niedziela, 31 sierpnia 2014

Zapowiedzi wydawnicze - wrzesień 2014

Premiera: 2 wrzesień 2014
Tytuł: O krok za daleko
Autor: Tina Seskis
Wydawnictwo: Prószyński
Opis: Szczęśliwe z pozoru małżeństwo. Uroczy synek. Piękny dom. Co więc sprawia, że Emily Coleman pewnego ranka wstaje i jak gdyby nigdy nic porzuca swoje życie, by zacząć wszystko od nowa? Przeżyła załamanie nerwowe? Chce uciec przed dysfunkcyjną rodziną – szczególnie przed zaburzoną siostrą bliźniaczką? I co oznacza prześladująca ją data, kiedy będzie musiała stawić czoło przeszłości? Nikt dotąd nie odkrył jej tajemnicy. Czy tobie się uda?
Tina Seskis dorastała w Hampshire, a po studiach na Uniwersytecie Bath przez ponad dwadzieścia lat pracowała w marketingu i reklamie. Mieszka w północnym Londynie z mężem i synem.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 8 wrzesień 2014
Tytuł: Tuf Wędrowiec
Autor: George R.R. Martin
Wydawnictwo: Zysk
Opis: Haviland Tuf jest podróżnikiem i rzetelnym, aczkolwiek drobnym międzygwiezdnym kupcem. Dzięki niezwykłemu splotowi zdarzeń staje się właścicielem wiekowego, długiego na wiele mil statku - bazy ziemskiego Inżynierskiego Korpusu Ekologicznego. Zbudowany jako śmiercionośna broń, statek ów chroni sekrety zapomnianej dziedziny nauki. Funkcjonuje wystarczająco sprawnie, aby za pomocą inżynierii genetycznej i technik klonowania produkować dziesiątki tysięcy rozmaitych gatunków roślin i zwierząt - zarówno dobroczynnych, jak I niszczycielskich. Ekscentryczny, ale zawsze postępujący zgodnie z zasadami etyki, Tuf postanawia zmienić profesję i mianuje się inżynierem ekologiem, używając zasobów statku-bazy do rozwiązywania problemów nękających rozliczne światy.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 8 wrzesień 2014
Tytuł: Dziewcze z sadu
Autor: Lucy Maud Montgomery
Wydawnictwo: Egmont
Opis: Eric Marshall, świeżo upieczony absolwent college'u przyjeżdża na Wyspę Księcia Edwarda, by w zastępstwie chorego przyjaciela poprowadzić szkółkę w Charlottetown. Poznaje tam piękną i tajemniczą Kilmeny - niemą dziewczynę obdarzoną słuchem absolutnym, która komunikuje się ze światem poprzez grę na skrzypcach. Eric się w niej zakochuje. Musi jednak zawalczyć o swoją miłość. Czy uda mu się zdobyć serce Kilmeny? Dziewczę z sadu to opowiedziana z punktu widzenia młodego mężczyzny historia prawdziwej i głębokiej miłości, która okazuje się mieć uzdrawiającą moc.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 10 wrzesień 2014
Tytuł: Niedokończone opowieści
Autor: Charlotte Brontë
Wydawnictwo: MG
Opis: Charlotte Brontë jest bez wątpienia autorką trzech niezwykłych książek: "Jane Eyre", "Shirley" i "Villette". Do dziś nie wyjaśniono, czy pozostałe powieści sygnowane nazwiskiem Brontë (Wichrowe Wzgórza, Agnes Grey oraz Lokatorka Wildfell Hall) wyszły spod jej pióra czy też rzeczywiście całe rodzeństwo było na równi utalentowane i mamy do czynienia z działami trzech sióstr. Niewątpliwe jest również to, że Charlotte zostawiła w swoich papierach cztery Niedokończone opowieści. Jest to równie niezwykła proza, jak wszystko co pisała. Dlatego też dziś proponujemy czytelnikom i miłośnikom geniuszu Brontë te cztery niedokończone utwory, wierząc, że dalsze ich wątki rozwinie Wasza wyobraźnia. Sekretu osobowości autorki Charlotte Brontë nie sposób do końca wytłumaczyć, można jedynie snuć przypuszczenia. Obserwując jej życie, decyzje i drogę twórczą, trudno nie zauważyć, że Brontë kapitulowała przed samą sobą. Rozwój jej talentu wyznacza właściwie dążenie do samopoznania. Jego eskalację odzwierciedla ostatnia, zaledwie rozpoczęta powieść, Emma, urywająca się po dwóch rozdziałach. Tu można postawić pytanie: dlaczego Charlotte odłożyła tę pracę, skoro nie zadecydowały o tym żadne gwałtowne okoliczności? Może dlatego właśnie, że przeczuwała, iż dojdzie w niej do samookreślenia?

