czwartek, 18 lipca 2013

Kiedy polskie wydanie? cz.9

Earth Girl – Janet Edwards
Jest rok 2788. Na ziemi żyją jedynie ludzie ułomni. Wszyscy inni podróżują pomiędzy światami. Osiemnastoletnia Jarra jest jednak jednym przypadkiem na tysiąc, bowiem urodziła się bez systemu odpornościowego, co nie pozwala jej na przetrwanie na innych planetach. Dziewczyna zostaje więc porzucona przez swych rodziców i wysłana po narodzinach na Ziemię. Ma to ocalić jej życie. Aczkolwiek choć Jarra nie potrafi podróżować do innych światów, może oglądach ich nagrania video. Bohaterka ponadto przezywana jest od „człekokształtnych” i „reliktów”. Nic jednak nie jest w stanie jej złamać.

Jarra tworzy fałszywe tło dla samej siebie. Jako normalne dziecko wojskowych zostaje zapisana na zajęcia, których celem jest przeszukiwanie ruin ziemskich miast. Niespodziewanie Jarra znajduje się w świetle reflektorów. Wszystko dlatego, że kiedy pewien antyczny drapacz chmur upada, bohaterka pomaga w ocaleniu reszty jej zespołu, który został uwięziony pod gruzami budynku. Od teraz koniec z ukrywaniem się na tylnych ławkach w czasie zajęć. Jakby życie nie było już zanadto skomplikowane, Jarra uświadamia sobie, że zakochała się w jednym ze swoich kolegów z klasy, który niestety ale pochodzi z innej planety. Tak więc dziewczyna dalej musi trwać w swoich oszustwach i kłamstwach.

Potężne burze słoneczne zaczynają nawiedzać Ziemię, dlatego też cała klasa musi dla bezpieczeństwa ewakuować się z tego świata. Teoretycznie nie jest to żaden problem dla dziecka, którego rodzice pracują w wojsku, jednak nie zapominajmy, że Jarra tak naprawdę nim nie jest. Burze szybko przybierają na sile i załogi decydują się na ucieczkę z Ziemi. Kolejne lądowanie będzie miało miejsce dopiero za 600 lat. 

 --------------------------------------------------------------------------    

The Luxe - Anna Godbersen
Wyobraź sobie, że jesteś w Nowym Yorku w roku 1899. Otaczają Cię społeczne elity, prestiż, dostojność, oszałamiające przyjęcia, mężczyźni idealni, najpiękniejsze debiutantki, bogate dziewczęta, prości chłopacy, zakazana miłość, przyciszone szepty, ukradkowe spojrzenia, skandal, tajemnica, zemsta.

Gdy tylko starzy przyjaciele stają się swoimi rywalami, najbardziej imponujące społeczności Manhattanu zdają sobie sprawę, że ich przyszłość jest zagrożona przez podszepty z przeszłości. W tej wciągającej serii „The Luxe”, nic nie jest bardziej niebezpieczne od skandalu ... lub bardziej cennego od sekretu.

Edith Wharton, Jane Austen and Agatha Christie – wszystko w jednym! ... Nie mogłam się wręcz oderwać od „The Luxe” - Cecily Von Ziegesar, autorka „Plotkary”

Książka jednak została wydana w Polsce pt: "Wiek luksusu", nakładem Wydawnictwa Amber!

 --------------------------------------------------------------------------  
  

Alice in Zombieland - Gena Showalter
Ona nie spocznie dopóki nie pośle każdego chodzącego trupa z powrotem do jego grobu. Na zawsze.

Jeśli kiedykolwiek ktoś powiedziałby Alice Bell, że jej całe życie całkowicie zmieni się w ułamku zaledwie sekundy, dziewczyna z pewnością głośno by się zaśmiała. Nie przewidziała jednak, że tak właśnie się stanie. W ciągu jednego bicia serca, oddechu, sekundy, wszystko co znała – zniknęło. Błogi spokój zmienił się w tragedię, a niewinność została zrujnowana.

Jej ojciec miał rację. Te potwory są prawdziwe ….

Aby pomścić swoją rodzinę, Ali musi nauczyć się walki z nieumarłymi. Aby przetrwać, musi zaufać najgorszemu chłopakowi ze wszystkich – Colemu Hollandowi. Jednak Cole ma swoje własne ciemne sekrety, a jeśli Alice nie będzie ostrożna, tajemnice te mogą okazać się jeszcze groźniejsze od samych zombie.. 

 --------------------------------------------------------------------------    
  
In the Air - Crystal Serowka
Wszystko zaczęło się na nowojorskim chodniku. To było takie nierealistyczne. Juilliard - olbrzymi, murowany budynek, który wciąż widziałam w swoich marzeniach, wreszcie stał się zapowiedzią mojej przyszłości. Byłam przygotowana na czyhające wyzwania. Jednak zupełnie nie spodziewałam się, że całkowicie stracę całe swoje skupienie w momencie, gdy Go poznam. Od tej chwili taniec przestał być jedyną istotną rzeczą w moim życiu.

