niedziela, 19 czerwca 2016

Kiedy polskie wydanie? Co rzeczywiście zostało wydane?

Za nami już 25 postów z serii "Kiedy polskie wydanie?". W przeciągu trzech lat zapoznałam was z dokładnie 125 książkami, które można było nabyć za granicami naszego kraju, jednak w danym momencie nie były dostępne one na polskim rynku wydawniczym. Jak się okazuje 17 z tych powieści obecnie możemy kupić w naszych rodzimych księgarniach! 
Poniżej prezentuje wam szczegółowe zestawienie. 

Ocalona
Autor: Duncan Alexandra
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.15” (19/01/2014)
Data polskiej premiery: 27/04/2016
Wydawnictwo: Ya!
Opis: Wstrząsająca opowieść o życiowych wyborach i buncie. Historia, w której Ziemia nie jest już planetą, jaką znamy.
Świat przyszłości. Z powodu zmian klimatycznych znaczne obszary na powierzchni Ziemi zostały zniszczone. Załoga statku kosmicznego „Parastrata” jest jak plemię żyjące w kosmosie. Zasady religijne są obowiązującym prawem: mężczyźni dowodzą, kobiety nie mogą zabierać głosu, wielożeństwo to norma, karą za złamanie reguł jest śmierć. Według obowiązujących wierzeń Ziemia jest miejscem przeklętym, nieczystym, zabijającym duszę — tylko mężczyźni są dość silni, by móc ją odwiedzać. Szesnastoletnia Ava, córka kapitana „Parastraty”, nigdy nie była w pełni akceptowana przez pozostałych członków załogi. Jej dziadek był mieszkańcem Ziemi, matka zmarła, gdy dziewczyna miała kilka lat — niektórzy uważają, że ciąży na niej klątwa. Kiedy Ava zakochuje się i łamie obowiązujące zasady, musi opuścić pokład. Wyrusza w niebezpieczną, pełną przygód podróż. Czy nauczy się żyć w nowym świecie? Czy kiedykolwiek wróci do domu? Jakie przeszkody będzie musiała pokonać?

Bridget Jones. Szalejąc za facetem
Autor: Fielding Helen
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.13” (16/10/2013)
Data polskiej premiery: 03/03/2014
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Opis: W niesamowicie śmiesznej i długo wyczekiwanej powieści musi sobie odpowiedzieć na następujące pytania:
CO ROBIĆ, gdy sześćdziesiąte urodziny twojej przyjaciółki wypadają w tym samym dniu, co trzydzieste urodziny twojego chłopaka?
CZY LEPIEJ UMRZEĆ od botoksowego zakażenia czy z samotności, będącej skutkiem zmarszczek, których nie potraktowało się botoksem?
CZY MOŻNA KŁAMAĆ na temat swojego wieku na internetowych portalach randkowych?
CZY WSKAZANE JEST układać włosy suszarką, gdy jedno z twoich dzieci ma wszy na głowie?
CZY DALAJ LAMA naprawdę publikuje na Twitterze, czy robi to za niego jego asystent?
CZY JEŻELI posmarujesz sobie dłonie emulsją lip plumper, to też ci się powiększą jak usta?
JEŚLI PRZEŚPISZ SIĘ Z KIMŚ po dwóch randkach i sześciu tygodniach esemesowania, czy będzie to to samo, jakbyś wyszła za kogoś po dwóch spotkaniach i sześciu miesiącach pisywania listów w czasach Jane Austen?
Dumając nad tymi zagadnieniami i innymi dramatycznymi problemami naszych czasów, Bridget Jones przedziera się przez gąszcz wyzwań, czyhających na współczesną samotną matkę, a jednocześnie na powrót odkrywa swoją seksualność w - jak to nieuprzejmie i zupełnie nieadekwatnie mogą co poniektórzy określić - wieku średnim.

