poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Kiedy polskie wydanie? cz.11

Let the Sky Fall - Shannon Messenger
Siedemnastoletni Vane Weston nie ma żadnego wytłumaczenia, jakim cudem przeżył tornado o piątym stopniu intensywności, które zabiło jego rodziców. Nie ma też pojęcia, czy piękna, ciemnowłosa dziewczyna, która pojawia się każdej nocy w jego snach, jest prawdziwa. Jednak chłopak ma nadzieje, że jest.

Siedemnastoletnia Audra jest Sylfką – duchem powietrza. Dziewczyna umie chodzić po wietrze i potrafi tłumaczyć jego urzekające pieśni. Ponadto potrafi nawet szeregiem prostych komend nakłonić wiatr, aby stał się niebezpieczną bronią. Dziewczyna jest również strażniczką Vane'a. Przyrzekała, że będzie chronić go wszelkim kosztem. Nawet ceną swego własnego życia.

Kiedy pochopna pomyłka ujawnia wrogom jej lokalizacje. Audra jest zmuszona pomóc Vane'owi i przypomina mu, kim chłopak naprawdę jest. Bohater bowiem ma siłę odczytywać sekretny język Zachodniego Wiatru, który tylko on potrafi zrozumieć. Jednak odblokowanie jego daru, odblokuje również jego pamięć, którą Audra stara się przed nim ukryć. Ich największym niebezpieczeństwem nie są wojownicy, którzy nadciągają by ich zniszczyć, lecz zakazany romans, który rodzi się między nimi. 

--------------------------------------------------------------------------

A Shimmer of Angels - Lisa M. Basso
Szesnastoletnia Rayna widzi anioły,a żeby to udowodnić przechodzi przez leczenie i specjalną cotygodniową sesję terapeutyczną. Obecnie, gdy objawy jej daru nieco ustąpiły, Rayna stara się zacząć wszystko od nowa. Znajduje nową szkołę, pracę i desperacko udaje przed innymi normalność. Dziewczyna ignoruje wszystkie sygnały, które mogą świadczyć o tym, że znów zapada w świat, od którego tak bardzo chciała się uwolnić. Jednak teraz nie tylko nocne halucynacje nie pozwalają bohaterce zasnąć. Uczniowie zaczynają umierać, a ona może być jedyną osobą, która może to zjawisko powstrzymać. Czy Raynie uda się utrzymać swoją pracę, zdrowy rozsądek i przede wszystkim czy uda jej się uratować swoich przyjaciół z rąk aniołów, o których obecności nie może wspomnieć?

--------------------------------------------------------------------------

The Desperate Wife's Survival Plan - Alison Sherlock
Charley Summers nie przejmuje się rzeczywistością. Wystarczy, że trzyma w swoich dłoniach złoconą kartę kredytową. Korzysta z niej między innymi w salonie fryzjerskim, gdzie jej niesforne kręcone włosy przemieniają się w lśniącą, prostą kurtynę. Kobieta żyje w wielkim luksusie, wspierana przez bogatego, odnoszącego sukcesy męża i grupę lojalnych przyjaciół.

Dzwony alarmowe nie odzywają się nawet wtedy, gdy jej karta dwukrotonie zostaje zawieszona. Kobieta myśli, że to po prostu przypadkowe, głupie pomyłki i płaci wtedy gotówką. Jednak to nie są żadne pomyłki. Świat Charley jest bliski załamania, bowiem biznes męża bankrutuje. Bank natychmiast chce odebrać niespłaconą wartość, dlatego do drzwi bohaterki zaczynają pukać komornicy. Tego chyba jej małżeństwo nie przetrwa.

Charley nie ma już niczego – domu, pieniędzy, kwalifikacji. Jedyne co jej zostało to wstyd, smutek i świadomość tego, że musi znaleźć sobie jakąkolwiek pracę. Musi też poszukać jakiegoś miejsca zamieszkania – nie ważne jak nędznego czy przygnębiającego. Następnie bohaterka musi zacząć spłacać pieniądze, które jej mąż tak lekkomyślnie marnotrawił. Tylko jak do diaska ona ma to zrobić? 

--------------------------------------------------------------------------
 
Escaping Me - Elizabeth Lee
Wszystko, czego chciała to zapomnieć. Zapomnieć chwile, kiedy przypadkiem zobaczyła swojego chłopaka w środku, no właśnie ... innej dziewczyny. Zapomnieć o swoich planach na całe życie i o byciu perfekcyjną. Jednak niefortunnie dziewczyna nazywa się Whitney Vandaveer i chociaż znalazła się w sytuacji bez wyjścia. Za żadne skarby nie może zapomnieć.

On zawsze wiedział, że nigdy nie będzie kimś więcej, jak tylko nikim. Bez pracy, bez pieniędzy, bez przyszłości. Cole Pritchett zaakceptował fakt, że już zawsze będzie niedojdą. Do czasu, gdy poznał ją.

A tu jest jedna rzecz, którą bohaterowie szybko odnajdą – czasami wszystko czego potrzebujemy to drobna pomoc w ucieczce przed naszą wizją samych siebie. 
 
