sobota, 19 kwietnia 2014

Kiedy polskie wydanie? cz.17

Minders - Michele Jaffe
Q: Czy wydałabyś chłopaka, którego kochasz, wiedząc, że popełnił przestępstwo?
Sadie Amesjest typem nastolatki pochodzącej z bogatego przedmieścia, dlatego też bez problemu dostaje się na prestiżowy program o nazwie Mind Corps Fellowship. Dziewczyna spędzi sześć tygodni jako obserwator tego co się dzieje w środku głowy Forda – problematycznego chłopaka z pasją do zrujnowanej architektury. Jest tylko jeden problem, Sadie zakochuje się w nim.

Q: A jeśli dokonał zabójstwa?
Ford Winters jest nawiedzany przez morderce swojego starszego brata James'a. W pewnym momencie w miarę jak Sadie coraz bardziej zapoznaje się z jego światem, dziewczyna zostaje oszołomiona mnóstwem migoczących kolorowych punkcików, które tworzą obrazy w głowie Forda. Od tej pory bohaterka zaczyna uważać, że naprawdę zna chłopaka od podszewki. Wtedy jednak Ford robi coś całkowicie nieprzemyślanego.

Q: A co jeśli widziałaś to co zaszło ze środka jego umysłu?
Spowrotem w swoim ciele, Sadie staje przed dylematem. Mając życie Forda w swoich rękach, musi zadecydować co jest dobre a o złe. 

               --------------------------------------------------------------------------

A snicker of magic - Natalie Lloyd
Midnight Gulch był kiedyś magicznym miejscem, miastem gdzie pludzie mogli przywołać błyskawice I wyśpiewać słoneczniki. Jednak te czasy dawno już minęły, ponieważ zaklęcie na zawsze zabrało magię z tego miejsca. Dwunastoletnia Felicity wie wszystko na temat takich właśnie spraw, ponieważ serce jej matki też zostało zaklęte.

Jednak kiedy bohaterka dociera do Midnight Gulch, zauważa, że jej dotychczasowe szczęście się od niej odwraca. Ponadto Felicity widzi frazę “kolekcjoner słów” wszędzie, gdzie się znajduje, począwszy od blasku rozchodzącego się nad nieznajomymi kończąc na uszach swojego psa. Aczkolwiek Midnight Gulch jest pierwszym miejscem, gdzie dziewczyna widzi słowo “dom”. Wtedy też spotyka Jonaha tajemniczego uszczęśliwiacza, który migota słowami, których Felicity nigdy dotąd nie znała. 

Felicity chce zostać w Midnight Gulch bardziej niż gdziekolwiek indziej. Jednak najpierw dziewczyna musi odgadnąć jak spowrotem sporwadzić magię, jak złamać zaklęcie, które wisi nad miastem i nad jej własną matką.


               --------------------------------------------------------------------------

Say her name - James Dawson
Roberta 'Bobbie' Rowe nie jest typem osoby, która wierzy w duchy. A Halloween dare at her ridiculously spooky boarding school is no big deal, especially kiedy jej najlepsza przyjaciółka Naya oraz słodki, miejscowy chłopaka Caine też mają zamiar dołączyć. Nastolatkowie mają zamiar przywołać legendarnego ducha Krwawej Mary. Pięciokrotnie powtarzają jej imie przed oświetlonym świeczkami lustrem, jednak absolutnie nic się nie dzieje.

Następnego ranka Bobbie znajduje wiadomość na lustrze w swojej łazience … pięć dni … ale co to dokładnie znaczy? Kto zostawił tę wiadomość? Rzeczy zaczynają stawać się coraz dziwniejsze i straszniejsze. Nagle staje się jasne, że Krwawa Mary została jednak przywołana poprzedniej nocy I wcale nie jest żadnym przyjaznym duszkiem. Bobbie, Naya oraz Caine stają do wyścigu z czasem. Zanim upłynie pięć dni I Mary po nich przyjdzie tak samo jak po innych dawno temu....

               --------------------------------------------------------------------------

The Madness - Alison Rattle
Szesnastoletnia Marnie żyje w idylicznej, przybrzeżnej wiosce zwanej Clevedon. Chociaż jest upośledzona, co wynika ze styczności z paraliżem we wczesnym dzieciństwie, dziewczyna pragnie podążać w ślady swojej matki i tym samym zostać 'dipper', czyli osobą eskortującą wątłe I schorowane kobiety do morza.

Póki co jej życie jest proste oraz bezpieczne, ale właśnie wtedy dziewczyna spotyka Noah. Czarującego, przystojnego syna lokalnego lorda. Bohaterka szybko odkrywa pociąg do niego – pociąg, który może ją zgubić. Gdy zauroczenie dziewczyny przechodzi w obsesje, Marine zaczyna gubić swoje poczucie rzeczywistości. Jednak chorobliwa miłość może przerodzić się w tragedie. 

               --------------------------------------------------------------------------

Vitro - Jessica Khoury
Na dalekiej pacyficznej wyspie Corpus, naukowcy pobierają testowe próbki embrionów i dają im życie. Te stworzenia nazywane Vitros, posiadają wiedzę oraz zdolności, o jakich większość ludzi może tylko pomarzyć. Jednak posiadają one też jedną, ale za to przeogromną wadę.

Sophie Crue jest zdeterminowana, żeby dostać się na Skin Island i tam znaleźć swoją matkę – badaczkę, która porzuciła córkę wiele lat wcześniej. Z pomocją Jima Juliena dziewczyna dociera na miejsce i odkrywa przerażający sekret: ma swoją vitrowską bliźniaczkę, która jest kulminacją niebezpieczeństwa.

Teraz Sophie jest rozdarta pomiędzy sprzysiężeniem się z własną matką, która lata temu ją zdradziła i ochroną własnej ulepszonej bliźniaczki, o której istnieniu nie miała do tej pory pojęcia. Jednak rozwiązanie tego problemu będzie musiało nieco poczekać, ponieważ Sophie i Jim znajdują się bardzo blisko dowiedzenia się tego, co naprawdę dzieje się na wyspie. 

14 komentarzy:

 1. "The Madness" to może mnie zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie bardzo mi się podobają:)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Minders", "Say her name", "The madness" i "Vitro" to książki dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie okładki są cudowne, opisy kuszą. To kiedy to polskie wydanie? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ,,The Madness" zapowiada się bardzo interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie bardzo do siebie zachęcają :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ,,The Madness,, i ,,Minders,, przeczytałabym:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwsza i ostatnia książka mnie zainteresowały :)
  Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mimo, że książki zapowiadają się ciekawie, to chyba żadna nie wpada totalnie w mój gust :)

  Pozdrawiam, Lu. http://skarbiecksiazkoholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. "A snicker of magic", "The Madness" i "Vitro" bardzo mnie zaciekawiły. Sama jestem ciekawa, kiedy będą miały one swoje polskie premiery. Masz tendencję do wyszukiwania interesujących pozycji. Podrzuć je teraz wydawnictwom :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwsza i ostatnia pozycja do mnie przemawiają. Ale zobaczymy czy się ich doczekamy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. łoł. jakie okładki :) wszystkie bym chciała mieć :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)