W ramionach gwiazd
Autor: Kaufman Amie, Spooner Meagan
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.10” (27/07/2013)
Data polskiej premiery: 02/03/2016
Wydawnictwo: Otwarte
Opis: "Jedno jego spojrzenie wystarczy, by rozpalić we mnie krew. Zdaje mu się, że nie widzę, jak wyciąga rękę w moją stronę i jak powstrzymuje się w ostatniej chwili. Jest niecierpliwy, ale potrafi się hamować – chce mnie odzyskać, ale czeka. Myśli, że mamy czas".
Ikar, największy prom kosmiczny w całej galaktyce, rozbija się podczas rejsu. Jedyni ocaleni to Lilac – córka najbogatszego człowieka w całej galaktyce, i Tervor – młody bohater wojenny, który nie należy do elity. Muszą zjednoczyć siły, by wrócić do domu i rozwiązać zagadkę tajemniczych wizji, jakie zaczynają ich nękać.
Wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Jednak w świecie, z którego pochodzą, ich związek jest skazany na potępienie. Czy mimo to nadal będą chcieli opuścić planetę?
Oto pierwsza część trylogii "Starbound".
Trzy światy. Trzy historie miłosne. Jeden wróg.

Piękny drań
Autor: Lauren Christina
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.10” (27/07/2013)
Data polskiej premiery: 09/02/2015
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Opis: Wymagający, bezwzględny ... i absolutnie nie do odparcia! Piękny drań…
Chloe Mills, uzdolniona i pracowita studentka MBA ma tylko jeden problem: swojego szefa, Ryana Bennetta. Jest wymagający, nie przebiera w słowach i nie liczy się z uczuciami innych – ale nie sposób mu się oprzeć.
Bennett Ryan wrócił z Francji do Chicago, aby podjąć znaczące stanowisko w wielkiej firmie rodzinnej. Nawet nie przyszło mu do głowy, że asystentka, która współpracowała z nim na odległość przed jego przyjazdem, to wystrzałowa, niewinnie prowokacyjna i wyjątkowo irytująca istota, którą teraz będzie widywał codziennie. Pomimo plotek nigdy nie romansował w pracy, Chloe jest jednak pokusą, której trudno się oprzeć… a on sam jest gotów nagiąć zasady lub wysłać je prosto do piekła, jeśli tylko ją zdobędzie. Zawsze i wszędzie.
Jednak gdy ich wspólne pragnienie dochodzi do granic wytrzymałości, Bennett i Chloe będą musieli zdecydować, co są gotowi poświęcić dla siebie nawzajem…

Gra. Impuls
Autor: Eve Silver
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.11” (05/08/2013)
Data polskiej premiery: 19/11/2014
Wydawnictwo: Uroboros
Opis: Gra tak prawdziwa, że staje się rzeczywistością. Alternatywny świat, w którym bohaterka budzi się po wypadku samochodowym, znacznie różni się od tego, do którego przywykła. Musi brać udział w grze, w której walczy na śmierć i życie z okrutnymi obcymi.
Piorunująca mieszanka science fiction i gier, a jej bohaterowie nie przejmują się zasadami.

Alicja w krainie zombi
Autor: Showalter Gena
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.9” (18/07/2013)
Data polskiej premiery: 11/09/2013
Wydawnictwo: Mira
Opis: "Żałuję, że nie mogę się cofnąć w czasie i postąpić inaczej w wielu sprawach.
Powiedziałabym swojej siostrze: nie.
Nigdy nie błagałabym matki, by porozmawiała z ojcem.
Zasznurowałabym usta i przełknęła te nienawistne słowa.
Albo chociaż uściskałabym siostrę, mamę i tatę po raz ostatni.
Powiedziałabym, że ich kocham.
Żałuję... tak, żałuję"
Jej ojciec miał rację. Potwory istnieją… By pomścić śmierć rodziny, Alicja musi się nauczyć, jak walczyć z zombi. Nie spocznie, dopóki nie odeśle każdego żywego trupa z powrotem do grobu. Na zawsze.

Program. Plaga samobójców

Autor: Young Suzanne
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.8” (07/07/2013)
Data polskiej premiery: 23/09/2015
Wydawnictwo: Feeria Young
Opis: Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie wydaje się skuteczne, ale każdy, kto brał udział w programie, wraca do zwykłego życia kompletnie pozbawiony wspomnień. Rodzice Sloane stracili już jedno dziecko i są gotowi na wszystko, by tylko ją uratować. Dziewczyna tłumi więc swoje prawdziwe uczucia. Jedyną osobą, przy której czuje się swobodnie, jest James, jej chłopak. Obiecał jej, że ich dwojgu nic się nie stanie, a Sloane jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko. Lecz z tygodnia na tydzień oboje stają się coraz słabsi. Coraz trudniej im zachowywać twarz, bo dopada ich depresja. A później Program.
Mroczna, dystopijna powieść z romansem w tle.

