wtorek, 10 września 2013

Kiedy polskie wydanie? cz.12

Gated - Amy Christine Parker
Czy bramy utrzymają niewybranych na zewnątrz a wybranych wewnątrz?

W Mandrodage Meadows życie wygląda perfekcyjnie. Członkowie tej odizolowanej podmiejskiej społeczności rozkwitają pod władzą Pioniera – charyzmatycznego przywódcy, który wyzwolił ich od smutnego, zniszczonego życia, które prowadzili wcześniej. Lyla Hamilton oraz jej rodzice są wyjątkowymi jednostkami w miejskim zgromadzeniu. Przeprowadzili się oni tutaj w czasie terrorystycznego ataku. Wszystko po to, aby uciec przed złem tego świata. Teraz siedemnastoletnia Lyla wie, że o pewne fakty nie powinno się pytać.

Pioner jest jej przywódcą.
Will jest jej przeznaczeniem...
Koniec świata jest blisko.


Tak samo jak Noah przed nim tak samo Pioner został poinformowany o nadciągającej zagładzie ludzkości. Mężczyzna twierdzi, że jego misją jest zwalczenie niewybranych ludzi, którzy z pewnością będą szukać schronienia in the kompleksie podziemnych fortec w Silo.

Lyla kocha swoją rodzinę i przyjaciół, jednak stając przed wyborem, decyduje się na ćwiczenia na strzelnicy aniżeli życie rodzinne. Później dziewczyna raczej pomyśli o pewnych chłopaku z zewnątrz niż o planie małżeństwa z Willem pochodzącym z Silo. Jednak im szybciej zbliżają się dni ostateczne, tym szybciej Lyla będzie musiała chwycić za broń, zająć stanowisko i wyjawić każdemu swoje postanowienie.

-------------------------------------------------------------------------- 

Delia's Shadow - Jaime Lee Moyer
To jest świt nowej ery w San Francisco, a Delia Martin jest bogatą, młodą kobietą, której życie wydaje się perfekcyjne. Jednak jej ciemny sekret zmienia barwy jej życia. Najlepszymi i najlojalniejszymi kompanami Delii są ... duchy. Dziewczyna została obdarowana (albo też i przeklęta, jak powiedzieliby inni) umiejętnością wglądu „na drugą stronę”.

Od wielkiego trzęsienia Ziemi, które nawiedziło jej miasto w 1906, Delia jest nawiedzana przez lawinę umarłych, domagających się jej pomocy. Dziewczyna postanawia przenieść się na drugą stronę kontynentu, wierząc, że zyska odrobinę spokoju. Po latach spędzonych w Nowym Jorku, Delia myśli, że jest nareszcie wolna ... do czasu pojawienia się jednego bardzo zdeterminowanego ducha. Kobieta uświadamia sobie wtedy, że musi powrócić do San Francisco, aby pozbyć się tej tortury raz na zawsze.

To jednak nie będzie takie proste, ponieważ duch, który ją nawiedza, jest jedną z ofiar seryjnego zabójcy, który nigdy nie został złapany. Zabójcy, który po trzydziestu latach zaczyna zabijać ponownie. I kto się teraz będzie martwił o życie Delii? 

-------------------------------------------------------------------------- 

Lady of Ashes - Christine Trent
W roku 1861 w Londynie, Violet Morgan zmaga się ze zdobyciem dobrej reputacji dla firmy, której prowadzenie porzucił jej mąż. Kobieta pragnie zapewnić komfort dla osób, rozpaczających po stracie bliskich. Chce pomóc im w organizowaniu pogrzebów, a także doradza im w modzie i pogrzebowej etykiecie.

Bez wiedzy swojej żony Graham, u którego zdiagnozowano nienawiść do Ameryki od czasu gdy jego ojciec wyruszył na wojnę do Wielkiej Brytanii w 1812, zostaje zaangażowany w plan sprzedaży uzbrojenia do walczących państw. W międzyczasie, Violet otrzymuje okazję swojego życia- zorganizowanie pogrzebu jednej z przyjaciółek księżnej Wiktorii i księcia Alberta. Jednak jej pozycja okazuje się zagrożona, ponieważ zniknięcie Grahama sprawia, że kobieta zostaje wciągnięta w dochodzenie na temat serii śmierci wśród najbiedniejszych obywateli. Im bliżej odkrycia prawdy znajduje się Violet, tym bardziej zagrożone staje się życie jej i jej męża.

