piątek, 25 marca 2016

Kiedy polskie wydanie? cz.25

Harry Potter and the Cursed Child - J.K.Rowling
Oparta na oryginalnej, nowej powieści autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne oraz Johna Tiffany, “Harry Potter and the Cursed Child” jest pierwszą sztuką, przeznaczoną do wystawienia na dużej scenie.

Od zawsze trudno było być Harrym Potterem, a teraz gdy jestem zabieganym pracownikiem Ministerstwa Magii, mężem i ojcem trójki dzieci, nie jest wcale łatwiej.

Kiedy Harry zmaga się z przeszłością, która wciąż nie daje o sobie zapomnieć, jego najmłodszy syn Albus musi stawić czoła niechcianej rodzinnej spuściźnie. W chwili, gdy przeszłość złowieszczo łączy się z teraźniejszością, zarówno ojciec jak i syn muszą przyswoić pewną niewygodną prawdę: czasami ciemność przychodzi z najmniej oczekiwanych miejsc.

--------------------------------------------------------------------------

Riders - Veronica Rossi
Jedynie śmierć może powstrzymać osiemnastoletniego Gideona Blake'a przed osiągnięciem swojego celu, jakim jest zostanie komandosem armii amerykańskiej. Jak się okazuje, tak właśnie się dzieje.

W trakcie rekonwalescencji po wypadku, który niemal go zabił, Gideon odnajduje w sobie zupełnie nowe siły, a także dziwaczne kajdany, których nie może się pozbyć. Jak się okazuje, śmierć przywróciła do życia prawdziwe przeznaczenie chłopaka. Gideon zostaje Wojną – jednym z czterech legendarnych jeźdźców Apokalipsy.

W ciągu nadchodzących tygodni on i inni jeźdźcy – Podbój, Głód oraz Śmierć jednoczą się przez piękną, a zarazem frustrującą i tajemniczą dziewczynę w celu uratowania ludzkości przed nadchodzącym starożytnym złem.

Zawodzą.

Teraz – zobowiązany, skrwawiony i znarkotyzowany - Gideon jest przesłuchiwany przez władze, które starają się odkryć jego rolę w bitwie, która przemieniła się w międzynarodowy incydent. Jeśli chłopak chce mieć choć cień szansy na uratowanie przyjaciół oraz ukochanej dziewczyny (nie wspominając o całej ludzkości), musi przekonać sceptyczny rząd, że świat jest w ogromnym niebezpieczeństwie.

Jednak czy ktokolwiek mu uwierzy?

--------------------------------------------------------------------------

Etiquette Espionage - Gail Carriger
Jedną kwestią jest nauczyć się jak wygląda właściwy ukłon, a inną jak kłaniać się i ciskać nożem w tym samym czasie.Witamy w Finishing School.

Czternastoletnia Sophronia jest wielką udręką dla swojej biednej matki. Dziewczyna bardziej interesuje się demontowaniem zegarów czy też wspinaniem się na drzewa, aniżeli nauką odpowiednich manier. Mrs. Temminnick desperacko pragnie, aby jej córka została prawdziwą damą, dlatego zapisuje Sophronię do Mademoiselle Geraldine's Finishing Academy, szkoły przeznaczonej dla młodych dam z zasadami.

Aczkolwiek Sophronia szybko zdaje sobie sprawę, że szkoła jest zupełnie inna niż wyobrażała to sobie jej matka. W Mademoiselle Geraldine's, młode damy uczą się jak ukończyć … dosłownie wszystko. Dokładniej mówiąc, nastolatki pobierają nauki na temat sztuki tańca, ubioru, etykiety, ale także dowiadują się jak radzić sobie ze śmiercią, dywersją oraz szpiegostwem - oczywiście w najbardziej kulturalny sposób.

--------------------------------------------------------------------------

Fear the Drowning Deep - Sarah G. Marsh
Wyglądem przypominająca czarownicę Bridey Corkill nienawidzi oceanu, odkąd była świadkiem jak jej dziadek utonął z uśmiechem na twarzy. Dlatego też, gdy zwłoki martwej dziewczyny wypływają na powierzchnię w lecie 1913 roku, szesnastoletnia Bridey podejrzewa, że cokolwiek nakłoniło jej dziadka do wejścia w głąb morza, powróciło na wyspę.

Wkrótce, mieszkańcy wsi zaczynają znikać w nieokreślonych okolicznościach. Nikt jednak nie podziela podejrzeń Bridey dotyczących morza. Nikt, prócz miejscowych wiedźm (które jak się okazuje nie są aż tak przerażające, jak początkowo wydawało się nastolatce) oraz nadzwyczaj przystojnego, ciemnowłosego chłopaka, którego Bridey ratuje przed utonięciem. W zamian za ocalenie życia Flynn uczy Bridey jak przezwyciężyć strach przed wodą, a w międzyczasie … kradnie jej serce.