Przybysze
Autor: Marr Melissa
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.7” (30/06/2013)
Data polskiej premiery: 04/03/2015
Wydawnictwo: Uroboros
Opis: Rodzeństwo z Dzikiego Zachodu, płatny morderca Ala Capone z Chicago i diler narkotyków z Seattle – a każdy z nich ma coś na sumieniu.
I może właśnie dlatego wszyscy trafili na Bezdroża, do tajemniczego świata pełnego kurzu, potworów, magii i istot, którym nie można ufać. Razem tworzą grupę Przybyszów, których zadaniem jest ochrona mieszkańców przed groźnymi bestiami. I przed Ajanim, samozwańczym i zagadkowym władcą Bezdroży, tworzącym własną armię z Przybyszów, którzy zdecydowali się zamienić wierność ideałom na nieśmiertelność i wygodę. Gdy do tego pełnego niebezpieczeństw świata z 2010 roku trafia Chloe, alkoholiczka, sytuacja robi się jeszcze bardziej napięta.
Czy nowa dziewczyna okaże się wyjątkowym Przybyszem, na którego od dawna czeka Ajani? I co ważniejsze, czyją stronę wybierze?
W świecie, gdzie miłość, strach i chciwość łączą ludzi skomplikowanymi więzami, zdrada jest na porządku dziennym, a każdy skrywa sekrety z przeszłości, o których wolałby nigdy nie mówić, żaden wybór nie jest prosty. A pytanie o to, dlaczego Przybysze trafili na Bezdroża, wciąż pozostaje otwarte…

Moje życie obok
Autor: Huntley Fitzpatrick
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.7” (30/06/2013)
Data polskiej premiery: 27/06/2016
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Opis: "Moja mama nigdy nie podejrzewała, że obserwowałam Garrettów. I to przez cały czas. Nie spodobałoby się jej to".
Garrettowie są absolutnym przeciwieństwem Reedów. Głośni, bałaganiarscy, emocjonalni. Siedząc w swoim punkcie obserwacyjnym Samantha Reed codziennie marzy o tym, by stać się jedną z nich. Aż do pewnego letniego wieczoru, kiedy Jase Garrett wspina się na dach obok niej i zmienia wszystko.
Zakochują się w sobie bez pamięci, przedzierając się przez potknięcia i cuda pierwszej miłości. Rodzina Jase'a przyjmuje Samanthę jak swoją, chociaż dziewczyna początkowo ukrywa swój związek z nim. Wtedy zdarza się coś nie do pomyślenia i świat Samanthy się rozpada. Dziewczyna staje przed niemożliwą do podjęcia decyzją. Która rodzina idealna zdoła ją ocalić? A może nadszedł czas, by sama ocaliła siebie?
Poruszająca powieść o rodzinie, przyjaźni, pierwszej miłości i o tym, jak zachować lojalność wobec jednej osoby, nie zdradzając innej.

Taniec cieni
Autor: Black Yelena
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.6” (24/06/2013)
Data polskiej premiery: 04/07/2014
Wydawnictwo: Albatros
Opis: Elitarna szkoła baletowa skrywająca mroczny sekret. Wybitna tancerka, obdarzona talentem, którego nigdy nie chciała, i piętnem, od którego nie ma ucieczki.
Vanessa zawsze wiedziała, że taniec ma we krwi, ale nie zdawała sobie sprawy, że świat baletu ma również drugie dno i skrywa najciemniejsze sekrety. Do czasu kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach znika jej siostra z elitarnej Nowojorskiej Akademii Baletowej. Trzy lata później Vanessa zostaje przyjęta do szkoły i dostaje rolę, za którą większość dziewczyn mogłaby zabić… Dziewczyna powoli traci grunt pod nogami. Nie wie, gdzie czai się zło. Czy jest skazana na nieszczęsny los swojej siostry?

