poniedziałek, 22 czerwca 2015

Kiedy polskie wydanie? cz.23

The Corridor - A.N. Willis
Stel Alaster nie pamięta rzeczywistości przed Korytarzem. Pojawił się nagle siedemnaście lat temu i stanowi jedyny portal do równoległej wersji świata - Drugiej Ziemi. Każdy mieszkaniec Pierwszej Ziemi lęka się Modów, zmutowanych genetycznie mieszkańców równoległego świata, którzy są twórcami Korytarza. Mody są zbyt mądre, zbyt silne i posiadają moce, których nie można kontrolować. Dlatego też każdy jeden obcy znaleziony na Pierwszej Ziemi zostaje oznakowany i zatrzymany w laboratoriach naukowych Korytarza.

Tylko że Stel ma niebezpieczny sekret. Ona także posiada moce. Potrafi otwierać portal prowadzący do Drugiej Ziemi, a także paru innych równoległych światów, które odkryła. Jeśli ktokolwiek dowie się o jej zdolnościach, dziewczyna zostanie uwieziona tak samo jak Mod bądź laboratoryjny szczur.

Jednak, gdy Korytarz zaczyna się zapadać, emitując nieobliczalne wybuchy energii, które mogą całkowicie zniszczy, Stel musi zaryzykować wszystko, aby uratować ludzi i świat, który kocha. Z pomocą zbiegłego Moda i irytująco aroganckiego chłopaka z trzeciego wszechświata, bohaterka wyrusza w podróż, aby odkryć tajemnice, które skrywa Korytarz, a także ustabilizować go zanim będzie za późno. Bo los każdego ze światów opiera się na równowadze.

--------------------------------------------------------------------------

Insanity - Lauren Hammond
Adelaide Carmichael oraz Damien Allen nie mogli stanowić większych przeciwieństw. Matka
Adelaide porzuciła ją i pozostawiła na wychowanie ojca alkoholika, gdy dziewczyna miała zaledwie dziesięć lat. Damien natomiast wywodzi się z zamożnej rodziny, jest lokalną gwiazdą i wszystko wskazuje na to, że ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Pomimo tylu różnic, Adelaide i Damien są młodzi, szaleni i głęboko zakochani. Mają też plan. Zamierzają uciec i zostać razem na zawsze.Wszystko szło zgodnie z planem, zanim nie doszło do tragedii i z jakiegoś powodu Adelaide nie wylądowała w The Oakhill Institution za swoją niepoczytalność. Dziewczyna nie ma pojęcia, o takiego zrobiła, że znalazła się w Oakhill, jednak jedną rzecz wie na pewno. Chce stąd wyjść.

Po tym jak Damien pomaga jej uciec ze szpitala, bohaterka zaczyna powoli składać ze sobą brakujące kawałki wspomnień. Nie mija dużo czasu aż Adelaide odkrywa, że czasami jedna prawdziwa miłość nigdy nie umiera.

--------------------------------------------------------------------------

Tandem - Anna Jarzab
Szesnastoletnia Sasha Lawson żyje swoim zwykłym, niczym nie wyróżniającym się życiem. Kiedy była młodsza, uwielbiała słuchać opowiadanych przez dziadka historii o równoległych światach, zamieszkiwanych przez dziewczynki podobne do niej, jednak prowadzące całkowicie odmienne życie. Sasha nigdy nie wierzyła, że te światy istnieją naprawdę - aż do teraz. Nagle wbrew swojej woli znalazła się w jednej z takich równoległych rzeczywistości.

Aby zapobiec nadciągającej wojnie, dziewczyna musi wślizgnąć się do życia swojej własnej alternatywnej wersji - księżniczki, która zniknęła w przeddzień swojego ślubu. Jeśli Sashy uda się wszystkich nabrać, będzie mogła wrócić do domu, w innym wypadku już na zawsze ugrzęźnie w cudzym życiu. Czas mija, a bohaterka jest wciąż rozdarta pomiędzy dwoma światami, dwoma życiami i dwoma mężczyznami współzawodniczącymi o jej miłość - jeden z nich zna jej tajemnice, a drugi bierze ją za kogo zupełnie innego.