--------------------------------------------------------------------------
 
Rush - Eve Silver
Kiedy Miki Jones zostaje wyciągnięta ze swojego życia i wciągnięta przez czas i przestrzeń w środek pewnego rodzaju gry, jej ostrożne i pełne kontroli życie zamienia się w chaos. W grze ona i jej zespół, składający się z innych nastolatków, zostaje wysłany na misję, aby wyeliminować Drau, przerażające, ale i piękne istoty pozaziemskie. Tutaj nie ma treningów, przygotowania, ani żadnej drogi ucieczki. Miki ma jedynie wskazówki od sekretnego i irytującego przewodniczącego drużyny - Jacksona Tate'a, który twierdzi, że gra tak naprawdę nie jest grą. Bohater uważa, że to co robi Miki i jej przyjaciele z zespołu, determinuje nie tylko ich przeżycie, ale i los każdej innej osoby na świecie. Dziewczyna się z tego śmieje, ale Jackon nie. Właśnie wtedy, gra przybiera niebezpieczny, nieprzewidziany obrót.

28 komentarzy:

 1. Chętnie bym przeczytała "Escaping me" ;)
  Nie wiem dlaczego ale skojarzyło mi się z "Tak blisko" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapoznałabym się totalnie z każdą z tych książek xD

  Pozdrawiam, obserwuje i zapraszam do siebie.
  http://naszksiazkowir.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiły mnie wszystkie pozycje oprócz 3.

  OdpowiedzUsuń
 4. "The Desperate Wife's Survival Plan" oraz "Escaping Me" intrygują.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojej, jakie interesujące powieści! Aż żal, że polskie wydawnictwa rezygnują z wydawania ich. W każdym razie, mnie urzekły chyba wszystkie przedstawione przez ciebie tytuły, no może oprócz "The Desperate Wife's Survival Plan", ponieważ skojarzyło mi się z "Wyznaniami zakupocholiczki". Podejrzewam, że obydwie powieści niewiele mają ze sobą wspólnego, ale myślę, że to nie jest pozycja dla mnie. Oprócz tej jednej książki, pozostałe cztery chętnie przygarnęłabym do swojej biblioteczki. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. The Desperate Wife's Survival Plan Koniecznie muszę przeczytać ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. Rush i Let the Sky Fall wydają się być ciekawe. Oby wydali te książki, bo muszę je przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 8. Escaping me może być niezłe :D

  OdpowiedzUsuń
 9. A mnie po raz kolejny zaintrygowały wszystkie te pozycje :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta ostatnia propozycja mogłaby mi przypaść do gustu.
  (a co do pierwszej, nie powinno tam być "sylfida"? :))

  OdpowiedzUsuń
 11. Tym razem wszystkie tytuły mnie zaintrygowały. Mam nadzieję, że doczekają się polskiego wydania. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dwie pierwsze pozycje to książki idealne dla Ambera - infantylne i mało oryginalne. Kolejne natomiast mogą być niezłe, chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystkie książki wydają się być ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Z chęcią przeczytałabym 2 książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Brzmi ciekawie, ale chyba nic aż tak nie przykuło mojej uwagi. Nie licząc cudnych okładek! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wszystkie pozycje kuszą, a okładki są przepiękne!

  OdpowiedzUsuń
 17. Wszystkie opisy książek mają coś w sobie i każdą z chęcią bym przeczytała. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. 'The Desperate Wife's Survival Plan' to jedyna pozycja, która wzbudziła moje zainteresowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 19. A ja jak zwykle udaję się na poszukiwanie e-booków :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Sama z wyczekiwaniem czekam na Escaping Me - Elizabeth Lee, ale jak to bywa kiedy się czeka na wydanie obcojęzycznych książek, to się można niestety nie doczekać.

  OdpowiedzUsuń
 21. I znowu wszystkie mnie straszliwie interesują :( Ciekawe kiedy się u nas pojawią.

  OdpowiedzUsuń
 22. "Rush" mnie zainteresowało, mam nadzieję, że któreś z wydawnictw zwróci uwagę na tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Wszystkie książki wydają się ciekawe i chętnie bym się w nie zagłębiła :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Kurcze, ale ciekawie!
  Nie wiesz może, gdzie można je kupić / zdobyć e-booki ?
  W końcu chciałabym się przełamać i przeczytać jakąś książkę po angielsku. Ciekawe co by z tego wyszlo :D
  One są takie wspaniałe, a znając życie wyjdą za parę lat albo w ogóle ;/

  OdpowiedzUsuń
 25. Chciałabym przeczytać Let the Sky Fall - Shannon Messenger :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Zaintrygowała mnie "Escaping Me" ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. I dlatego lubię czytać po angielsku :) Cześć książek ukazuje się po polsku z dużym opóźnieniem... :)
  Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Dopiero teraz odkryłam ten blog i naprawdę żałuję, że tak późno. Sądzę,że jest to jeden z lepszych blogów recenzenckich ! A co do postu - bardzo zaciekawiły mnie pozycje ,,Rush'' i ,,Let the sky fall'' . Mam nadzieję, że wydadzą je kiedyś w Polsce !

  Przy okazji, zapraszam na mojego bloga: http://dwiestronyksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)