niedziela, 16 listopada 2014

Kiedy polskie wydanie? cz. 20

Witajcie kochani,
Na samym wstępie chciałabym was z całego serca przeprosić za zaniedbanie bloga. Pędzę jednak z wyjaśnieniami. Udało mi się bowiem dostać na wymarzoną, angielską uczelnie, o której wspominałam już wcześniej, co za tym idzie wraz z początkiem października rozpoczęłam studia na Aston University. Dodatkowo staram się połączyć studia z pracą. Początkowo nie było najłatwiej, jednak wydaje mi się, że już powoli załapałam rytm. Bardzo przez to opuściłam się w czytaniu i tym samym w pisaniu recenzji, musiałam jednak wybrać inne priorytety. Postaram się w najbliższym czasie opublikować recenzję książki, którą obecnie podczytuję, a jest to “Kubuś Fatalista i jego Pan”.
Bardzo gorąco was wszystkich pozdrawiam!
--------------------------------------------------------------------------

Lailah – Nikki Kelly
Bohaterka zdaje sobie sprawę, że jest inna. Że się nie starzeje. Że nie ma rodziny. Że ma wizje swojej przeszłości. Jednak żadna z nich nie daje jej opowiedzi na pytanie, czym jest ani skąd pochodzi. W jej snach pojawia się natomiast pewna twarz, jaśnieje ona na tle ciemności. Dziewczyna wie tylko tyle, że twarz ta należy do osoby imieniem Gabriel.

W trakcie drogi powrotnej z pracy do domu, bohaterka napotyka I przypadkowo rani pewnego nieznajomego – Jonaha. Wkrótce dowiaduje się, że należy on do pokolenia wampirów, które służy jeszcze ciemniejszym siłom. Jonah oraz parę innych mu podobnych walczą z pomocą swojego wroga – zbójeckiego anioła Gabriela.

W bitwie pomiędzy dobrem i złem, miłością i nienawiścią, życiem i śmiercią, bohaterka poznaje wreszcie swoje imie: Lailah. Kiedy linia pomiędzy bielą a czernią zaczyna się rozmazywać nadciąga punkt kuliminacyjny. Czy dziewczyna wkońcu odnajdzie swoje miejsce? A jeśli tak – to z kim? Obaj Gabriel oraz Jonah chcą ją chronić. Jednak Lailah będzie musiała sama odnaleźć własną tożsamość.  

--------------------------------------------------------------------------

Love Letters to the Dead – Ava Dellaira
Wszystko zaczęło sie od zaliczenia z angielskiego. Treść zadania byla nastepujaca: Napisz list do zmarłej osoby.

Laurel wybrała na adresata swojej wiadomości Kurta Cobaina, tylko dlatego ze jej siostra Maya byla jego wielka fanka i tak samo jak on – umarła młodo. Nie mija długo jak Laurel tworzy cały zeszyt pełny listów do zmarłych osób, wśrod nich znajdują sie: Janis Joplin, Heath Ledger, Amelia Earhart oraz Amy Winehouse— jednak żadnego z tych listów nigdy nie zobaczyła nauczycielka angielskiego. Dziewczyna w swoich listach pisze głownie o swoim nowym liceum, próbach nawiazania nowych znajomości, rozpadającym sie małżenstwie rodziców, pierwszych miłosciach i co najważniejsze o rozpaczy nad stratą siostry. Jednak jak można opłakiwac kogoś, komu nigdy sie nie przebaczyło?

Dopiero gdy Laurel zaczyna spisywać prawdę o tym, co się zdarzyło, zaczyna też wreszcie akceptować to, co przytrafiło sie Mayi. Wówczas też Laurel dostrzega, jaka w rzeczywistości była jej siostra – urocza, kochana i pełna wad. Te rozmyślania pozwalają jej na odkrycie swojej własnej drogi.

--------------------------------------------------------------------------

The Queen of the Tearling - Erika Johansen
Tron już na nią czeka. . .pod warunkiem, że dożyje momentu, w którym będzie mogła na niego zasiąść.

W dniu dziewiętnastych urodzin Kelsea Glynn pojawili się żołnierze, aby eskortować ją spowrotem do miejsca, w którym przyszła na świat. Mieli też upewnić się, że przetrwa wystarczająco długo, aby podjąć się czekająego na nią spadku. Jak większość nastolatek, Kelsea jest nieposłuszna i przekonana, że wie wszystko najlepiej. Jednak nie każda dziewiętnastolatka odziedzicza królestwo, które ledwo trzyma się na nogach. Królestwo, w którym panuje korupcja, przemoc oraz rozpusta.

