czwartek, 16 maja 2013

Kiedy polskie wydanie? cz.1

Oto pierwszy post z zupełnie nowego cyklu, który startuje na Public-Reading. W związku z nim raz w tygodniu będą pojawiać się na blogu notatki, w których znajdziecie informacje o książkach, które zostały już wydane zagranicą, jednak w naszym kraju wciąż o nich cicho. Wszystkie opisy fabuł zostały przetłumaczone przeze mnie z języka angielskiego, więc jak widzicie daleko im do doskonałości. Mam jednak nadzieję, że cykl wam się spodoba i będziecie chętnie go śledzić. Póki co zapraszam was do zapoznania się z wybranymi przeze mnie, niedostępnymi w Polsce książkami, kto wie, może wkrótce znajdziemy je i w naszych księgarniach?
 --------------------------------------------------------------------------
Winter Queen - Amber Argyle
~Nadanie tytułu królowej zimy, uczyni z Ilyennie osobę tak zimną i okrutną jak zima sama w sobie, jednak prawdopodobnie jest to jedyny sposób, aby uchronić ludzi przed wojną, w której nie mają żadnych szans na zwycięstwo.~

Śmiertelnie zraniona podczas napaści siedemnastoletnia Ilyenna zostaje uzdrowiona przez zimowe wróżki, które proponują jej kuszącą ofertę: zostanie jedną z nich i dzielenie wraz z nimi mocy nad zimą. Jednak ta niezwykła moc ma też swoją cenę. Jeśli Ilyenna zaakceptuje propozycję stanie się władczynią natury i w rezultacie straci człowieczeństwo oraz będzie zmuszona porzucić swoją rodzinę.

Niechętna do płacenia tak wysokiej ceny Ilyenna zostaje wzięta w niewolę przez jednego z wrogich najeźdźców o imieniu Darrien. W niewoli dziewczyna zauważa, że nieprzyjacielski atak wcale nie był zwykłą napaścią, ale częścią większego spisku, mającego na celu zniszczenie całej ludzkiej nacji.

Z armią zakradającą się przez góry i Darrien'em przychodzącym, abym zabrać ją do swego łóżka Ilyenna musi zdecydować, czy wskrzesić moc pozostawioną przez wróżki czy tez nie. Jeśli to zrobi będzie w stanie przezwyciężyć zarówno Darienna jak i innych oprawców, jednak jeśli przejmie władzę nad zimą, straci siebie na zawsze.

 --------------------------------------------------------------------------

Zenn Scarlett - Christian Schoon 
Zenn Scarlett jest pomysłową, zdeterminowaną siedemnastolatką ciężko pracującą, aby przetrwać swój pierwszy rok studiowania exovetyki. Oznacza to, że Zenn uczy się opieki nad istotami pozaziemskimi, które generalnie są duże, niebezpieczne i wyjątkowo fascynujące. 

W klinice Ciscan Cloister Exovet na Marsie zbliżają się najważniejsze dla Zenn kończące semestr zaliczenia. Dziewczyna jednak czuje się całkowicie do nich przygotowana. Ale wtedy seria niewytłumaczalnych ucieczek zwierząt i innych niepokojących zdarzeń dosięga jej szkołę. Zenn zaczyna winić samą siebie za nastałe problemy. Jakby tego było mało jej nieobecny ojciec nagle przestaje się z nią kontaktować.

Ponadto Zenn martwi się, czy aby przypadkiem nie zaczęła dzielić myśli istot, ją otaczających. Oczywiście, jest to absolutnie niemożliwe. Niemniej jednak, dziewczyna nie może zaprzeczyć wszystkim emocjom, jakie odczuwa.

Teraz z pomocą Liama, miejscowego chłopaka i Hamisha, pewnego wrażliwego ośmionożnego insectoida także uczącego się w klinice, Zenn postanawia dowiedzieć się, co przytrafiło się jej ojcu, a także rozwiązać zagadkę tego kto, jeśli w ogóle ktokolwiek,działa na szkodę szkoły. Musi też ustalić czy rzeczywiście potrafi czytać w umysłach swoich pozaziemskich pacjentów ... albo czy po prostu wariuje. 

  --------------------------------------------------------------------------

The vincent boys - Abbi Glines 
Ashton jest już znużona ciągłym byciem idealną córką, męczy ją zadowalanie rodziców i udawanie idealnej dziewczyny dla swojego obecnego chłopaka Sawyer'a Vincent'a. Sawyer jest typowym, perfekcyjnym, czarującym księciem, ale kiedy tylko opuszcza miasto na okres wakacji, jego kuzyn Beau od razu wpada w oko Ashton. Beau jest najseksowniejszym facetem, jakiego dziewczyna kiedykolwiek widziała, nawet jeśli wydaje się być trochę niebezpieczny. Ashton czuje jednak do niego nieodparty pociąg.

