piątek, 2 maja 2014

Zapowiedzi wydawnicze - maj 2014

Premiera: 5 maj 2014
Tytuł: Kręte ścieżki
Autor: Richard Paul Evans
Wydawnictwo: Znak
Opis: Co może zrobić człowiek, który wszystko stracił? Alan postanowił wybrać się na wędrówkę, bez szczególnego planu i celu. Nie wiedział, co go czeka i dokąd dojdzie. Nie spodziewał się, że po drodze spotka ludzi, którzy odmienią go na zawsze i staną się dla niego nauczycielami życia.
Kręte ścieżki to opowieść, która dowodzi, że aby być prawdziwie wolnym, należy wybaczyć. Tego nauczył Alana Leszek - Polak, który okazał nieznajomemu wędrowcowi serce i przyjął go pod swój dach. Jego historia stała się dla Alana drogowskazem - czy podobny wpływ będą miały na niego panie ze Stowarzyszenia Czerwonych Kapeluszy? Czy uda im się wzbudzić w nim radość życia i czy ich wskazówki okażą się pomocne w obliczu nowej, przykrej dla Alana wiadomości?

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 6 maj 2014
Tytuł: Przemiana. Od nadwagi do odwagi czyli jak odnalazłam siebie
Autor: Tory Johnson
Wydawnictwo: Galaktyka
Opis: Tory Johnson zawsze miała nadwagę i chociaż wstydziła się swego wyglądu, nigdy nie znalazła w sobie dość siły, by to zmienić. Poskutkowało dopiero ostrzeżenie od szefowej działu informacyjnego ABC News: jeśli Tory nie schudnie, jej dalsza kariera telewizyjna może stanąć pod znakiem zapytania. Podziałało to jak grom z jasnego nieba i stało się impulsem dla przemiany. Przyniosło zrozumienie, że zmiana życia to nie tyle chęć, ile konieczność. Przemiana rozpoczyna się od incydentu, który otwiera Tory oczy na realia i popycha ją w podróż ku wymarzonemu, chudszemu ja. Tory sporządza plan, zapisuje listę rzeczy, z których jest skłonna zrezygnować i poddaje się rygorowi samodyscypliny. Z rozbrajającą szczerością opowiada o walkach, jakie toczyła po drodze i demonach, jakie przyszło jej pokonywać. Przemiana wywraca jej życie do góry nogami: Tory staje się zdrową, szczupłą i szczęśliwszą kobietą. Przemiana to książka dla każdego, kto pragnie zmienić swoje życie: inspiruje i daje wskazówki, jak raz na zawsze przejąć nad nim kontrolę.
To nie przypadek, że niektórzy są szczupli, a inni nie. Szczupła osoba potrafi utrzymać swój apetyt w ryzach. Zanim weźmie coś do ust, zastanowi się, czy na pewno jest głodna, czy nadeszła pora na posiłek, a być może również, czy będzie on wartościowy. Bohaterka Przemiany po latach stosowania "cudownych diet" odkrywa, jak wiele satysfakcji przynosi umiejętność zrezygnowania z chwilowej przyjemności na rzecz zdrowia i szczupłej sylwetki. Odzyskanie kontroli nad jedzeniem nie jest łatwe, ale możliwe do osiągnięcia, zwłaszcza jeśli masz motywację, a u boku kogoś bliskiego, kto cię wspiera. Powodzenia!

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 16 maj 2014
Tytuł: Para w ruch
Autor: Terry Pratchett
Wydawnictwo: Prószyński Media
Opis: Ku zaskoczeniu Patrycjusza, lorda Vetinariego, w Ankh-Morpork pojawia się nowy wynalazek - wielka i hałaśliwa machina, wykorzystująca potęgę wszystkich czterech żywiołów: ziemi, powietrza, ognia i wody. A że to Ankh-Morpork, już wkrótce ściąga tłumy zachwyconych gapiów; niektórzy wcześniej dostrzegli ducha czasów i przybywają uzbrojeni w notesy i płaszcze przeciwdeszczowe.
Moist von Lipwig nie należy do miłośników ciężkiej pracy. Oczywiście, kierując Urzędem Pocztowym, Królewskim Bankiem i Mennicą wnosi swój wkład, ale polega on głównie na słowach. A słowa na szczęście nie są zbyt ciężkie i rzadko wymagają smarowania. Jednakże Moist bardzo lubi pozostawać przy życiu, co sprawia, że nowa oferta Vetinariego jest trudna do odrzucenia...
Para idzie w ruch nad światem Dysku, a jej poganiaczem jest pan Simnel, człowiek z kaszkietem i suwakiem logarytmicznym, mający ciekawy układ z sinusem i cosinusem. Jeśli Moist chce się utrzymać na torze, musi się zmierzyć z wiadrami smaru, człowiekiem, który niekiedy zrzuca pracowników ze schodów, i grupą mocno rozgniewanych krasnoludów...