Miasto otworzyło moje oczy, ale to on mnie zmienił.


Dwóch tancerzy. Jedno ogromne miasto. On był zdeterminowany, aby zacząć wszystko od nowa. Ona była gotowa na wkroczenie do świata baletu. Nikt jednak nie spodziewał się tego, że miłość może być częścią ich sukcesu. Nikt też nie podejrzewał jak bardzo uczucie to może być destrukcyjne. Aczkolwiek Samson i Natalia podejmują wyzwanie, nie przejmując się upadkiem. 

 --------------------------------------------------------------------------    
 
Unremembered – Jessica Brody
Kiedy lot 121 linii Freedom Airlines rozbił się nad Pacyfikiem, nikt nie spodziewał się tego, że ktokolwiek mógł przeżyć katastrofę. Dlaczego więc szesnastoletnia dziewczyna zostaje odnaleziona we wraku samolotu żywa? To pytanie pojawia się na pierwszych stronach gazet na całym świecie. Co najdziwniejsze w cudowny sposób jej ciało nie zostało w żaden sposób zranione. Dziewczyna nie przypomina sobie jednak swego wejścia na pokład samolotu ani jakiejkolwiek innej rzeczy sprzed wypadku. Nikt nie wie, jakim cudem przeżyła. Nikt nie wie, dlaczego nie było jej na liście pasażerów. Nikt nie może też wytłumaczyć, dlaczego jej DNA i odciski palców nie znajdują się w żadnej bazie danych na całym świecie.

Dziewczyna jest przytłoczona światem, którego nie zna, czynnościami, których nie rozumie i do tego nawiedzają ją dziwne wspomnienia z przeszłości. Seraphina zmaga się z przypomnieniem sobie wcześniejszych zdarzeń i odkryciem, kim naprawdę jest. Jednak każda kolejna odkryta wskazówka rodzi tylko następne pytania. A jej czas na znalezienie odpowiedzi się kończy...

Jej jedyną nadzieją jest dziwnie pociągający chłopak, który wciąż  mówi, że się znają. Co więcej, bohater twierdzi, że byli w sobie zakochani. Jednak czy bohaterka naprawdę może mu zaufać? Czy będzie on w stanie chronić ich oboje przed ludźmi, którzy przyczynili się do amnezji Seraphiny?

28 komentarzy:

 1. Unrememberedi Alicja będą super :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Alice in Zobmieland - muszę przeczytać! "Ziemska dziewczyna" też mi się podoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. O matko, matko ja chcę wszystko, no może oprócz "In the air", ale "Earth girl" oraz The Luxe zapowiadają się cudownie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Alice in Zombieland bym z chęcią poczytała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przecież książka "The Lux" już od dawna jest w Polsce http://lubimyczytac.pl/ksiazka/42026/wiek-luksusu ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. "In the Air" i "Unremembered" z wielką chęcią bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam "Wiek luksusu" i powiem Ci, że historia dość przeciętna, jakby wyciągnięta z harlequina.

  OdpowiedzUsuń
 8. "Earth Girl" i "Alice in Zombieland" naprawdę mnie zaciekawiły! Muszę przeczytać obie pozycje - czy to po polsku, czy w oryginale ;)
  Pozdrawiam,
  Mai

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak ja lubię te Twoje notki o polskich wydaniach :D Zawsze uda mi się znaleźć coś fajnego dla siebie :) Problem potem tylko ze znalezieniem e-booka, ale czasami się udaje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam nadzieję, że chociaż jedna z nich zostanie wydana. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tym razem chyba nic mnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 12. Earth Girl, Alice in Zombieland oraz Unremembered - to coś dla mnie! :D

  Szkoda, że nie ma ich na LC, bo wtedy nikt nie zwróci na nie uwagi. Jeśli nie zostaną wydane w PL wtedy nie pozostanie mi nic nic innego jak przeczytać w języku angielskim. I już jest jeszcze większa motywacja do nauki. :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak dla mnie Alice in Zombieland zapowiada się super! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. tak też poluje na Alice in Zombieland, musi być świetna !

  OdpowiedzUsuń
 15. Na Alice in Zombieland i Earth Girl czekam, czekam i już doczekać się nie mogę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Wsyztskie chetnie bym przeczytala! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ciekawe pozycje, Alice in Zombieland wydaję się naprawdę niezła ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Wszystko trafione w moje gusta ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Widzę trzy ciekawe książki, przeczytałabym je bez zastanowienia. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Książka "In the Air" mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 21. :O Niesamowite są te książki... Mam nadzieję, że szybko trafią do Polski <3

  OdpowiedzUsuń
 22. Unremembered zainteresowało mnie najbardziej ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Znów widzę kilka ciekawych pozycji:)

  OdpowiedzUsuń
 24. Chętnie przeczytałabym pierwszą i ostatnią pozycję:)

  OdpowiedzUsuń
 25. Alice in Zombieland będzie wydana we wrześniu, strasznie się ucieszyłam jak zobaczyłam ją w zapowiedziach.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)