Teraz, Bridey musi pracować z ekscentryczną wiedźmą oraz chłopakiem, któremu nie wie czy może zaufać, ponieważ jeśli nie uda jej się odkryć prawdy o zamierzchłym złu, ukrytym w wodzie, wszyscy bliscy dziewczyny wejdą w morze i nigdy nie wrócą.

--------------------------------------------------------------------------

Karma Patrol - Kate Miller
Jako kontroler Karmy Jade Bailey raz po raz upewnia się, że historia uwielbia się powtarzać. Jade zadedykowała życie Dywizji, a w zamian oczekuje swojej osobistej bajki, dopełnionej przez wymarzoną pracę oraz miłość od pierwszego wejrzenia. Najlepiej do wysokiego, przystojnego i ciemnowłosego mężczyzny, który będzie jej bratnią duszą.

Po ponad dekadzie czekania jej ideał dalej się nie pojawił, ale za to coroczny, gwiezdny przegląd wyników, sporządzony przez Panujące Moce, umieszcza Jade na samym szczycie listy osób do awansu. Jedyne co musi zrobić dziewczyna to utrzymać równowagę karmy na swoim terytorium dopóki nie zakończy się selekcja. Naturalnie, następnego dnia jakiś obłąkany strzelec rozpoczyna siać spustoszenie, które grozi zniszczeniem balansu karmy w obrębie Midtown West i tym samym może odebrać Jade szansę na tak długo oczekiwany awans.

Pomimo ostrzeżeń szefa, który doskonale zdaje sobie sprawę, że zagadkowa Dywizja Przeznaczenia nie będzie zadowolona z interwencji Jade, bohaterka nie zamierza się poddawać. Rozpoczyna własne śledztwo. W następnej strzelaninie niemal sama zostaje ofiarą, jednak mimo to nie potrafi udowodnić, że jej “prawie śmierć” nie jest tylko zbiegiem okoliczności. Detektyw Luke Jackson, który jak się niestety okazuje jest bratnią duszą bohaterki, zostaje powołany do śledztwa i zamiast paść w ramiona Jade i zakochać się po uszy, podejrzewa ją o udział w zamachach.

Jeśli Jade pragnie szczęśliwego końca swojej bajki, będzie musiała przekonać swoją bratnią duszę, że nie tylko jest zabójczynią, ale i potrafi dostarczyć prawdziwego złoczyńcę. Zadanie to jest o tyle trudne i niebezpieczne, że spiskowcy biorą sobie Jade na swój kolejny cel.

13 komentarzy:

 1. Na Harry'ego czekam niecierpliwie i chyba od razu rzucę się na brytyjskie wydanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Harry'ego Pottera będę musiała poznać, nie ma innej opcji. ;) Autorkę drugiej pozycji znam, więc sądzę, że mogłabym się z tą pozycją zapoznać, brzmi ciekawie. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też czekam na Pottera, bo to... POTTER <33

  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. O, cursed child! To mój ogromny must have, uwielbiam wszystko co z Harrym związane więc i tę pozycję na pewno kupię ;) Zainteresowała mnie również pozycja druga, brzmi naprawdę ciekawie ;)
  Pozdrawiam!
  Kochamy Książki

  OdpowiedzUsuń
 5. Na Harrego mój brat czeka ze zniecierpliwieniem ;d

  Pozdrawiam ciepło i zapraszam do siebie ;)
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Jejku, mamy Pottera! xD Muszę przyznać, że ciepło wspominam tę serię. Ja również nie mogę się doczekać polskiego wydania.

  world-chinese-rat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Oh, mam nadzieję, że przetłumaczą "Przeklęte Dziecko" - jestem pewna, że ta książka miałaby branie! :D Mam nadzieję też na "Riders" Veronici Rossi - ksiązka wydaje się być naprawdę fascynująca, z chęcią bym po nią sięgnęła. A jeśli się nie uda przeczytać jej po polsku, cóż, zawsze pozostaje wydanie angielskie!

  Zapraszam na pierwszą recenzję jutro o 8:30. :)
  Królowa Książek zaprasza!

  OdpowiedzUsuń
 8. Dalsze losy Harrego, to dopiero gratka! Bardzo jestem ich ciekawa. Pozdrawiam.
  Wesołych Świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Etiquette Espionage" musi być świetna!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Fantastyczny jest ten motyw "pod wodą" tak chętnie wykorzystywany w okładkach :)

  Oczywiście czekam na Pottera!


  Zaczytanych Pięknych Świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z niecierpliwością oczekuję Pottera, a oprócz tego zainteresowało mnie "Fear the drowning deep" ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Fear the Drowning Deep" podbiło moje serce! Właśnie takiej książki mi brakowało i coś takiego chciałam przeczytać od dawna :) http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)