Beau kocha swojego kuzyna Sawyera jak brata, więc ostatnią rzeczą jaką pragnie zrobić jest odebranie mu dziewczyny. Ashton jest absolutnie zakazana. Właśnie dlatego najlepsze co Beau może zrobić to trzymać ją na dystans, nawet jeśli jest w niej od zawsze zakochany. Dlatego też, kiedy Ashton chce odnowić ich przyjacielską relację w czasie nieobecności Sawyera, Beau wie, że powinien powiedzieć nie.

Ashton i Beau nie chcą zranić Sawyera. Lecz im bardziej próbują trzymać się od siebie z daleka, tym bardziej ich pożądanie wzrasta. Staje się to zbyt trudną pokusą do odparcia.

  --------------------------------------------------------------------------

Falling to Ash - Karen Mahoney 
Rozdarta pomiędzy dwoma zupełnie różnymi światami, nowo narodzona wampirzyca Moth zmaga się ze znalezieniem własnego miejsca w obu z nich. Moth musi nie tylko pokazać się swojemu surowemu irlandzko-katolickiemu ojcu, ale też znieść to, że jej nadopiekuńczy wampirzy stwórca – Theo chce zrobić z niej główną atrakcję w swoim potężnym bostońskim klanie wampirów. Dziewczyna musi więc grać w podwójną gre, aby zadowolić obie ze stron.

Dodatkowym problemem jest też niebezpiecznie atrakcyjny Jason Murdoch, praktykujący wampirzy łowca, który w wolnym czasie uwielbia bawić się w kotka i myszkę (Jace = kot; Moth = myszka). Lecz kiedy młodzi i wspaniali nastolatkowie z najzamożniejszych bostońskich rodzin zaczynają po prostu znikać, Moth i Jace są zmuszeni do zawieszenia broni. Czy będą w stanie rozwiązać zagadkę tajemniczych zniknięć zanim ktokolwiek stanie się kolejnym nieśmiertelnym? 

 --------------------------------------------------------------------------

Eve & Adam - Michael Grantand Katherine Applegate 
Na początku było jabłko – a potem samochodowy wypadek, okropny uraz i szpital. Jednak tuż przed tym jak umysł Ewy Spiker się rozjaśnił, dziwny chłopiec o imieniu Solo pojawił się w myślach jej matki.W szpitalu pod najlepszą możliwą opieką Ewa jest pozostawiona do wyleczenia. 

Właśnie wtedy, gdy Ewa myśli, że umrze – nie z powodu odniesionych ran, lecz z nudów – jej matka daje jej specjalny projekt: wykreować perfekcyjnego chłopaka. Używając zdumiewająco szczegółowej symulacji, Ewa zaczyna budować mężczyznę od podstaw. Ewa tworzy Adama. Oczywiście będzie on perfekcyjny ... nieprawdaż?

36 komentarzy:

 1. "Winter Queen" najbardziej mnie zainteresowała, poza tym ma nieziemską okładkę! Gdyby pojawiło się polskie wydanie, pewnie by ją zmienili...

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł! A okładki tych książek są świetne :) Chciałabym żeby po pierwsze zostały wydane u nas, a po drugie... żeby nie zmienili im okładek!

  OdpowiedzUsuń
 3. No cóż, okładki robię pioronujące wrazenie, nam pozostało czekac na polskie wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. chyba nic dla mnie, ale okładka "Zenn Scarlett" cudna *_*

  OdpowiedzUsuń
 5. "Falling to Ash" - zakochałam się w okładce tej książki.
  A zainteresowała mnie tylko pozycja numer 3 :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie wyglądają (i brzmią!) zachęcająco! :) Miejmy nadzieję, że niedługo będzie o nich głośno także w Polsce!

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzy pierwsze tytuły - jak dla mnie bomba :D Jeśli tylko wyjdą w Polsce, od razu wezmę się za nie :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam nadzieję, że każda z tych pozycji zostanie przetłumaczona, wszystkie mnie zainteresowały. A okładki - bajka... Nasze z pewnością nie będą tak ładne, jak oryginały...

  Zapraszam do siebie: in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Najbardziej chyba zaciekawiła mnie "The vincent boys" - Abbi Glines, więc mam nadzieje, że kiedyś zostanie ona wydana w Polsce. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale świetny pomysł z tym nowym cyklem. Będę go śledzić z żywym zainteresowaniem. Na chwilę obecną zaciekawiła mnie The vincent boys i mam nadzieję, że ukaże się w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 11. Winter Queen - Amber Argyle
  i Feeling to Ash <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja dopiero ostatnio wzięłam się za czytanie książek bo wcześniej mówiłam że to nudne. Nie wiedziałam co tracę ! Bardzo mi się podoba twój blog:) Obserwujemy ? :)
  Zachęcam też do wzięcia udziału w konkursie
  http://make-up-prima-sort.blogspot.com/2013/05/konkurs.html :) dużo nie trzeba a łatwo wygrać ! :)

  Zapraszam ! :)
  make-up-prima-sort.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Ostatnie i pierwsze najbardziej mnie ciekawią ^^ ALe okładka od WInter Queen jest genialna. Ech, ciekawe, czy w ogóle sie tymi powieściami ktoś od nas zainteresuje...

