niedziela, 1 czerwca 2014

Zapowiedzi wydawnicze - czerwiec 2014

Premiera: 4 czerwiec 2014
Tytuł: Opętana
Autor: Niki Valentine
Wydawnictwo: Ole
Opis: Komu masz zaufać, gdy nie możesz już ufać samej sobie? Życie Emmy zawsze było ciężkie, więc teraz, gdy została przyjęta do prestiżowej szkoły muzycznej, ma zamiar się wyróżniać. Jednak w jej życie wkraczają z impetem niesamowicie szykowne bliźniaczki, pewna siebie Sophie i cicha Matilde. Fundują jej szampana, zapraszają na przyjęcia i oczekują, że Emma poświęci im całą swoją uwagę. Kiedy nieśmiała Matilde popełnia samobójstwo, jej identycznie wyglądająca siostra Sophie, rozkwita. Emmie zaczynają się przydarzać osobliwe rzeczy: ma zaniki pamięci, budzi się w zaskakujących miejscach, nękają ją dziwaczne sny. Coś albo ktoś pożera jej umysł. Przerażona Emma zaczyna wątpić we wszystko i we wszystkich ludzi, którzy ją otaczają. Nie dowierza zwłaszcza pięknej Sophie? Czy Emma traci zmysły, czy traci samą siebie?

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 5 czerwiec 2014
Tytuł: Gdzie jesteś, Bernadette?
Autor: Maria Semple
Wydawnictwo: Media Rodzinna
Opis: Bernadette Fox nikomu nie jest obojętna. Dla męża jest partnerką, dla matek uczniów prywatnej szkoły w Seattle - zakałą przynoszącą wstyd lokalnej społeczności,jest rewolucyjna architekt i po prostu matką. Lawina zdarzeń rusza, gdy córka proponuje rodzinną wyprawę na Antarktydę. Nagle Bernadette znika bez śladu. Córka zbiera rozmaite dokumenty, chcąc odnaleźć matkę, a kazdy z nich odkrywa część prawdy o Bernadette. --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 11 czerwiec 2014
Tytuł: Co mówią umarli
Autor: Rafael Estrada
Wydawnictwo: Muza
Opis: Czarny kryminał, w którym ślady policyjnego śledztwa prowadzą do dziwnego klubu miłośników powieści Nabokova.

Na jednej z plaż nieopodal Kartageny zostają odnalezione przez policję zwłoki kilkunastoletniej Susany. Nieopodal policja odnajduje również spitego do nieprzytomności i pokrwawionego chłopaka. Wszystko wskazuje na to, że to on jest mordercą, więc szef policji w Cartagena powierza, w swoim mniemaniu błahą, sprawę młodemu i niedoświadczonemu inspektorowi, Juanitowi Proezie.

Inspektor prowadzi śledztwo zgodnie z przyjętymi normami - żmudnie i po kolei. W trakcie przesłuchań, badań i poszukiwań dochodzi do wniosku, że zabójstwo dziewczyny jest jednym z wielu morderstw wcześniej nierozpoznanych przez policję, dokonanych przez seryjnego mordercę. Niektóre ślady prowadzą do dziwnego klubu "Klubu Lolita", w którym spotykają się miłośnicy powieści Nabokova.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 11 czerwiec 2014
Tytuł: Dziewczyna w lustrze
Autor: Cecelia Ahern
Wydawnictwo: Świat Książki
Opis: Nowa książka autorki bestsellerowej powieści "P.S. Kocham Cię!" to dwa piękne opowiadania. Bohaterką "Dziewczyny w lustrze" jest Lila, która dobrze wie, jaką jest szczęściarą - udało jej się znaleźć wymarzonego mężczyznę. Jednakże gdy w dniu jej ślubu nieoczekiwanie wychodzi na jaw rodzinna tajemnica z przeszłości, los Lily zmienia się w najbardziej zadziwiający sposób.

W opowiadaniu "Maszyna wspomnień" Ahern porusza frapującą kwestię: ponoć nigdy nie zapomina się pierwszej miłości, ale co może wydarzyć się, kiedy hołubione przez nas wspomnienia zaczynają blaknąć? Niektórzy zrobiliby wszystko, żeby przeszłość nie odeszła. Pewien mężczyzna ze złamanym sercem postanawia spełnić ich pragnienie.