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 21 maj 2014
Tytuł: Dziewczyny z powstania
Autor: Anna Herbich
Wydawnictwo: Znak
Opis: 1 sierpnia 1944 roku w Warszawie było pół miliona kobiet. Wiele z nich poszło do Powstania jako sanitariuszki, łączniczki, część chwyciła za broń. Wszystkie walczyły o przetrwanie. Panienka z dobrego domu w myślach powtarzała: "Boże, spraw, abym wytrzymała tortury". Matka, która urodziła tuż przed godziną "W", kołysała dziecko w rytm wybuchających bomb. I ośmioletnia Helenka, prowadzona na pewną śmierć. "Mamo, ja nie chcę umierać" - szeptała.
Przez 63 dni heroicznej bitwy walczyły, bały się, śmiały, kochały, opłakiwały bliskich. Mężczyźni stwierdzili: "Ojczyzna jest pierwsza. Musicie sobie jakoś radzić". Kobiety zostały same, w obliczu dramatycznych dylematów. Włożyć coś do garnka czy kupić bandaże dla rannych? Jak zginę: z głodu czy z rąk Niemców? Ale pytanie, czy warto walczyć, w ogóle nie przychodziło im do głowy. Bo odpowiedź była tylko jedna.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 21 maj 2014
Tytuł: Alicja i lustro zombi
Autor: Gena Showalter
Wydawnictwo: Mira
Opis: Zombi skradają się nocą. Zapomnijcie o krwi i mózgach. One pragną ludzkich dusz. Niewiele mogą mi odebrać, skoro straciłam wszystko, co najcenniejsze: rodzinę i przyjaciół. Ale po kolejnym ataku zrozumiałam, że zawsze może być jeszcze gorzej. Nagle lustra wokół mnie ożyły, a ja zaczęłam słyszeć głosy umarłych. Mroczna siła popycha mnie ku złu, każe robić straszne rzeczy. Potrzebuję pomocy, by uciszyć ciemność, której pozwoliłam przemówić. Nie mogę się poddać...


 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 21 maj 2014
Tytuł: Księżyce Jowisza
Autor: Alice Munro
Wydawnictwo: Literackie
Opis: Polska premiera tomu laureatki Nobla (2013) i Bookera (2009), Alice Munro, z 1982 roku!
W tych przepięknych i nieustannie zaskakujących opowiadaniach jednej z najbardziej uznanych współczesnych prozatorek wiele się dzieje: zdrady, pojednania, romanse czy żałoba po ukochanej osobie. Ale najważniejsze w "Księżycach Jowisza" są przemiany bohaterów, ich konfrontacje z sobą samym pełne gniewu, urazy i nieskończonego współczucia, które bohaterowie komunikują czytelnikom z elektryzującą mocą. Tematyka zbioru zdominowana jest przez rozpacz i smutek kobiet.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 21 maj 2014
Tytuł: Dar Julii
Autor: Tahereh Mafi
Wydawnictwo: Otwarte
Opis: Trzeci tom bestsellerowej serii o losach Julii, która podbiła
serca czytelników na całym świecie.
Julia już wie, że tylko ona może zatrzymać Komitet Odnowy. Ale aby go pokonać, potrzebuje pomocy kogoś, komu nigdy nie potrafiła zaufać – Warnera. Podczas współpracy z nim przekona się, że nie wszystko, co wie o nim i o Adamie, jest prawdą.
"Jestem klepsydrą.
Siedemnaście lat przesypało się przeze mnie i pogrzebało mnie w mym własnym wnętrzu. Czuję, że mam zrośnięte, ciężkie od piasku nogi, umysł przepełniony ziarenkami wahania i niedokonanych wyborów, tracę cierpliwość, w miarę jak czas przecieka mi przez ciało.
Mała wskazówka poklepuje mnie na raz, dwa, trzy i cztery, szepcząc:
dzień dobry, wstawaj, rusz się,
obudź się
obudź się"

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 21 maj 2014
Tytuł: Elita
Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar
Opis: Drugi tom „Rywalek”. Do pałacu przybyło trzydzieści pięć dziewcząt. Teraz zostało ich tylko sześć. Ami i książę Maxon stają się sobie coraz bliżsi, jednak dziewczyna wciąż pamięta o Aspenie, chłopaku, którego darzyła szczerą miłością jeszcze zanim trafiła do pałacu.