--------------------------------------------------------------------------

Nil - Lynne Matson

Na tajemniczej wyspie zwanej Nil, zasady są ustalone. Masz jeden rok, a dokładnie 365 dni na ucieczkę, w innym wypadku zginiesz. Siedemnastoletnia Charley nie znała tych zasad. Nie wiedziała nawet, gdzie się znalazła. Ostatnią rzeczą, jaką pamięta, jest utrata przytomności. Potem obudziła się całkowicie naga na pustym, skalistym polu.

Zagubiona i samotna Charley nie znajduje najmniejszego śladu innych ludzi, dopóki na jej drodze nie pojawia się Thad - zachwycający przywódca klanu nastoletnich uchodźców. Wkrótce bohaterka odkrywa, że życie na wyspie jest znacznie trudniejsze niż sądziła na początku. A na domiar złego zaczyna się zakochiwać, a czas Thada powoli dobiega końca. Charley uświadamia sobie, że aby uratować ich wspólną przyszłość, najpierw musi uratować ukochanego, bo na wyspie największym wrogiem jest czas.

--------------------------------------------------------------------------

Reckoning - Kerry Wilkinson
W wiosce Martindale, setki mil na północ od nowej angielskiej stolicy Windsor, szesnastoletnia Silver Blackthorne podchodzi do Kalkulacji. Test ten zadecyduje nie tylko o jej miejscu w społeczeństwie (dziewczyna może należeć do elity, obywatelstwa, chowanych bądź włóczęgów) ale także zdeterminuje, czy nastolatka zostanie oferowana królowi Victorowi.

W tych niepewnych czasach nikt tak naprawdę nie wie, co rzeczywiście dzieje się z młodzieżą, która wkracza do zamku Windsor. Czy bycie ofiarowanym królowi jest przywilejem czy też za murami kryje się jakaś mroczna tajemnica? Uwięziona w labiryncie antycznych korytarzy Silver nie wie komu ma ufać, a kogo powinna się bać. Jedyne czego jest pewna to to, że musi się stąd jakoś wydostać.

17 komentarzy:

 1. Czekam na "Insanity". Kiedy już będzie dostępne polskie wydanie, chętnie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat z tych książek na nic nie czekam, jednak gdyby się pojawiły na polskim rynku to po niektóre chętnie bym sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, żadna z tych książek szczególnie mnie nie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeny, wszystkie wydają się być ciekawe! W ogóle za granicą jest tyle cudownych książek o tak przepięknych okładkach, że nic tylko obrabować bank i wszystkie kupować!

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie ter książki niesamowicie mnie zainteresowały! A jakie piękne okładki! ♥ Oczywiście pozostało tylko czekać na polskie wydanie...
  Pozdrawiam, Shelf of Books

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam ten Twój cykl postów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że chętnie ugościłabym na swojej półce wszystkie te książki. Pytanie, czy kiedyś takowa okazja faktycznie się pojawi :)
  Thievingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Hej, zostałaś nominowana do Liebster Award;) Szczegóły i pytania u mnie: http://ksiazkoholiczka94.blogspot.com/2015/06/liebster-award.html

  Miłej zabawy;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale ciekawe książki - mam nadzieję, że coś wpadnie do Polski :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkie z przedstawionych przez ciebie książek wydają się być bardzo ciekawe, oby pojawiły się ich polskie wydania! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratulacje!
  Zostałaś nominowana do Liebster Blog Awards.
  Więcej informacji :http://ksiazkoholiczka19.blogspot.com/2015/06/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam takie posty!

  melomol.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. O rany, uwielbiam Cię za te posty :-* nic tylko nadsyłać linki wydawnictwom ;-) "Insanity" koniecznie muszę mieć!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. The Corridor wydaje się fajną książką. Jeśli pojawi się w Polsce, chętnie przeczytam
  ściskam i zapraszam do siebie
  --> Latające książki <--

  OdpowiedzUsuń
 15. Dawno u Ciebie nie byłam, i muszę się poprawić bo Twoje posty zawsze budzą we mnie głód mola książkowego;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)