Łza
Autor: Kate Lauren
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.6” (24/06/2013)
Data polskiej premiery: 13/11/2013
Wydawnictwo: Galeria Książki
Opis: Początek nowego serii Lauren Kate, autorki bestsellerowych Upadłych, to epicka opowieść pełna zapierających dech w piersi uczuć, wstrząsających tajemnic i mrocznej magii… Świat, w którym można utracić wszystko, co się kocha.
„Nigdy, przenigdy nie płacz” – tego przed laty nauczyła Eurekę Boudreaux jej mama. Ale teraz nie żyła, za to dziewczyna na każdym kroku natyka się na Andera – wysokiego, bladego, jasnowłosego chłopca, który wydaje się wiedzieć rzeczy, jakich wiedzieć nie ma prawa, i który ostrzega Eurekę, że jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, i prawie doprowadza ją do łez.
Ander nie zna jednak najmroczniejszej tajemnicy Eureki – od kiedy jej matka zginęła w tajemniczym wypadku, dziewczyna również pragnie umrzeć. Niewiele jej w życiu pozostało, jedynie stary przyjaciel Brooks i dziwny spadek: medalion, list, tajemny kamień i starożytna księga, której nikt nie rozumie. Księga opisuje niepokojącą historię dziewczyny o złamanym sercu, której łzy zatopiły cały kontynent. Eureka wkrótce odkryje, że starożytna opowieść nie jest czystą fantazją i Ander może mówić prawdę, a w jej życiu kryją się mroczniejsze tajemnice, niż się kiedykolwiek spodziewała…

Przypadki Callie i Kaydena
Autor: Sorensen Jessica
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.4” (09/06/2013)
Data polskiej premiery: 15/06/2015
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Opis: Hipnotyzująca opowieść o przeznaczeniu, przyjaźni i uzdrawiającej sile miłości.
Dla Kaydena cierpienie w milczeniu było jedynym sposobem, by przeżyć. Jeśli miał szczęście, nie wychylał się i wypełniał polecenia, mógł przetrwać kolejny dzień. Jednak pewnej nocy, kiedy zdawało się, że jego szczęście – a może nawet i życie – właśnie się kończy, pojawiła się ona…
Callie nie wierzyła w szczęśliwe zrządzenia losu. Przynajmniej od czasu swoich dwunastych urodzin, gdy odebrano jej wszystko. Kiedy najgorsze już minęło, dziewczyna pogrzebała uczucia i przysięgła nigdy nikomu nie zdradzić, co się naprawdę wydarzyło. Teraz, sześć lat później, nadal zmaga się z bolesną tajemnicą...
Gdy traf sprawia, że Kayden i Callie zaczynają uczęszczać do tego samego college’u, chłopak z determinacją postanawia poznać bliżej piękną dziewczynę, która odmieniła jego los. Jest przekonany, że Callie nie pojawiła się w jego życiu bez powodu. Im bardziej próbuje stać się częścią jej świata, tym mocniej uświadamia sobie, że tym razem to ona potrzebuje ocalenia.

Hopeless
Autor: Hoover Colleen
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.4” (09/06/2013)
Data polskiej premiery: 18/06/2014
Wydawnictwo: Otwarte
Opis: Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.
To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera.
Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.

Kochani, dlaczego się poddaliście?
Autor: Ava Dellaira
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.20” (16/11/2014)
Data polskiej premiery: 17/03/2015
Wydawnictwo: Amber
Opis: Szesnastoletnia Laurel nie może się pogodzić z tragiczną stratą siostry. Szuka pomocy idoli, którzy też odeszli: Kurta Cobaina, Amy Winehouse, Jima Morrisona, Janis Joplin… Pisze do nich listy. Z tych listów układa się opowieść o niej samej, jej cierpieniu, samotności, poszukiwaniu siebie i przebaczeniu.
Laurel podziwiała siostrę, ale czuła się przez nią zepchnięta w cień. Teraz usiłuje pogodzić się z tym, co się stało, i odnaleźć siebie. Choć nie jest łatwo opłakiwać kogoś, komu się nie wybaczyło…
Pisze o tym, co się zdarzyło, przeżywa to jeszcze raz. Zwierza się, pyta. Te listy i miłość, którą odkrywa, pozwalają pojednać się z życiem i z sobą samą. Rozumie, że nie mogła ocalić siostry, ale może ocalić siebie.

