piątek, 22 sierpnia 2014

Kiedy polskie wydanie? cz.19

Even in Paradise - Chelsey Philpot
Kiedy Julia Buchanan dołączyła do szkoły St. Anne na początku pierwszego roku, Charlotte Ryder już znała wszystkie szczegóły z życia córki byłego senatora. Tak naprawdę to wszyscy je znali … albo tylko myśleli, że znają. Charlotte nigdy więc nie spodziewała się, że zaprzyjaźni się z Julią. Z drugiej strony nie wiedziała też, że zostanie wciągnięta w zupełnie inny świat - świat nocnych rendezvous, zakrapianych imprez, imponujących wakacyjnych schronish oraz wymyślnych drinków. W trakcie zabawy Charlotte poznaje i zaczyna żywić uczucia do niezwykle przystojnego, starszego brata Julii – Sebastiana.

Charlotte zdaje sobie jednak sprawę, że jej przyjaciółka za przykrywką uśmiechów, toastów o lepszą przyszłość, cierpi z powodu tragedii. Tragedii, która rodzina Buchananów trzyma w ukryciu … aż do teraz.

 --------------------------------------------------------------------------

Kiss Kill Vanish - Jessica Martinez
Valentina Cruz przestała już istnieć.
W jednym momencie dziewczyna znalazła się w ramionach Emilia, rozpływając się z przyjemności, a w drugim była świadkiem czegoś całkowicie nieprzewidzianego – morderstwa z zimną krwią, zaplanowanego przez jej ojca a wykonanego przez ukochanego chłopaka.Kiedy Emilio pociągnął za spust, Valentina zniknęła. W ułamku sekundy podjęła decyzję o porzuceniu swojej tożsamości, a także luksusowego życia w Miami. Dziewczyna nie ma pojęcia jak wytłumaczyć to, co widziała. Wie tylko jedno – wszystko to, co myślała o swojej rodzinie, uczuciach czy miłości Emilia nie było prawdziwe.

Dziewczyna może zmienić swoje imie, nie przyznawać się do przeszłości, jednak Valentina nie może uciec przed prawdą. Linia pomiędzy dobrem i złem, lojalnością a zdradą zaczyna sie zacierać w chwili gdy bohaterka rozwiązuje podstęp dwóch mężczyzn, których kiedyś kochała.

 --------------------------------------------------------------------------

Arclight - Josin L. McQuein
Arclight jest ostatnią obroną.. Zanikanie nie może dostać się do środka. Na zewnątrz granicy Arclight panuje Ciemność. Pomiędzy Światłem i Ciemnością jest Szarość, niezaludniona, jałowa kraina. To właśnie tam zespół ratowniczy odnajduje Marinę, osamotnioną nastolatkę, która nie pamięta ani chwili z dramatu, który przeżyła ona ani rodzina, którą straciła. Dziewczyna jest jedyną osobą, która przeżyła spotkanie z Zanikaniem, jest też ostatnią nadzieją dla ludzkości. Z drugiej strony natomiast katalizatorem do ostatecznej destrukcji. Ponieważ Gaśnięcie nie powstrzyma się przed niczym, aby ją odzyskać. Wie o tym zarówno sama zainteresowana jak i Tobin, chłopak, który zaprzysiągł sobie zemstę na Zanikaniu.

Jeden z poddanych Zanikania przedostaje się do Arclight a Marina natychmiast go rozpoznaje. Tym samym dziewczyna otwiera swój umysł na wspomnienia, o których wcześniej nie miała pojęcia. Kim stanie się Marina, a kim nigdy nie będzie?

 --------------------------------------------------------------------------

Stealing Promises - Brina Courtney
Obietnice są składane po to, aby ich dotrzymać, nigdy kraść. Jednak właśnie to niespodziewanie przytrafia się Victorii Blane oraz Levi Manor. Tragedia uderza w ich perfekcyjną relacje i pozostawia Victorię, która musi zmierzyć się z ciemnością, która zdaje się ją pochłaniać. Całe życie bohaterki jest w strzępkach, dlatego też dziewczyna postanawia uciec niż stawić czoła problemom. Jednak kiedy przyjaciel znajduje ją nieprzytomną na kuhennej podłodze, Victoria zdaje sobie sprawę, że nadszedł czas na zmiany.

