny i bezpieczny.

Ellis jest fascynujący, przystojny i doświadczony życiowo. Sprawia wrażenie jakby znał odpowiedzi na większość pytań, któe Pearl do tej pory bała się zadać. Gdy nastolatka wreszcie zaczyna dociekać prawdy, okazuje się, że tylko ona może zdecydować, czemu zdoła wyjść na powierzchnię.

--------------------------------------------------------------------------

The conspiracy of us – Maggie Hall
Nowo odkryta rodzina Avery West mogłaby doprowadzić do zamknięcia Prady, jeśli tylko zdecydowałaby, że chce handlować w spokoju, mogłaby również zamówić bombardowanie, jeśli tylko chciałaby wywołać wojnę. Część wpływowego i niebezpiecznego sekretnego towarzystwa, zwanego Kręgiem, wierzy, że Avery jest kluczem do przedwiecznej przepowiedni. Niektórzy chcą użyć ją jako marionetki inni wolą widzieć ją martwą.

Aby rozwikłać tajemnicę dziewczyna musi wystawić swoje życie na niebezpieczeństwo. Musi podążać za wskazówkami zawartymi w zabytkach od Paryża do Istambułu. W podróży towarzyszy jej dwójka chłopców, którzy są pracownikami Kręgu – piękny oraz nieprzewidywalny Stellan a także tajemniczy i przyciągający Jack. Jednak w miarę jak wskazówki okazują się przerażającą konspiracją, która może doprowadzić do III Wojny Światowej, dziewczyna odkrywa, że każdy z jej towarzyszy nosi w sobie sekret. Teraz nastolatka będzie musiała dokonać wyboru nie tylko pomiędzy swoją rodziną i wolnością, ale także pomiędzy chłopakiem, który pomoże jej ocalić się i w którym się zakocha.

--------------------------------------------------------------------------

Pretending to be Erica – Michelle Painchaud
Siedemnastoletnia Violet całe swoje życie spędziła obmyślając, jakby tu zostać Ericą Silverman – dziewczyną, która została porwana w wieku pięciu lat i nigdy nie wróciła. Ojciec bohaterki, największy oszust w Las Vegas, ma pewien plan, przerażający w swojej dokładności. Violet ma taki sam typ krwi jak Erica, a wkrótce dzięki operacji I szantażowi będzie miała taką samą twarz, ciało I DNA. Nastolatka zna też każdy detal z żyia Ericki a także wie, jak udawać zespoł szoku pourazowego, który rzekomo będzie przechodziła. Właśnie wtedy, gdy nadchodzi odpowiedni czas w jakiś magiczny sposób “prawdziwa” Erica Silverman powraca. Violet ma za zadanie zostać w domu Silvermanów tak długo aż będzie mogła wykraść z ich domu drogocenny obraz. Przechadzając się na ostrzu noża, ważąc każdą decyzję i wahając się kim naprawdę jest, Violet jest jedyną w swoim rodzaju bohaterką.

--------------------------------------------------------------------------

My last kiss – Bethany Neal
Cassidy Haines pamięta swój pierwszy pocałunek bardzo dokładnie. Miał on miejsce na starym moście z trzy lata starszym chłopakiem Ethanem Key w trakcie lata przed jej pójściem do liceum. Jednak jej ostatni pocałunek, ten który miał miejsce w dniu jej siedemnastych urodzin, w noc kiedy zmarła, jest całkowicie zamazany w jej wspomnieniach. Teraz Cassidy jest uwięziona pomiędzy światem żywych, gdzie opłakuje stratę swojego ludzkiego ciała I zastanawia się, czy jej przedwczesna śmierć rzeczywiście była samobójstwem, tak jak myślą wszyscy jej bliscy. Dziewczyna nie może sobie przypomnieć niczego z tygodnia prowadzącego do jej urodzin, sprawia to, że dziewczyna zaczyna sie obawiać tego, że być może zdradziła swojego chłopaka.

Jeśli Cassidy chce odkryć prawdę o nieszczęsnej nocy swojej śmierci i jeśli chce naprawić relacje z jednym chłopakiem, którego kiedykolwiek kochała, dziewczyna musi stawić czoło swojej przeszłości oraz wszystkim decyzjom jakie podjeła – tym dobrym i tym złym – które doprowadziły do jej ostatniego pocałunku.  

                   --------------------------------------------------------------------------
  Zapraszam również do udziału w URODZINOWYM LOSOWANIU!!

24 komentarze:

 1. Zainteresowała mnie książka Seed – Lisa Heathfield. Ciekawe, czy będzie u nas wydana?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem czy się doczekam, ale czekam na Pretending to be Erica. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Seed bym przeczytała. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedynie zainteresowała mnie książka "Seed". Brzmi bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 5. zainteresowałam się książkami Pretending to be Erica i Seed ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzeczywiście Seed wydaje się być naprawdę ciekawą historią. ta pierwsza też ma w sobie coś magicznego - taką baśniową atmosferę. Ciekawe, czy te książki pojawią się u nas... ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. tyle ciekawych książek.
  mam nadzieję, że zostaną wydane w Polsce. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka pierwszej książki jest przepiękna.

  OdpowiedzUsuń
 9. Całkiem niedawno czytałam The Conspiracy of Us i zdecydowanie jest to pozycja, która powinna pojawić się na polskim rynku wydawniczym :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Urzekła mnie okładka Mechanicy, ale to Seed wydaje się fabularnie najciekawsze.

  OdpowiedzUsuń
 11. "Seed" brzmi bardzo, bardzo ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. ''The conspiracy of us'' i ''My last kiss'' bardzo mnie zainteresowały. Mam nadzieję, że zostaną (kiedyś...) wydane w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Okładka ,,Mechanicii" jest magiczna :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo ciekawe książki, też byłabym nimi zainteresowana :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jestem zainteresowana książką "Seed".
  Obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zaintrygowała mnie ostatnia pozycja :) lubię tego typu fabuły a tego jeszcze nie było :)

  OdpowiedzUsuń
 17. "My Last Kiss" przykuł i moją uwagę :)
  Tak samo,jak Twój fantastyczny BANER :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie kojarzę żadnej z tych książek ale wszystkie okładki są cudowne. Nawet jeśli wydadzą w Polsce, to pewnie okładki zepsują ;/. Ale trzeba mieć nadzieję!
  Zapraszam do siebie,
  http://worldofbookss.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń


 19. because you have to share information about your experince article I say thank you, and we wait for further information ^^

  Cara mengobati TBC pada wanita hamil secara alami

  OdpowiedzUsuń

 20. thank you for your article really helped me in finding interesting information information
  good luck
  OBAT GONDOK BERACUN PALING JITU

  OdpowiedzUsuń
 21. thanks gan this very useful information/ terimakasih gan informasi ini sangat bermanfaat

  Pengobatan maag kronis secara alami dan aman

  OdpowiedzUsuń
 22. Very useful treatment information thank you gan
  Informasi pengobatan yang sangat bermanfaat terima kasih gan

  Obat untuk sperma yang lemah

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)