poniedziałek, 26 maja 2014

Kiedy polskie wydanie? cz.18

Dissonance - Erica O'rourke
Delancy Sullivan zawsze wiedziała, że istnieje coś więcej niż tylko typowa rzeczywistość, którą widzą na codzień ludzie. Za każdym razem, gdy ktoś podejmuje decyzje, powstaje nowy alternatywny świat. Jedzenie śniadania lub opuszczanie go, skręcenie w lewo zamiast w prawo, wymykanie się zamiast pozostania w łóżku – wszystkie te dezycje stwarzają alternatywny świat, w którym czyjeś echo wybiera tą inną drogę i podejmuje odmienne decyzje. Jako Piechur, czyli ktoś kto potrafi poruszać się pomiedzy tymi rzeczywistościami, Del ma za zadanie utrzymać wszystkie wymiary w harmonii.

Zazwyczaj, Del potrawi usłyszeć rozbieżne częstotliwości, które emituje każdy ze światów. Jednak pewnego razu podczas sesji treningowej w innym świecie sprawy przyjmują okropny obrót. Ponadto bohaterka zostaje wykluczona z Rady Piechurów. Del nie robi sobie nic z przestrzegania przepisów i zaczyna śledztwo na własną rękę. Poszczególne światy łączy coś dziwnego i to nie są po prostu jej przypadkowe spotkania z echo wizją chłopaka, którego lubi.

Aczkolwiek decyzja Del niesie za sobą niewyobrażalne konsekwencje. Dziewczyna zaczyna czuć coś do echa Simona w każdym ze światów. Tymsamym bohaterka przybliża się do prawy, ktorą Rada Piechurów próbuje zataić.

 --------------------------------------------------------------------------

Trust Me, I'm Lying - Mary Elizabeth Summer
Julep Dupree mówi kłamstwa. Mnóstwo kłamstw. Bohaterka jest mistrzem kontrargumentów,
geniuszem w dyskusjach oraz uczennicą drugiej klasy liceum w Chicago. Szkoła św. Agaty, to to samo miejsce, w którym jej ojciec – stary grafficiarz ze słabością do ściągania uczył się w przeszłości. Tutaj dziewczyna ma zdobyć wiedzę o tym, co należy zrobić, aby przyłączyć się do wyższej klasy społecznej. Julep nie ufa już swojemu tacie, po tym jak wydał pieniądze na szkołę, pomimo świetnych obecn gdzie czuje się gorsza od rówieśników.

Jednego dnia, gdy dziewczyna wraca do domu, zastaje mieszkanie całkowicie splądrowane, a jej ojca nigdzie nie ma. Julep ostrożnie układa wydarzenia i tymsamym natrafia na zagadkę do rozwiązania: skąd wziąły się jej z góry opłacone studia w Yale? Nawet z pomocą rezydenta liceum tzw. “księcia z bajki” oraz jej przyjaciela hakera, Julep ma problemy ze znalezieniem śladów swego ojca. Mierzy się z sugestiami, rodzinnymi sekrateami oraz co najgorsze groźbą z opieki zastępczej. Dziewczyna od nadmiaru informacji prawie zaczyna wariować … jednak nic jej nie powstrzyma przed użyciem każdej wskazówki w celu odnalezienia swojego ojca.

 --------------------------------------------------------------------------

The End Games - Michael Martin
To się zdarzyło w Halloween. Świat się skończył, a niebezpieczna gra powróciła do życia. Siedemnastoletni Michael i jego pięcioletni brat Patrick już od tygodni walczyli z potworami w Grze.

W górach Zachodniej Virginii, uzbrojeni jedynie w karabini i miłość do drugiego człowieka, bracia naśladują instrukcje od tajemniczego Mistrza Gry. Bohaterowie spedzają całe swoje dnie na szukaniu przetrwałych oraz nocnych walkach z żadnym krwi plemieniem Miechów. I co najważniejsze są w tym całkiem nieźli.