Kelsea musi więc zostać najgroźniejszą królową, jaką kiedykolwiek widzieli jej poddani … w innym wypadku nie minie nawet tydzień jak będzie martwa.

--------------------------------------------------------------------------

Monstrous - MarcyKate Connolly
Miasteczko Bryre znajduje się pod władaniem I magią diabelskiego czarownika. Jego klątwa, sprawia, że każda dziewczyna choruje a zaraz potem znika bez śladu. Mieszkańcy żyją w ciągłym strachu. Ponadto żaden z nich nie może opuścić nawiedzonych murów miasta.

Noc to jedyny czas, w którym Kymera może dostać się do miasteczka, jednak pod żadnym pozorem nie może zostać zobaczona przez człowieka. Jej ojciec zawsze powtarzał, że ludzie nigdy nie zakceptują jej skrzydeł, śrób w szyji oraz sterczącego ogona, więc gdy tylko ją ujrzą, pożegna się z życiem. Nikt nie zrozumie, że istniała przyczyna do jej stworzenia – uratować dziewczynki mieszkające w Bryre.

Pomimo jej ostrożności, chłopak imieniem Ren widzi Kym I zaczyna każdego wieczoru pozostawiać jej idealną, czerwoną różę. Gdy tylko bohaterowie pozostają przyjaciółmi, Kym zauważa, że Ren ma dużą wiedzę na temat znikających dziewczyn, czarodzieja i demonicznej magii. Jego wiedza może zmienić życie Kym.

--------------------------------------------------------------------------

Sand – Hugh Howey
Stary świat został spalony. Nowy został utworzony na ruszających się wydmach. Jest to miejsce, gdzie wiatr nieustannie ryczy, a piasek jest iście piekielny. To właśnie tutaj ląduje czwórka zagubionego rodzeństwa.

Palmer już nigdy nie był taki sam, odkąd w dwanaście lat temu opuścił go ojciec. Jego starsza siostra Vic wciąż próbuje uciec przed przeszłością, natomiast jego młodsi bracia Connor and Rob poświęcają własne życie, aby to wszystko ogarnąć. W ich matce natomiast pozostała sama złość i chęć zapomnienia.

Palmer chce udowodnić, nie tylko swojej rodzinie , ale przede wszystkim sobie, że jest coś wart. Jednak w nowym świecie jest tylko jeden sposób, aby zdobyć szacunek innych – nurkowanie w piasku. Zanurzanie się głeboko pod pustynie w poszukiwaniu reliktów oraz pozostałości z dawnego świata. Bohater znajduje się przed najniebezpieczniejszą wyprawą swojego młodego życia, a jego celem jest bycie pierwszym, który odkryje gruzy podpiaskowego miasta.  

15 komentarzy:

 1. "Love Letters to the Dead" - to bym chętnie przeczytała :) Mam nadzieję, że z racji nagromadzenia gwiazd i ciekawego pomysłu na fabułę trafi niedługo i na polskie półki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie najbardziej interesuje "Monstrous " :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 'Sand' z chęcią bym zobaczyła w polskim wydaniu :)

  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe, może książkę Hugh Howey'a wyda papierowy księżyc? Byłoby super :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pięć tysięcy książek do przeczytania na już, więc więcej mi nie trzeba :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dwie pierwsze pozycje przemawiają do mnie najbardziej :) ciekawe czy doczekamy się polskiego wydania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tyle jest książek, które nie zostały przetłumaczone na polski, a ja chciałabym je przeczytać... super cykl ;)
  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. "Love Letters..." - jak ja strasznie chcę tę książkę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 9. "Love Letters to the Dead" mam u siebie, ale wstyd i hańba, bo jeszcze nie czytałam. A zapowiada się naprawdę interesująco! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Love Letters to the Dead - może być interesująca;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Hugh Howey! Chciałabym, żeby książka i u nas się ukazała...

  OdpowiedzUsuń
 12. "Love Letters to the Dead" Jejuu <3 czekam aż wyjdzie w Polsce :*

  zaczytane.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. zawsze szukam ciekawych pozycji do poczytania! dziekuje za podowiedzi
  xoxo
  xoxo
  Patinka
  www.patinkasworld.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Najbardziej interesuje mnie Love letters to dead, jeśli nie będzie tłumaczenia to najwyżej przeczytam w oryginale :) The Queen of the Tearling też brzmi nieźle.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)