O autorce

Katarzyna Denis

Przyznam, że zawsze mam dość spore problemy z napisaniem chociaż paru słów o sobie. Można by powiedzieć, że jestem osobą dość zamkniętą i dla nieznajomych mi ludzi pozostaję tajemnicą. Ci jednak, którzy mnie znają wiedzą, że jestem osobą, która potrzebuje nieco czasu, aby otworzyć się przed drugim człowiekiem. Dopiero wtedy można poznać moją prawdziwą naturę. 

Widząc mnie na ulicy z pewnością pierwsze co zauważycie to moje włosy. Uwielbiam intensywne kolory, dlatego raz po raz katuje swoje "kłaki" farbowaniem. Na swojej głowie miałam już najróżniejsze odcienie czerwieni czy brązu, jednak najbardziej jestem wierna rudościom, do których raz po raz nieustannie wracam. Jak to mówią "rudy to wredny" i chyba w moim przypadku jest w tym nieco prawdy. Czasami zbyt mocno dająca się ponieść emocjom i wybucham, a wtedy lepiej trzymać się ode mnie z daleka. Pomijając jednak te sytuacje, jestem raczej osobą dość ugodową i przyjazną :)

Wiem że nie będę oryginalna pisząc, że czytanie książek było moją pasją praktycznie od zawsze. Mój tato jako pierwszy pokazał mi magiczny świat literatury, a ja jako "córeczka tatusia" szybko dałam się wciągnąć w najróżniejsze wykreowane przez autorów światy. Jako mała dziewczynka latałam do biblioteki i namiętnie czytałam wszelkie powieści Astrid Lindgren. "Bracia Lwie Serce" czy "Dzieci z Bullerbyn" już zawsze będą mi się kojarzyć z dzieciństwem. Nieco później mój gust literacki uległ przeobrażeniu. Porzuciłam książki przeznaczone dla dzieci, a zaczęłam pochłaniać różnego typu prozę obcą. W tym okresie kilkakrotnie potrafiłam przeczytać te same tytuły np. "Cień wiatru" czy "Kwiat śniegu i sekretny wachlarz", które nawiasem mówiąc gorąco polecam, gdyż wywarły one na mnie niesamowite wrażenie. Obecnie nie skupiam się na kilku wybranych gatunkach literackich, jestem otwarta na wszelkiego typu nowości i sięgam po najróżniejsze powieści. Staram się rozwijać i wciąż odkrywać coraz to inne czytelnicze sfery. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)