 --------------------------------------------------------------------------
Premiera: 22 maj 2014
Tytuł: Dzieci wolności
Autor: Paullina Simons
Wydawnictwo: Świat Książki
Opis: Powieść o losach rodziców Aleksandra, poprzedzająca uwielbianą przez polskie czytelniczki trylogię "Jeździec miedziany".
U progu XX wieku Gina przybywa z Sycylii do Bostonu w poszukiwaniu nowego, lepszego życia. Poznaje Harry'ego Barringtona, który szuka dla siebie miejsca w starym świecie Nowej Anglii. Ona jest biedną, prostą imigrantką, on pochodzi z jednej z najlepszych rodzin w mieście, jednak łączy ich wzajemna fascynacja. Mija czas. Po trudnych chwilach rozłąki oraz wielu przeciwnościach losu Gina i Harry pragną być razem. Wiedzą jednak, że ich związek odciśnie piętno na losach dwóch rodzin i pozostawi po sobie zgliszcza. Zakochani stają w obliczu najbardziej okrutnego wyboru - między tym, czego nie mogą mieć i tym, bez czego nie mogą żyć.
Dalsze losy Giny i Harry'ego opisuje powieść Bellagrand¸ która już wkrótce ukaże się nakładem Świata Książki.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 28 maj 2014
Tytuł: Żaby
Autor: Mo Yan
Wydawnictwo: W.A.B.
Opis: Wan Serce bardzo szybko stała się legendą w swojej rodzinnej wiosce i najbliższej okolicy. Pierwsza wykształcona położna, która starała się zakończyć zabobonne praktyki, stanowiące zagrożenie dla matek i dzieci. Bohaterka, która dzięki swoim zdolnościom i powołaniu uratowała setki istnień. Gorliwa komunistka, bez wahania występująca przeciwko duchom, przodkom i ludowej magii. Kobieta, która poświęciła swoje życie na wykonywanie rozkazów, których nikt nie był w stanie zrozumieć, a za którym posłuszeństwo została znienawidzona i potępiona przez najbliższych. Powód śmiechu i płaczu, radości i rozpaczy – główna bohaterka dramatu z historią w tle.
Mo Yan po raz kolejny wprowadza w czytelników w egzotyczny świat chińskiej kultury. W charakterystyczny dla siebie sposób łączy wschodnią mitologię i kulturę z życiem w bezwzględnych, komunistycznych realiach.

22 komentarze:

 1. Piękna jest ta okładka nowej książki Alice Munro :)

  OdpowiedzUsuń
 2. najbardziej zainteresowała mnie "Przemiana" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Dar Julii" i "Elita" to moje typy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jakie cudeńka <3 tylko skąd wziąć pieniądze? O.o

  OdpowiedzUsuń
 5. Alicja i lustro zombie zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Intrygujące zapowiedzi. Tylko skąd nabrać pieniędzy i czasu... :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Maj zdecydowanie jest obiecującym miesiącem!

  OdpowiedzUsuń
 8. "Przemiana" brzmi ciekawie, więc będę się za nią rozglądać :)
  Pratchetta natomiast bardzo lubię, więc kolejną część Świata Dysku z pewnością zakupię!

  OdpowiedzUsuń
 9. W tym miesiącu ne pewno kupię "Dar Julii" i "Elitę" poprzednie tomy były świetne ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam tylko na "Dziewczyny z powstania" - ostatnio lubię takie historie oparte na faktach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Najbardziej czekam na "Dar Julii" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba moja lekka wybredność dochodzi do głosu, ponieważ kompletnie nie czekam na nic z Twojej listy :( Może czerwiec będzie dla mnie łaskawszy (albo ja łaskawsza dla czerwca?), tymczasem sięgnę po starsze powieści :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Przeczytałam wiele książek Evansa, więc może i po tą sięgnę - po poprzednich mam dobre wrażenie, więc czemu nie? :)

  OdpowiedzUsuń
 14. O! 'Alicja i lustro zombie' ? Ciekawe..

  OdpowiedzUsuń
 15. Same cudeńka ale mi najbardziej podobają się: Dziewczyny z powstania, koniecznie muszę przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Właściwie każdy tytuł chciałabym mieć :) Super nowości :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Mnie najbardziej ciekawi ,,Przemiana'', ponieważ sama od jakiegoś czasu zmagam się z nadprogramowymi kilogramami.

  OdpowiedzUsuń
 18. Najbardziej co mnie interesuję i na pewno muszę mieć to książka Evansa "Kręte ścieżki".

  OdpowiedzUsuń
 19. nie czytałam żadnej, ale kilka mnie zaciekawiło :D
  blog-klik!

  OdpowiedzUsuń
 20. Koniecznie chce przeczytać książkę Alice Munro i chyba każdy wie dlaczego :P
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Tyle wydatków w jeden dzień! Co prawda "Dar Julii" czytałam w oryginale ale książkę muszę kupić, podobnie jak "Dziewczyny z powstania" (co za cudowna okładka!). "Księżyce Jowisza" już czytałam ale nie jestem zachwycona.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)