Jednak gra się zmienia. Miechowie zaczynają ewoluować. Mistrz Gry zaczyna kierować Michaela I Patricka do innych przetrwałych, czyli osób które również za nic miały sobie zasady gry.

 --------------------------------------------------------------------------

Plus One - Elizabeth Fama
Siedemnastoletnia Soleil Le Coeur jest Smugą – nocnym mieszkańcem, któremu zabronione jest wychodzić za dnia. Kiedy dziewczyna fałszuje swoją kontuzję w celu wydostania się I porawania swojego nowonarodzonego bratanka, który jest dziennym mieszkańcem, rozpoczyna największą przygodę swego życia. Przygodę, która wprawi ją w konflikt z potężnymi ustawodawcami, którzy władają jej światem. Dziewczyna pozna chłopaka, któremu jest przeznaczona, a ponadto dowie się kim naprawdę jest Ray.

Obsadzona w wyrazistej, alternatywnej rzeczywistości i zapełniona mnóstwem skomplikowanych charakterów z dwóch stron dnia.

 --------------------------------------------------------------------------

Mayday - Jonathan Friesen
Dlaczego to zrobiłam? To jedyne pytanie, jakie teraz ma znaczenie.

Siedemnastoletnia Crow nie powstrzyma się przed niczym, żeby chronić swoją młodszą siostrę - nawet jeśli miałaby poświęcić swoje własne życie. I tak też się dzieje. Jednak wtedy dziewczyna dostaje szansę, aby powrócić do swojego życia I naprawić błędy. Niestety, jest w tym parę haczyków. Po pierwsze, nie może wrócić do swojego dawnego ciała, a po drugie zanim przystąpi do załatwiania zaległych spraw, bohaterka będzie musiała rozwiązać zagadkę co jest czym, ponieważ rzeczy okażą się całkowicie inne niż je zapamniętała.

16 komentarzy:

 1. Ciekawe czy w ogóle doczekamy się tych nowości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne książki wybrałaś :-) chętnie przeczytałabym wszystkie :-)
  Sama czekam też na "You Against Me"- Jenny Downham ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam z niecierpliwością, ponieważ ksiażki są szalenie ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Plus One" zachwyca okładką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie przeczytam jak się ukaże:)

   Usuń
  2. Zgadzam się z Martą, przepiękna okładka!

   Usuń
 5. Wszystko zachwyca! Chętnie zabrałabym się za większość książek z tego zestawienia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kilka z tych książek mnie zainteresowało :) Teraz pozostaje tylko nadzieja, że kiedyś pojawią się i u nas!

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie przeczytałabym "Plus One" i "Mayday" ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię ten twój cykl - to chyba mój ulubiony w ogóle :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapowiadają się jako świetne książki, szczególnie "Mayday", o której co nieco słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeeeju, jakie cudne okładki *.*
  Wszystkie mi się podobają, ale najbardziej będę czekać na: Dissonance, The End Games, Plus One. Widzę, że autorzy książek zaczynają stawiać na oryginalne pomysły, co mnie bardzo cieszy. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Plus One - Elizabeth Fama i Mayday - Jonathan Friesen - chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie z nowościami kiepsko - kupuję książki oczywiście, ale nie można przecież doprowadzić się do ruiny, częściej pożyczam od znajomych i z biblioteki. Mam też pecha do konkursów - jeszcze nic nie wygrałam... Z nowości więc czytam te książki, na które wręcz czekam, a tak to biorę się za to co mi wpadnie w oko :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Chętnie bym przeczytała Trust Me, I'm Lying i The End Games :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Trust Me, I'm Lying chodzi za mną już od dłuższego czasu. Ma przyciągającą wzrok okładkę i ciekawy opis. Zaciekawił mnie na tyle, że jeśli nikt w Polsce nie zainteresuje się wydaniem, to chyba zakupię wersję anglojęzyczną. Teraz jeszcze Mayday wpadło mi w oko, opis brzmi interesująco. Czytałam książki o podobnej tematyce i całkiem mi się podobały, więc i teraz myślę, że mogłoby być podobnie. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)