W obydwu tych historiach jest magia i mnóstwo wdzięku, czyli to czym Cecelia Ahern uwiodła miliony czytelników na całym świecie.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 11 czeriwec 2014
Tytuł: Miłość bez scenariusza
Autor: Tina Reber
Wydawnictwo: Akurat
Opis: Ryan Christensen po prostu chciał być aktorem. Nigdy nie przypuszczał, że będą go ścigać wielbicielki, paparazzi zaczną zatruwać mu życie, a hollywoodzkie wytwórnie będą na wyścigi zabiegać o jego względy. zechcą go mieć na własność. Podczas kręcenia kolejnego filmu, Ryan ucieka do pubu przed tabunem rozhisteryzowanych fanek; znajduje tam znacznie więcej, niż się spodziewał...

Taryn Mitchell leczy rany po niedawnym zawodzie miłosnym i trzyma mężczyzn na dystans. Kiedy jednak do jej pubu niespodziewanie wpada boski Ryan Christensen, daje się zauroczyć temu sympatycznemu, dowcipnemu i nieziemsko przystojnemu mężczyźnie. Szybko stwierdza, że

zakochała się w Ryanie. Czy jednak ich uczucie okaże się wystarczająco mocne, by przetrwać natręctwo paparazzi, sensacyjne publikacje w bulwarówkach nagłówki gazet i zazdrość niezliczonych wielbicielek?

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 11 czerwiec 2014
Tytuł: Genialna przyjaciółka
Autor: Elena Ferrante
Wydawnictwo: Sonia Draga
Opis: Kris ma niełatwy wybór - zbuntować się, albo przegrać. W Galaktyce wrze. Kosmiczna wojna wisi w powietrzu. "Spośród wielu sposobów, do których uciekają się pisarze, by opowiedzieć świat, preferuję posługiwanie się narracją precyzyjną, jasną i uczciwą, która opisuje fakty z życia codziennego w sposób fascynujący." (z wywiadu z autorką).

Sześćdziesięcioletnia Elena Greco dowiaduje się, że Lila, jej przyjaciółka z czasów dzieciństwa, zniknęła bez śladu. Elena przypuszcza, że przyjaciółka wprowadziła w życie swoje odwieczne pragnienie zniknięcia ze świata, w którym żyła, usunąwszy przedtem wszelkie ślady swego istnienia. Chcąc znaleźć wytłumaczenie dla tego gestu, Elena postanawia opowiedzieć niezwykłą historię ich przyjaźni. I tu rozpoczyna się podróż w przeszłość, która przeniesie czytelnika w lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku, na przedmieścia Neapolu. Niezwykła opowieść o przyjaźni i dążeniu do wyrwania się z rzeczywistości zdominowanej przez biedę, ciemnotę i przemoc.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 16 czerwiec 2014
Tytuł: Ukryta brama
Autor: Eva Voller
Wydawnictwo: Egmont
Opis: Sebastiano i Anna w swoich podróżach między przeszłością a teraźniejszością przenoszą się do XIX-wiecznego Londynu. Misja, w której mają wziąć udział, jest najniebezpieczniejszą spośród tych, w które dotychczas byli zaangażowani. Jednemu ze Starców zależy na tym, aby zniszczyć bramy czasu, wyeliminować z gry wszystkich podróżników w czasie i zdobyć niepodzielną władzę nad światem. Czy uda się go powstrzymać? Ukryta brama to już trzeci tom zapierających dech przygód Anny i Sebastiana. Młodzi podróżnicy w czasie byli już w Wenecji (Magiczna gondola) i Paryżu (Złoty most). Teraz odwiedzą Londyn.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 17 czerwiec 2014
Tytuł: Dwie głowy anioła
Autor: Hanna Cygler
Wydawnictwo: Rebis
Opis: Kontynuacja powieści Głowa anioła. Nawet największa miłość czasem może się skomplikować...
Julia wraz z mężem postanawia wybrać się na wypoczynek do swojej rodzinnej miejscowości. Oboje nie posiadają się ze zdumienia na widok zmian, jakie tam zaszły. Wakacyjną sielankę przerywa jednak znalezienie zwłok. Urlop staje się aż za bardzo ekscytujący.

Romans, odrobina sensacji i kryminału, zwroty akcji, zresztą jak zwykle w powieściach Cygler, która nie lubi się nudzić w jednym gatunku.

Hanna Cygler - z urodzenia i zamiłowania gdańszczanka. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności - czytelników i swojej - pisze powieści (nie tylko dla kobiet). Dom Wydawniczy REBIS opublikował następujące książki tej autorki: Odmiana przez przypadki, Dobre geny, Bratnie dusze, Tryb warunkowy, Deklinacja męska/żeńska, Przyszły niedokonany, W cudzym domu, Kolor bursztynu, Grecka mozaika i Głowa anioła.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 18 czerwiec 2014
Tytuł: Hopeless
Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo: Otwarte
Opis: Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.
To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera.
Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 18 czerwiec 2014
Tytuł: Miłość rano, miłość wieczorem
Autor: Maria Nurowska
Wydawnictwo: W.A.B.
Opis: Jerzy, powstaniec warszawski, podczas powojennej zawieruchy zostaje oddzielony od młodej żony. Nie wie, że Zofia jest w ciąży i wkrótce na świat ma przyjść ich córka Ania.