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 10 wrzesień 2014
Tytuł: Jedyna
Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar
Opis: Ostatnia część bestsellerowej trylogii.
America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć. A jednak nadchodzi moment ostatecznego wyboru, tym trudniejszego, że cały los Illei może spoczywać właśnie w rękach Ami.
Czy dziewczyna powróci do swej dawnej miłości, czy zdecyduje się zostać królową i podjąć walkę o lepszy świat dla siebie i wszystkich mieszkańców Illei?

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 10 wrzesień 2014
Tytuł: Odcienie miłości
Autor: Alice Munro
Wydawnictwo: Literackie
Opis: Ostatni z dorobku Noblistki nie publikowany jeszcze w Polsce tom zawiera jedenaście opowiadań, dotyczących przede wszystkim stosunków między mężczyznami i kobietami. Rozpadających się i rozkwitających uczuć, zdrady i wierności, rozstań i powrotów, rozwodów i ponownych ślubów. A wszystko to w anturażu rodzinnych wspomnień, jak w tytułowych "Odcieniach miłości", marzenia sennego, jak w przypadku "Eskimoski" czy intrygi kryminalnej, która jest osią "Kataklizmów". Bo miłość miewa zaskakujące oblicza, nierozerwalnie powiązana jest ze zdradą, pociąga za sobą nienawiść, a jej odcieni nie sposób zliczyć. A któż inny lepiej umiałby opisać różne barwy miłości, niż ubiegłoroczna noblistka, laureatka Man Booker Prize (2009) - Alice Munro. Uczucia, relacje międzyludzkie to stały element jej opowiadań, w pisaniu których stała się prawdziwą mistrzynią. Na kilkunastu, kilkudziesięciu stronach autorka Przyjaciółki z młodości potrafi przedstawić całe życie i wachlarz emocji, które mu nieodzownie towarzyszą.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 10 wrzesień 2014
Tytuł: Władca liczb
Autor: Marek Krajewski
Wydawnictwo: Znak
Opis: Wrocław to brama do piekła. Kiedy przez nią przejdziesz, nie ma już odwrotu.
Zmęczony życiem Popielski dostaje nowe zlecenie. Proste z pozoru śledztwo w sprawie syna pewnego hrabiego zaczyna zupełnie nowy rozdział w historii detektywa i miasta.
Wrocław staje się przejściem do mrocznego świata, niebezpiecznym labiryntem. Wystarczy o niewłaściwej porze znaleźć się w niewłaściwym miejscu i otwiera się brama do piekieł.
Tutaj okrucieństwo nie ma granic.
Tutaj śledzisz każdy gest twojego oprawcy.
Tutaj zaczynasz żyć według jego reguł.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 10 wrzesień 2014
Tytuł: Kłamstwo doskonałe
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte
Opis: Czwarty tom nowej serii Sary Shepard The Lying Game.
Żyłam w przekonaniu, że moja rodzina jest bliska ideałowi, jednak okazało się, że jest zupełnie inaczej. Moi rodzice strzegą sekretu, który może mieć związek z moją śmiercią. Jak daleko się posuną, by prawda nie wyszła na jaw? Mnie już nikt nie skrzywdzi, ale jest przecież Emma… Jeśli nie będzie ostrożna, historia może się powtórzyć.
The Lying Game to nowa seria Sary Shepard, autorki bestsellerowych Pretty Little Liars. Ekscytujące powieści o intrygach, sekretach i kłamstwach zdobyły rzesze fanów na całym świecie, a na ich podstawie nakręcono popularne seriale telewizyjne.
W serii The Lying Game ukazały się także: "Gra w kłamstwa", "Nigdy, przenigdy" i "Pozory mylą".