  OdpowiedzUsuń
 14. Było tak zimno, że nawet w takich rajstopkach było mi zimno :)
  Niestety jak widać zero słońca, a w dodatku mieszkam w takim miejscu że zawsze u mnie wieje :)
  Gdyby nie pogoda to i o gołe nogi bym się pokusiła bo nie podoba mi się jak ktoś chodzi w cielistych rajstopach no chyba że na jakieś oficjalne wyjście :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Hmm ja tam jakoś nie czekam nigdy wybitnie na polskie wydania, po prostu czytam po angielsku :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Genialny pomysł! Moją uwagę przykuła "Zenn Scarlett" i "The vincent boys":)

  OdpowiedzUsuń
 17. ciekawe pozycje może kiedyś będą dostępne u nas :) 1 pozycja bardzo mi się podoba.
  Ciekawy pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja mam nadzieję, że drugą część "Hyperversum" wydadzą w końcu w Polsce. Szkoda, by było by polscy czytelnicy nie poznali dalszego ciągu..

  OdpowiedzUsuń
 19. Cudowny blog, tak go sobie przeglądam i widzę coraz więcej tytułów, które dodaje sobie do długiej listy "PRZECZYTAJ!"

  Będę zaglądać :)).

  OdpowiedzUsuń
 20. Książka "The vincent boys" Wydaje mi się ciekawa i spróbuej ją zdobyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ooo, ja tak mam z Doktorem Snem i Dwunastu - od zeszłego roku mają być "na dniach" wydane, a to się ciągnie i ciągnie... King to jeszcze jeszcze - raczej wydawnictwo będzie trzymać się terminu, ale Dwunastu... odkładają, a ja się nie mogę doczekać, no! -_-
  Cicho! Jeden sprawdzian napisany (mam nadzieję na 6!), jeszcze tylko te rysunki... Zazdroszczę ci, że nie masz już fizyki. Też bym tak chciała, nawet jeśli nie mam z nią większych problemów. O egzaminach już nie myślę. Oby ze wszystkiego było po 70%, oprócz angielskiego, bo z tego to 100%. 160 pkt i będę spokojna.

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo ciekawy cykl. Naprawdę dobrze ci poszło przetłumaczenie opisów. Najbardziej interesujące wydają się Winter Queen i Eve&Adam. Co do tej drugiej to mam wrażenie, że ją kiedyś w jakiś zapowiedziach widziałam, ale głowy nie dam :)

  OdpowiedzUsuń
 23. A nie ma nawet polskiej wersji wirtualnej? :)

  OdpowiedzUsuń
 24. o bardzo fajny pomysł-z pewnością będę śledzić!

  OdpowiedzUsuń
 25. Wow. Wszystkie pozycje wydają się być świetne. "Falling to Ash" ma postać z imieniem, które bardzo będzie przyciągać. Ogólnie łowca z imieniem Jace przynosi przecież na myśl Dary Aniołów. To jest (prawie?) plagiat.

  OdpowiedzUsuń
 26. Świetny pomysł! Z chęcią przeczytam The vincent boys:))

  OdpowiedzUsuń
 27. Winter Queen i Eve & Adam, mam nadzieję że wydadzą w Polsce !!
  Gratuluję pomysłu ;)

  OdpowiedzUsuń
 28. Moja koleżanka ma w wydaniu obcojęzycznym i bardzo mi polecała. ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. hmm.. jakos do żadnej książki by mnie nie ciągnęło .:)

  OdpowiedzUsuń
 30. Ooo kurcze!

  Pierwsza i ostatnia okładka - genialne!

  "Winter Queen" trochę mi się kojarzy z "Żelazną córką". Ale mimo wszystko, gdyby wyszło polskie wydanie, to bardzo szybko bym się z nią zapoznała.

  Druga z przedstawionych przez ciebie książek nie przypadła mi szczególnie do gustu. Pomysł ciekawy, ale coś mi w niej przeszkadza...

  Trzecia odpada. Czwarta... Nie lubię wampirów.

  I ostatnia - będzie ciekawie. :D Znów coś oryginalnego, a to lubię. :)

  Nowy cykl baardzo mi się podoba. :) Proszę o więcej takich notek. :)

  P.s. Ja np. czekam z upragnieniem na polskie tłumaczenie kontynuacji "Hypreversum" i pozostałe części z cyklu Żelazny Dwór. :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Bardzo fajny pomysł! sama chętnie przeczytałabym powyższe powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Ach Ty, uprzedziłaś mnie! :) Miałam lada dzień publikować swój cykl z powieściami zagranicznymi, które chcę u nas zobaczyć i już nie będę oryginalna.
  Winter Queen zapowiada się obiecująco :)

  OdpowiedzUsuń
 33. "Winter Queen" brzmi świetnie. Mam nadzieję, że któreś z polskich wydawnictw zainteresuje się tą pozycją.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)