środa, 5 marca 2014

Kiedy polskie wydanie? cz.16

Alienated - Melissa Landers
Dwa lata temu kosmici nawiązali kontakt z ludźmi. Od tego czasu wiele się zmieniło. Dzisiaj Cara Sweeney będzie musiała dzielić łazienkę z jednym z nich. Dziewczyna została bowiem wybrana do goszczenia pierwszego w historii ucznia wymiany między światowej. Cara nie tylko dostaje szansę na darmową podróż do wymazonego college'u, ale także zdobędzie dostęp do informacji na temat tajemniczych kosmitów z rodu zwanego L’eihrs. W tym czasie blog nastolatki przeżywa totalne oblężenie.
Jednak Cara dalej nie jest pewna, co ma myśleć o nowo poznanym Aelyxie. Ludzie oraz L’eihrs mają niemal identyczne DNA, jednak zimnym i irytująco lśniący Aelyx w żaden sposób nie przypomina człowieka. Dziewczyna jest bowiem pewna, że żaden ziemski chłopak nie może tak dobrze wyglądać. Jednak kiedy klasowi znajomi Cary wpadają w paronoje i nastawiają się przeciwko kosmitom, Midtown High School suddenly przestaje być bezpiecznym miejscem. Notatki pełne gróźb zaczynają pojawiać się w szafce nastolatki, a oficer policji codziennie musi eskortować ją I Aelyxa do klasy.
Cara znajduje wspracie w ostatniej osobie, o której by pomyślała. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że kosmita nie jest tylko jej przyjacielem, a ukochanym. Aczkolwiek Aelyx skrywa przed nią prawdziwy powód swojego przybycia na Ziemię.

--------------------------------------------------------------------------

After the End - Amy Plum
III Wojna światowa zostawiła Ziemię spustoszoną przez promieniowanie nukleane. Tylko szczęśliwcom udało się uciec do dziczy Alaski. Przeżyli oni minione trzydzieści lat w strachu i ukryciu przed kimkolwiek z zewnątrz.
Kiedy Juneau wraca ze swojej myśliwskiej wyprawy, zdaje sobie sprawę, że każda osoba z jej klanu zniknęła. Dziewczyna podejmuje się więc odnalezienia ich wszystkich. Opusza granice swojego terytorium po raz pierwszy w życiu i wtedy też odkrywa coś okropnego. Tak naprawdę nigdy nie było wojny, miasta nie zostały zniszczone, a świat pozostał nietknięty. Wszystko, co do tej pory słyszała, okazało się kłamstwem.
Teraz Juneau jest zagubiona w nowoczesnym świecie, w którym nigdy wcześniej nie żyła. W chwili, w której próbuje odnaleźć sposób na odnalezienie swoich przyjaciół I rodziny, okazuje się, że to ktoś inny szuka właśnie jej. Ktoś kto, zna jej przeszłość.

--------------------------------------------------------------------------

Prisoner of Night and Fog - Anne Blankman
W 1930 roku w niemieckiej miejscowości Munich, niebezpieczeństwo czycha w każdym ciemnym kącie, a wszelkie sekrety pogrzebane są głęboko tak samo jak całe miasto. Aczkolwiek Gretchen Müller, która dorastała w czasach Narodowo-Socjalistycznej Partii Robotników pod skrzydłami “wujka” Dolfa.
Wujek Dolf to nikt inny jak sam Adolf Hitler, a Gretchen wsłuchuje się w każdy jego rozkaz. Trwa to dopóki dziewczyna nie spotyka odważnego i nadzwyczaj przystojnego, młodego reportera Daniela Cohena, który z pochodzenia jest żydem. Gretchen w tej sytuacji powinna gardzić nim, jednak ona w tym czasie nie potrafi przestać wsłuchiwać się w jego historię. Twierdzi on, że jej ojciec nacjonalistyczny męczennik, został zamordowany przez nieznanego towarzysza. Ponadto dziewczyna nie może powstrzymać gwałtownego uczucia rodzącego się między nią a Danielem. Mimo wszystkicg informacji, jakie do tej pory słyszała o żydach.

--------------------------------------------------------------------------

Knotted Roots - Ruthi Kight
Imprezy z przyjaciółmi i nieskazitelna opalenizna to wszystko czego Roxie oczekiwała od nadchodzącego lata. Natomiast jej rodzie mieli inne plany. Farma babci Betty była jednym z nich. W czasie gdy jej życie w małym, prowincjonalnym miasteczku wolno się toczy, dziewczyna spotyka Chase'a.
Gdzieś w zmieszaniu pechowego lata i malutkiej wioski, chłopak staje się tym, dla którego Roxie całkowicie traci głowę. Tylko fotografowanie się wraz z ukochanym sprawia, że nastolatka czuje się lepiej. Wie powiem, że miłość zakończy się razem z latem.
Roxie musi podjąc decyzję, która może zmienić jej życie na zawsze. Co stanie się, gdy rozpieszczona nastolatka z Nowego Jorku dostrzeże znaczenie prawdziwej miłości, straty i zapomnienia? Czy Roxie i Chase znajdą sposób, aby ich uczucie przetrwało znacznie dłużej?  

--------------------------------------------------------------------------

All of her men - Loudes Bernabe
Jolene nie jest zwyczajną kobietą. Jest młoda, żywiołowa i do tego bardzo niebezpieczna. Kontrolę nad nią sprawują jej nadzwyczajne pragnienia, dziewczyna zmaga się z seksualnym zaburzeniem tak mocno, że pochłania to jej całe życie.
Kiedy zaczyna otrzymywać dziwne listy, wydaje jej się, że nadchodzi najgorsze. Ktoś prawdopodobnie widział ją w kompromitujące sytuacji. Ale co tak naprawdę ten ktoś zobaczył? Czego teraz od niej oczekuje? I najważniejsze: jak do diabła ją znalazł?

16 komentarzy:

 1. Pierwsze dwie chcę koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też pierwsze dwie! Muszą być świetne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja się trochę wyłamię i przygarnę trzecią pozycję z powyższej listy.

   Usuń
 3. Ja mam dokładnie to samo - pierwsze dwie po prostu są genialne! *.*
  Za to "Prisoner of Night and Fog" i "All of her men" wydają się sporo naciągane.

  OdpowiedzUsuń
 4. "After the End" brzmi super ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja napiszę jeszcze inaczej, bo biorę wszystko oprócz "Knotted Roots". Świetne propozycje! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi także pierwsze dwie wydają się bardzo fajne:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakoś mnie średnio zaciekawiły, niemniej miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeczytam wszystkie bardzo chętnie oprócz pozycji ostatniej :D
  Pozdrowionka!

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyciągają i okładką, i fabułą:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Oby jak najszybciej wydawcy się na nie zdecydowali! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jenyyyści, jakie te zagraniczne okładki są cudowne! *.* Zwłaszcza ta pierwsza!
  I opis ma intrygujący... och, chciałabym ją przeczytać!

  Prisoner of Night and Fog - wydaje się być mądrą, wartościową książką. Również bym się z nią chętnie zapoznała.

  OdpowiedzUsuń
 12. bardzo fajny blog:) zapraszam do mnie:) Mam bardzo ciekawe rozdani:)

  http://sandrainvogue.blogspot.com/

  obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 13. Super pozycje! Oby szybko zostały przetłumaczone :3

  OdpowiedzUsuń
 14. PIerwszą bym chciała przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)