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 10 wrzesień 2014
Tytuł: Inicjały zbrodni
Autor: Agata Christie
Wydawnictwo: Literackie
Opis: Prawie 40 lat po premierze ostatnich przygód Poirota — nowa powieść z udziałem słynnego detektywa i nowa autorka, wybrana przez spadkobierców Agathy Christie!
Od czasu, gdy w 1920 roku jej pierwsza książka ujrzała światło dzienne, powieści Agathy Christie sprzedały się na świecie w łącznym nakładzie ponad dwóch miliardów egzemplarzy. Teraz, po raz pierwszy w historii, spadkobiercy pisarki zgodzili się na publikację nowej powieści z udziałem jej najsłynniejszego bohatera. Londyn, lata dwudzieste ubiegłego wieku. Gdy Herkules Poirot rozkoszuje się atmosferą spokojnej kolacji, nie wie, że jego śledczy talent zostanie wystawiony na próbę. Wszystko za sprawą młodej kobiety, która wyjawia mu, że zostanie zamordowana. Mimo przerażenia błaga detektywa, by nie szukał mordercy. Jej śmierć wyrówna rachunki.
Tego samego wieczoru Poirot dowiaduje się o zamordowaniu trzech gości w modnym londyńskim hotelu. W ustach każdego z nich znaleziono… spinki do mankietów. Czy zbrodnia ma związek z tajemniczą kobietą? Podczas gdy Poirot usiłuje połączyć kolejne elementy układanki, morderca przygotowuje hotelowy pokój na wizytę czwartej ofiary… Dzięki talentowi Sophie Hannah, niesamowicie skomplikowana zagadka z pewnością porwie zarówno oddanych fanów twórczości Agathy Christie, jaki i młodsze pokolenia czytelników, dla których będzie to pierwsze spotkanie z Herkulesem Poirot. Nowa powieść z udziałem najsłynniejszego detektywa wszech czasów, stworzona przy pełnym poparciu spadkobierców Christie, to najważniejsze wydarzenie roku dla wszystkich fanów kryminałów na świecie.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 10 wrzesień 2014
Tytuł: Mara Dyer. Tajemnica
Autor: Michelle Hodkin
Wydawnictwo: Ya!
Opis: Każdy kryje w sobie tajemnicę, wystarczy ją obudzić. Kim jest Mara Dyer?
W tajemniczych okolicznościach giną dwie dziewczyny, przyjaciółki głównej bohaterki. Wygląda na to, że ich śmierć została przepowiedziana, ktoś wiedział co się wydarzy.
Powieść z paranormalnym twistem i przesłaniem: pozory mylą. Spodoba się nastolatkom płci żeńskiej, szczególnie, że główna bohaterka – wbrew przestrogom - zakochuje się w najbardziej nieodpowiednim i intrygującym chłopaku ze szkoły.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 24 wrzesień 2014
Tytuł: Czarne skrzydła
Autor: Sue Monk Kidd
Wydawnictwo: Literackie
Opis: Nowa książka autorki światowego hitu Sekretne życie pszczół. Numer 1 na liście bestsellerów New York Timesa, wyselekcjonowany do ekskluzywnego klubu książkowego Oprahy Winfrey!
Dwie kobiety, dwie walki o wolność, jedna niezwykła przyjaźń…
Sarah Grimké jest córką sędziego sądu najwyższego Karoliny Południowej, plantatora zaliczanego do elity Charlestone. Nie potrafi się jednak podporządkować obowiązującym w jej świecie konwenansom. Marzy o tym, żeby studiować i zostać pierwszą kobietą prawnikiem. Na swoje jedenaste urodziny dostaje niecodzienny prezent – wyciągniętą z czworaków i obwiązaną lawendowymi wstążkami czarnoskórą Hetty, zwaną Szelmą. To kolejny „obyczaj”, którego Sarah nie potrafi zaakceptować, bo drugiego nie można przecież „posiadać”… To dopiero początek jej problemów. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami i życiem pierwszych abolicjonistek, sióstr Grimké, wspaniała powieść, która prowadzi nas do korzeni stanów południowych Ameryki. Niezwykła pochwała siły przyjaźni i siostrzanej miłości ponad podziałami. Świadectwo walki o wolność i prawo do głosu. Od czasów Przeminęło z wiatrem nie było takiej opowieści!

