niedziela, 19 stycznia 2014

Kiedy polskie wydanie? cz.15

Red – Alison Cherry
Felicity St. John ma wszystko —lojalnych przyjaciół, przystojnego chłopaka i artystyczny talent. Ponadto jest główną nominowaną do wygrania konkursu piękności zwanego Miss Czerwieni. Jej perfekcyjne życie jest bowiem możliwe tylko ze względu na jedną rzecz: jej długie, falowane, miedziane włosy. Posiadanie rudej fryzury jest wszystkim, co się liczy w Scarletville. Każdy wie, że czerwonowłosi trzymają całą władzę w swoich rękach. To dlatego Felicity jest przestraszona do szpiku kości, kiedy otrzymuje anonimową wiadomość o treści: “Znam twój sekret”.

Wszystko dlatego, że fryzura Felicity jest jedną wielką ściemą. Kolor jej włosów pochodzi prosto z butelki. Jeśli ktokolwiek odkryłby prawdę, nastolatka stałaby się społecznym wyrzutkiem. Jej matka wyrzekłaby się jej, przyjaciele zaczęliby jej unikać, a chłopak na pewno by ją rzucił. Bohaterka musiałaby też zapomnieć o wygraniu konkursu piękności i zdobyciu nagrody pieniężnej, która pozwoliłaby jej na spełnienie marzenia – dostania się do szkoły artystycznej.

Felicity nie zamierza jednak dać się komuś szantażować. Jednak jak daleko jest w stanie się posunąć, aby pronić swojego czerwonego koloru włosów?  

--------------------------------------------------------------------------  

Fracture – Megan Miranda
Minęło jedenaście minut zanim Delaney Maxwell została wyłowiona z lodowatych wód jeziora Maine przez swojego najlepszego przyjaciela Deckera Phillipsa. Do tego czasu jej serce przestało bić, a jej mózg pracować. Dziewczyna była martwa. Aż wreszcie w nieokreślony sposób organizm dziewczyny wraca do normy. Każdy chce, aby z Delaney było wszystko w porządku, ale ona jedna wie, że daleko jej do normalności. Pulled by strange sensations she can't control or explain, Delaney finds herself drawn to the dying. Czy jej zmieniony umysł teraz przewiduje czy powoduje śmierć?

Wtedy też Delaney spotyka Troy Varga, który niedawno wybudził się ze śpiączki I posiada podobne umiejętności. Początkowo bohaterka myśli, że znalazła kogoś, kto rozumie dziwność jej nowej egzystencji. Jednak dziewczyna wkrótce odkrywa, że motywy nowo poznanego chłopaka nie są takie jak wcześniej przypuszczała. Czy ich dar jest cudem, dziwactwem, czy czymś znacznie bardziej przerażającym?

--------------------------------------------------------------------------  

Love in the Time of Global Warming - Francesca Lia Block
Siedemnastoletnia Penelope (Pen) straciła wszystko —swój dom, swoich rodziców i dziesięcioletniego brata. Jak damska wersja Odyseusza, dziewczyna poszukuje ojczyzny. Snuje się po ciemnym świecie, pełnym dziwnych stworzeń, znajduje przyjaciół i traci ich, zakochuje się i traci ukochanego oraz stawia czoło swojemu śmiertelnemu przeciwnikowi. 

Francesca Lia Block w swoim unikalnym stylu wykreowała świat, który jest piękny oraz destruktywny zarazem, przerażający i pełen miłości. Stery tym razem przejmuje Pen - silna bohaterka, w rękach której jest nadzieja i odmowa do przezwyciężenia.

--------------------------------------------------------------------------  

Salvage – Alexandra Duncan
Ava, nastolatka mieszkająca na kupieckim statku kosmicznym zwanym Parastrata, poza zdominowaną przez mężczyzn przestrzenią kosmiczną, zmaga się ze zdradą, wygnaniem i śmiercią. Dziewczyna bierze los w swoje własne ręce i ucieka do Gyre – latającego kontynentu śmierci na Oceanie Pacyficznym. Jakim cudem dziewczynie uda się zbudować przyszłość na Ziemi o całkowicie innym, zmienionym klimacie?