Przypadkiem Jerzy i Zofia spotykają się po latach. Ona jest sławną śpiewaczką operową, on – wziętym architektem. Małżonkowie z trudem się rozpoznają, a Jerzy niespodziewanie dowiaduje się, że jest ojcem. Anna sprawia jednak sporo kłopotów, utrzymuje kontakty z terrorystyczną Frakcją Czerwonej Armii i trafia do więzienia w zachodnich Niemczech. Jerzy wspólnie z powstańczymi kolegami postanawia ją odbić. Ich akcja nie ma zbyt wielkich szans powodzenia, ale Jerzy za wszelką cenę chce odbudować rodzinę. Czy mu się uda? Czy odnowi relację ze swoją młodzieńczą miłością i nawiąże więź z nieznaną córką?

Miłość rano, miłość wieczorem to powieść o uczuciach, które potrafią przetrwać długie lata, o historii, która staje im na przeszkodzie, i o męskiej przyjaźni, która nie poddaje się przeciwnościom losu.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 20 czerwiec 2014
Tytuł: Buntowniczka
Autor: Mike Shepherd
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Opis: Kris Longknife, córka premiera odległej planety wstępuje w szeregi Marines, aby wydostać się z cienia swej politycznie wpływowej rodziny.

Czy to los rzuca ją na pokład statku i wplątuje w sam środek negocjacji z flotą Ziemi? Czy spisek, który nie wróży niczego dobrego?

Kris ma niełatwy wybór - zbuntować się, albo przegrać. W Galaktyce wrze. Kosmiczna wojna wisi w powietrzu.

22 komentarze:

 1. Zdecydowanie najbardziej zainteresowała mnie "Opętana":) Niewątpliwie coś jest w tej książce, co każe mi ją poznać bliżej:)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Dwie głowy anioła" Hanny Cygler to książka, na którą z pewnością się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chętnie sięgnęłabym po książki Ahern. Niekoniecznie te najnowsze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej czekam na Hopeless! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O tym Hopeless to wszyscy dzwonią, gwiżdżą, mówią, piszą... zobaczymy, czy warto się tak tym zachwycać.

  Opętana...? Toć to modne w filmach jest... teraz widzę na książki przechodzi. :P

  OdpowiedzUsuń
 6. "Opętana" najbardziej mnie zaintrygowała! coś dla mnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na "Ukrytą Bramę" i "Hopeless" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziewczyna w lustrze, Hopeless, Opętana - te tytuły sobie zapiszę na liste 'must read' :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Opętana zapowiada się świetnie ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. "Opętana" jest lekko przerażająca...
  "Gdzie jesteś Bernadette" ma bardzo fajną okładkę, "Buntowniczka" wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 11. W czerwcu wychodzą takie świetne książki, że mojemu portfelowi aż już jest smutno xD

  OdpowiedzUsuń
 12. Kurcze, jakoś nic mnie nie zainteresowało :/

  OdpowiedzUsuń
 13. Hopeless, Dziewczyna w lustrze i Opętana- na te książki będę polować :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Na pewno z tych książek na mojej półce zagoszczą "Ukryta brama", "Dziewczyna w lustrze" oraz "Hopeless" :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Tak szczerze to nic mnie zafascynowało :(

  OdpowiedzUsuń
 16. 'Opętana' m,nie bardzo ciekawi, ale i tak poczekam na pierwsze recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ahern, Nurowska i "Hopeless"! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. "Hopeless" mi ostatnio chodzi po głowie, najbardziej czekam jednak na "Pana Mercedesa" mojego mistrza Kinga :D

  OdpowiedzUsuń
 19. "Ukrytej bramy" niecierpliwie wypatruję :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Trudno mi wybrać kilka pozycji, bo wszystkie intrygują. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Wszystkie wydają się być interesujące, niemniej mnie najbardziej przyciągają dwa nazwiska tj. Ahern i Hoover. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Zaintrygowało mnie "Co mówią umarli". Muszę sobie gdzieś zapisać ten tytuł i poczytać parę stron, jeśli znajdę ją w jakiejś księgarni. Jeśli wnętrze jest równie intrygujące jak tytuł i okładka -z pewnością wyjdę ze sklepu biedniejsza o parę złotych, ale za to bogatsza w nową książkę. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)