-------------------------------------------------------------------------- 

Forsaken Dreams - M.L. Tyndall
Wyruszając w podróż przez morza rozpoczynasz przygodę z zupełnie nową serią autorstwa bestsellerowej pisarki MaryLu Tyndall.

Zaraz po doświadczeniu śmierci i zniszczeń, które przyniosła Wojna Secesyjna, Colonel Blake Wallace jest zdeterminowany do opuszczenia swojej poprzedniej południowej ojczyzny na rzecz pierwotnych brzegów Brazylii, gdzie istnieją perspektywy do stworzenia nowej utopijnej cywilizacji. W tym samym czasie wdowa Eliza Crawford, ukrywająca pewien strasznie mroczny sekret, szuka na statku Wallance'a pasażera. Ponadto kobieta liczy, że na obcej ziemi będzie mogła rozpocząć swoje życie na nowo. Czy jednak zagrożenia idące od morza jak i od mężczyzny nie zniweczą ich planów o spokoju i miłości? 

-------------------------------------------------------------------------- 

Ten - Gretchen McNeil
To miał być najlepszy weekend ich życia w ekskluzywnym, imprezowym domu na wyspie Henry'ego. Obie przyjaciółki Meg i Minnie miały swoje powody, aby się tu udać (jednym z nich był T.J., największy szkolny przystojniak). Czekają ich tutaj trzy wspaniałe dni w towarzystwie chłopaków, alkoholu i luksusu.

Jednak to czego oczekiwały było zupełne inne od tego co naprawdę dostały. Wszystko to, co zaczęło się od zabawy zmieniło się po odkryciu płyty DVD ze złowieszczą wiadomością: „Zemsta należy do mnie.”

Nagle rozpętuje się ogromna burza, a ludzie zaczynają umierać. Nastolatkowie zostają całkowicie odcięci od świata zewnętrznego. Bez elektryczności, telefonów, internetu i samochodu, który na pewno nie pojawi się wcześniej niż za dwa dni. Kolejne zgony stają się coraz bardziej brutalne, a przyjaciele zaczynają się od siebie odwracać. Czy Meg będzie wstanie znaleźć zabójcę zanim więcej osób zginie? A może morderca jest znacznie bliżej, aniżeli dziewczyna może to sobie wyobrazić?

21 komentarzy:

 1. Aż normalnie skręca człowieka. Tyle perełek jeszcze do odkrycia...

  Pozdrawiam!
  D. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Musisz zacząć wrzucać linki do "Kiedy polskie wydanie?" na fb wydawnictw ;)
  Może gdyby wiedzieli co czytelnicy chcieliby przeczytać, nie wydawali by aż tyle bubli...

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. ŚWIETNE, interesuję mnie szczególnie tytuł TEN, bo kojarzy mi sie z "I nie było już nikogo" :)

  Pozdrawiam./

  OdpowiedzUsuń
 4. "Gated" i "Lady of Ashes" brzmią ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Forsaken Dreams zapowiada się super :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie wydają się ciekawe :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ech przygarnęłabym z chęcią wszystkie , oczywiście w polskim wydaniu :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Gated wygląda obiecująco ^^ Natomiast "Ten" kojarzy mi się z "Wyspą Harpera" jeśli chodzi o fabułę...

  OdpowiedzUsuń
 9. Delia's Shadow - Jaime Lee Moyer to książka, na którą również czekam z zapartym tchem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jejku, wszystkie są wspaniałe. Szczególnie Ten mnie interesuje, aż wieje grozą.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe fabuły i fanastyczne okładki, jestem ciekawa jak bedzie wygladac polskie wydanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkie tytuły wydają się świetne, a okładki mają hipnotyzujące! Mam nadzieję, że doczekają się polskiego wydania.

  OdpowiedzUsuń
 13. O jejku .... Aż mnie ochota na nie nabrała! A tu na Polskie tłumaczenie trzeba czekać...

  OdpowiedzUsuń
 14. Tyle książek, które ciekawie się zapowiadają, a tak dużo lektur do przeczytania w tym roku... :/

  http://our-kingdom-of-books.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Okładka "Gated" najpierw mnie przeraziła, potem przyciągnęła, a opis podsycił niedoczekanie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zostałaś nominowana do Liebster Award :))

  OdpowiedzUsuń
 17. "Ten" bardzo chętnie zobaczyłbym na półce polskich księgarń!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)