Brighton Hanley doskonale wie jak to jest kogś stracić. Wie też, co to znaczy być nawiedzanym przez rzeczy, których nie można zmienić. Kiedy więc poznaje Victorię od razu rozpoznaje ból, który bohaterka stara się głęboko ukryć przed ludzkimi oczami. Chłopak wie jednak, że dziewczyna tylko próbuje uciec, zdaje sobie jednak sprawę, że nie można uciekać wiecznie.

Victoria przywiązuje się do Brightona w całkowicie niespodziewany sposób. Chłopak zostaje jej bohaterem, idolem, liną życia … jej światłem w ciemności. Aczkolwiek czyVictoria jest gotowa, aby dać przeszłości odejść w zapomnienie? Czy też ucieknie od ukochnego z obowy przed ponownym zranieniem?

 --------------------------------------------------------------------------

Hungry - H.A. Swain
W przyszłości jedzenie nie jest już niezbędne do życia człowiekowi. Jednak chyba nie do końca jest to prawda, ponieważ Thalia zaczyna czuć coś zupełnie nowego a zarazem niekomfortowego. Dziewczyna jest głodna.

W świecie Thal nie ma zapotrzebowania na żywność. Wszyscy biorą leki (lub tzw. “inocs”), żeby przezwyciężyć głod. Mogłoby się wydawać, że w takich realiach nie ma miejsca na niedożywienie, otyłość,zaburzenia odżywiania czy też wojny. Przynajmniej tak mówią rodzice głównej bohaterki, którzy pracują w fabryce “incos”. Pewnego dnia Thalia spotyka chłopaka, który należy do podziemnego ruchu, mającego na celu przywrócenie roli jedzenia. Wtedy też dziewczyna zdaje sobie sprawę, że wiekszość ludzi żyje znacznie inaczej niż ona. A co najgorsze bohaterka zaczyna tak samo jak nowo poznany przyjaciel odczuwać głód, a to oznacza, że “inocs” wcale nie działają. Wspólnie para poszukuje jedynej rzeczy, która jest w stanie zaspokoić ich głód: prawdziwego jedzenia.  

15 komentarzy:

 1. Bardzo zaciekawiłaś mnie dwiema pozycjami: "Hungry" i "Kiss, Kill, Vanish" ;D Jak nie będzie wydania polskiego, to nie pozostaje nic innego jak czytać w oryginale :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że długo nie będziemy musieli czekać, bo każda z pozycji mnie zinteresowała w mniejszym lub większym stopniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Juppi! Kolejna odsłona :D

  Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to "Arclight" - choć wydaje mi się w pewnej części zerżnięte z "Pocałunku łowcy", który właśnie recenzowałam. :P

  Za to "Hungry" muszę koniecznie przeczytać, jak wyjdzie w Polsce! :O

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta ostatnia książka może być ciekawa:) Zapraszam na nowy post ♥ Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie brzmią arcyciekawie, ale w szczególności druga pozycja mnie intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hm, o żadnej jeszcze nie słyszałam i nic nie zwróciło mojej szczególnej uwagi, no może ostatnia, brzmi oryginalnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie wydają się ciekawe, szczególnie ta druga. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka pt. "Hungry" najbardziej mnie zainteresowała. Ciekawe, jaki będzie jej polski tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka "Hungry" okrutnie fabułą przypomina mi ostatnio oglądany film "Equilibrium" - tylko, że tam nie głód, a uczucia były likwidowane za pomocą leku. Czyżby autor(ka?) wzorował się na tym filmie?

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwsza, trzecia i ostatnia książka wzbudziły moje zainteresowanie. Zwłaszcza "Hungry". Mam nadzieję, że jakieś kochane wydawnictwo się o nią pokusi :))

  OdpowiedzUsuń
 11. "Hungry" wydaje się być dla mnie najbardziej interesujące. Ciekawe tylko czy się doczekamy polskiego wydania.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie słyszałam o żadnej z tych książek, ale poczekamy, zobaczymy, może mnie jeszcze jakaś zainteresuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. pierwsza książka ma taką super wakacyjną okładkę. Historia typowa dla nastolatek. Dawno nie czytałam tego typu książek. Kto wie. Może się skusze :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Kiss Kill Vanish i Hungry - mam nadzieję, że zostaną wydane szybko, bo wydają sie interesujące :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Super seria, bardzo mi się podoba :) Szczególnie, że zaczęłam czytać książki w oryginale, więc to jest dobra okazja, żeby poznać zupełnie nowe tytuły :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)