Jest to nowa powieść z gatunku sciene fiction. Znajdziemy w niej feministyczny wątek, eksplozje wielorakich tematów, a także historie o rebelii i rodzinie. W swojej zatrważającej, zaskakującej i skłaniającej do myślenia debiutanckiej powieści, Alexandra Duncan nawiązuje do znanego wszystkim utworu „W otchłani” autorstwa Beth Revis. 

--------------------------------------------------------------------------  

Pointe – Brandy Colbert
Z Theo jest teraz lepiej. Dziewczyna znów je, randkuje z chłopakami, których dopiero co poznała i wszystko wskazuje na to, że jest na najlepszej drodze do zostania elitarną baletnicą. Jednak kiedy jej najlepszy przyjaciel wraca do domu po czterech długich latach, które spędził ze swoim porywaczem, Theo znów zaczyna wspominać jego uprowadzenie i jego porywacza.

Donovan nie chce mówić, o tym co się wydarzyło, nawet jeśli Theo wie, nie zamierza zrobić niczego pochobnego. Zdaje sobie bowiem sprawę, że powiedzenie prawdy mogłoby powstawić wszystko to, co osiągnęła w wielkim ryzyku. Jednak utrzymywanie wszystkiego w sekrecie może być jeszcze gorsze. 

20 komentarzy:

 1. O żadnej z nich nie słyszałam, ale wszystkie wydają się ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej o żadnej nie słyszałam. Jednak wszystkie mnie zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To tylko dowodzi tego, że jest wiele perełek do odkrycia przez czytelników i wydawców ;). Mnie zaintrygowały 3 książki - Fracture, Love in the Time of Global Warming oraz Pointe. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie zainteresowały dwie książki: "Love in the Time of Global Warming" i "Pointe". Pozostaje wierzyć i czekać, aż któreś z wydawnictw przetłumaczy i puści na nasz rynek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę kilka interesujących mnie pozycji:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ach! Już same okładki są tak cudowne... <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Genialny, bogaty i inspirujący blog :) Z pewnością będę zaglądać tutaj częściej :)
  obserwujemy ?+zapraszam do mnie :) monmondeefou.blogspot.com & https://www.facebook.com/NicolKolcia

  OdpowiedzUsuń
 8. Istnieje tyle świetnych zagranicznych książek, które mogłyby zrobić furorą na naszym rynku wydawniczym... :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe pozycje. Szczególnie Salvage mnie zainteresowało, chyba przeczytam tę książkę, jak znajdę ją gdzieś po angielsku. Poza tym Fracture i Pointe mają przepiękne okładki!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie zainteresowało "Fracture" i "Pointe" ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Każdą bym chciała mieć i przeczytać... Nadal mnie zaskakuje ile ciekawych książek przede mną ;-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem zaintrygowana 'Fracture' i 'Pointe'. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś przeczytać choćby jedną z nich :)

  OdpowiedzUsuń
 13. O żadnej nie słyszałam, ale dwie ostatnie mnie bardzo zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Fracture – Megan Miranda, Love in the Time of Global Warming - Francesca Lia Block - jeśli nie ukażą się polskie wydania, to chyba przeczytam je po angielsku :D

  OdpowiedzUsuń
 15. O ani jednej z tych książek nie słyszałam, naprawdę, ale wszystkie wydają się ciekawie zapowiadać. Nasze wydawnictwa czeka jeszcze kupa roboty. ;/

  OdpowiedzUsuń
 16. Wszystkie zapowiadają się świetnie, ale to ostatni tytuł zaintrygował mnie najbardziej. ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Wszystkie te książka zapowiadają się świetnie i chciałabym je przeczytać :>

  Pozdrawiam! ;]

  OdpowiedzUsuń
 18. Uwielbiam ten Twój cykl "kiedy polskie wydanie" :) Gdy jeszcze nie miałam bloga a już zaczęłam pałać miłością do książek to zaglądałam tutaj by sprawdzić co jest wielkie a nie trafiło jeszcze na polskie półki :) Sama na swoim koncie na LubimyCzytać mam taka półkę, gdzie lokuję pozycje, które mam nadzieję się ukażą i u nas :)
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie, dopiero zaczynam swoją przygode z blogowaniem ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. jesteś odpowiedzialna za to, że czytam 2 książki tygodniowo i wcale (o zgrozo) nie są związane ze studiami;P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)