Królowa Tearlingu
Autor: Johansen Erika
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.20” (16/11/2014)
Data polskiej premiery: 04/02/2015
Wydawnictwo: Galeria Książki
Opis: Młoda księżniczka musi upomnieć się o tron i stoczyć bój z potężną czarownicą w decydującej rozgrywce między światłością a mrokiem Kelsea dorastała w ukryciu, z dala od królewskiej twierdzy, i niewiele wie o straszliwej przeszłości Tearlingu. Jej przodkowie odpłynęli z chylącego się ku upadkowi świata, by stworzyć nowy, wolny od technologii. Jednak społeczeństwo podzieliło się na trzy zastraszone narody oddające hołd czwartemu: potężnemu Mortmesne pod rządami okrutnej Szkarłatnej Królowej. W dniu dziewiętnastych urodzin Kelsea wyrusza w niebezpieczną podróż do stolicy, gdzie ma zająć należne jej miejsce na tronie Tearlingu. Jednak zło, jakie odkrywa w sercu królestwa, popycha ją ku śmiałemu czynowi, który otwiera Szkarłatnej Królowej drogę do zemsty. Śmiertelnie niebezpieczni przeciwnicy – od skrytobójców po ludzi posługujących się najmroczniejszą magią krwi – snują plany zamordowania dziewczyny. Kelsea dopiero rozpoczyna walkę o ocalenie królestwa. Pełna zagadek, zdrad i niebezpieczeństw droga do jej przeznaczenia jest próbą ognia, z której wyłoni się legenda... lub która doprowadzi do jej upadku.

Wypowiedz jej imię
Autor: Dawson James
Kiedy o tym pisałam?: “Kiedy polskie wydanie cz.17” (19/04/2014)
Data polskiej premiery: 03/06/2015
Wydawnictwo: Ya!
Opis: Trójka nastoletnich przyjaciół w noc Halloween przyzywa ducha legendarnej Krwawej Mary. To, co miało być zabawą, zmienia się w koszmar i dramatyczną walkę o przetrwanie. Bobby, jej przyjaciółka Naya i przystojny Caine muszą się zmierzyć z nawiedzającą ich w snach upiorną siłą mieszkającą po drugiej stronie lustra.

Nastolatkowie odkrywają tajemnicę z połowy XX wieku. Odnajdują jedyną ofiarę, która umknęła Krwawej Mary i od lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Czego upiór pragnie naprawdę – ukojenia czy zemsty?

11 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa seria postów! ;) 17 książek na 125 to raczej słaby wynik, ale lepsze to niż nic! Znalazłam tutaj sporo ciekawych pozycji o których nie słyszałam, a które chętnie przeczytam, jak na przykład Moje życie obok.
  Aż zaczęłam sobie wspominać swój pobyt w usa i buszowanie po antykwariatach i innych sklepach, gdzie cena książek rzadko przekraczała 1-2-3$ a wybór był nieziemski ;) Szkoda, że u nas nie jest podobnie.
  Pozdrawiam,
  Kochamy Książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o wielu z tych pozycjach, a jednak żadnej jeszcze nie czytałam... najbardziej chyba kusi mnie "Hopeless"... i "Ocalona" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa tematyka postów, coś nowego i odświeżającego i chyba na żadnym innym blogu nie widziałam niczego podobnego. Czytałam niektóre z tych książek, jedne bardziej, a inne mniej mi się podobały. Szkoda, że niektóre książki zostały wydane tak późno wydane. Z tego postu zainteresowała mnie Ocalona, bo w zasadzie nie słyszałam o tej książce :o

  Pozdrawiam, Dakota z 97books

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawi mnie "Program. Plaga samobójców" i "Wypowiedz jej imię". Czytałam "Love Letters to the Dead w oryginale i mnie nie zachwyciło, a aktualnie czytam trzecią część "Hopeless", czyli "Finding Cinderella" (właściwie to 2,5 ;) ).

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej zainteresowały mnie "Hopeless", "Alicja w krainie zombi" i "W ramionach gwiazd" ;)
  Pozdrawiam
  Moment Of Dreams ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że wydaje się zagraniczne pozycje, jestem jak najbardziej za. Ale 17/125 to wynik, który nie powala...

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam sześć z nich. Najbardziej podobały mi się "Przypadki Callie i Kaydena" oraz "Hopeless". Natomiast "Piękny drań" strasznie mnie wynudził. Po "Ocaloną" na pewno kiedyś sięgnę. Swoją droga 17 ze 125 książek, to niezbyt dobry wynik :/
  Pozdrawiam :)
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Śledzę twój cykl od pierwszego postu i ogromnie żałuję, że wiele książek o których pisałaś nie zostało wydanych u nas :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Może to trochę dzięki Tobie te książki się pokazały na polskim rynku :)

  OdpowiedzUsuń
 10. bardzo ciekawe zestawienie uakzujace zwlaszcza roznice w okladkach co az razi w oczy :P ale sam fakt ze sie uakzaly to chwala im :D moze wlasnieto Twoja zasluga?

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa jestem jak to się dzieje,że niektóre okładki są zupełnie inne? ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)