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 24 wrzesień 2014
Tytuł: Julia. Trzy tajemnice
Autor: Tahereh Mafi
Wydawnictwo: Otwarte
Opis: Zostałam przeklęta Mam niezwykły dar.
Jestem potworem Mam nadludzką moc.
Jestem narzędziem zniszczenia Będę walczyć o miłość. Specjalny dodatek do bestsellerowej trylogii Tahereh Mafi – nowa książka o losach Julii. Zawiera niezwykły pamiętnik głównej bohaterki, dzięki któremu dowiemy się, co poprzedziło wydarzenia opisane w pierwszym tomie, oraz dwie nowele: "Destroy Me" i "Fracture Me". "Destroy Me", to opowieść Warnera pokazująca, co zdarzyło się pomiędzy akcją pierwszej i drugiej części trylogii.

"Fracture Me", to historia opowiadana przez Adama, rozgrywająca się po wydarzeniach opisanych w drugiej części sagi.

16 komentarzy:

 1. Chyba skuszę się na "Władcę liczb" albo "Dziewczynę z sadu". :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym przeczytać dwie pierwsze pozycje. Do tego na pewno sięgnę po Jedyną i Czarne skrzydła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziewczę z sadu i Czarne skrzydła - te tytuły muszę poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś tak czuję, że zbankrutuję tej jesieni;) "Czarne skrzydła" już czytałam- to piękna książka, polecam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tyle interesujących książek, a tak mało czasu. Najbardziej ciekawią mnie "Czarne skrzydła" i "O krok za daleko"

  OdpowiedzUsuń
 6. Z niecierpliwością czekam na "Jedyną", ale muszę także przeczytać "Dziewczę z sadu". Twórczość Montgomery oceniam różnie, ale mam nadzieję, że na tej książce się nie zawiodę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z chęcią sięgnęłabym po "Dziewczę z sadu", a Marę czytałam kilka lat temu, na krótko po premierze w GB - dobra książka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z niecierpliwością czekam na "Mara Dyer. Tajemnica. Ten krótki opis bardzo mnie zaciekawił.

  W wolnej chwili zapraszam (dopiero zaczynam) http://ksiazkowy-zlodziej.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. ja czekam na "Mara Dyer. Tajemnica."

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwszy raz nie ciągnie mnie do żadnej z tych pozycji. Ale "Julia. Trzy tajemnice" mogą być ciekawe dla fanów tej serii ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja już nie potrafię się doczekać jak przeczytam "Kłamstwo doskonałe":))

  OdpowiedzUsuń
 12. Najbardziej interesują mnie Martin i Bronte. Z kolei "Marę Dyer" już czytałam w oryginale i pomimo, że mi się podobała, to szczerze mówiąc, rewelacji nie było. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Tak wiele dobrych książek, a tak mało pieniążków w portfelu... :]

  OdpowiedzUsuń
 14. O krok za daleko, Tajemnica i Czarne skrzydła- muszą być moje :) A Inicjały zbrodni miałam szansę przeczytać przedpremierowo. Co prawda nie równa się z kryminałami Christie ale gatunkowo spełnia wszystkie wymagania :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Niektóre pozycje naprawdę w moim typie i wydają się ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Władca liczb wydaje się książką w moim typie ^^
  Również Inicjały zbrodni zapowiadają się ciekawie :)

  Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)