niedziela, 30 czerwca 2013

Kiedy polskie wydanie? cz.7

Descendant - Nichole Giles
Siedemnastoletnia Abigail Johnson ma dar.

Abby ma bardzo nieuporządkowane życie, ciągle przemieszcza się z miejsca na miejsce, tylko po to aby być jeden krok przed ciemnością, która wciąż ją ściga. Kiedy dziewczyna przybywa do Wyoming jest zdesperowana. Za wszelką cenę chce utrzymać wrażenie całkowitej normalności. Jednak wciąż nachodzą ją dziwne wizje, w których przeszłość miesza się z przyszłością. Wtedy też bohaterka spotyka Kye, tajemniczego chłopaka, który wygląda tak niezwykle znajomo, że Abby uważa go za zgubioną niegdyś część swojej duszy.

Zanim jednak Abby odkryje źródło swoich uczuć do Kye, ciemność wreszcie ją dopadnie, a ona będzie zmuszona po raz kolejny zmienić miejsce zamieszkania. Tym razem nie ucieknie. Będzie walczyć mając u swego boku ukochanego chłopaka. Aczkolwiek życie ich obu będzie w wielkim niebezpieczeństwie.

--------------------------------------------------------------------------  

Geoducks Are for Lovers - Daisy Prescott
Kulinarna pisarka Maggie Marrion dopiero co stanęła na nogi po ciężkim ubiegłym roku albo też i dwóch, a nawet trzech. Na dwudzieste klasowe spotkanie, kobieta zaprasza do siebie na weekend czworo z jej najbliższych przyjaciół z college'u. Spędzą ten czas w jej domku, położonym niedaleko plaży w Whidbey Island. Bohaterka zupełnie się nie spodziewa, że jej dwie najlepsze przyjaciółki - artystka Quinn Dayton oraz Selah Elmore, erotyczna powieściopisarka na pół etatu, zechcą bawić się w swatki. Niespodziewany spisek tych dwóch kobiet uczyni weekend i całe życie Maggie znacznie bardziej interesującym.

Gil Morrow, dawny muzyk grunge, który został nauczycielem historii, przybywa na spotkanie na prośbę Selah. Mierząc się z własnymi duchami, Gil decyduje, że będzie czekał wystarczająco długo, aż wreszcie dostanie Maggie. Wraz ze wsparciem znajomych z college'u Gil uświadamia ukochanej, że w wieku czterdziestu lat wcale nie jest za późno na drugą szansę.

Czy możemy nauczyć się kochać życie, które prowadzimy? Czy umiemy porzucić obecne wyobrażenie samego siebie? Co się stanie, gdy pokolenie The Breakfast Club Reality Bites spotka się z generacją The Big Chill? Choć i spędź weekend z tymi dwoma, odmiennymi pokoleniami. Dziel z nimi radości, łzy, życiowe rozterki, starte historie i nowe początki. 

--------------------------------------------------------------------------   

The Arrivals - Melissa Marr
Chloe weszła do baru i tym samym zmarnowała pięć lat swojej alkoholowej abstynencji. Kiedy kobieta się budzi, uświadamia sobie, że znajduje się w zupełni innym, nieznanym sobie świecie - Wasteland. Bohaterka widzi dokoła siebie ludzi z różnych czasów i z różnych miejsc: Kitty i Jack - brat i siostra z Wild West; Edgar - alkoholowy przemytnik; Francis - były hipis; Melody – psychicznie niezrównoważona kura domowa i Hector – dawny cyrkowy artysta. Nikt nie wie, dlaczego oni wszyscy tu przybyli.

Melissa Marr wykreowała żywy, fantastyczny świat, który niebywale urzeka czytelnika. Jej nowa powieść jest oryginalną i niezwykłą opowieścią o podejmowaniu życiowych decyzji w świecie, gdzie śmierć jest całkowicie nieprzewidywalna i często ... tymczasowa. 

--------------------------------------------------------------------------   

My Life Next Door - Huntley Fitzpatrick
"Moja mama nigdy nie wiedziała jednej rzeczy – przez cały czas obserwowałam rodzinę Garrettsów."

Garrettsowie mają wszystko, czego nie posiada rodzina Reedsów. Są głośni, nieuporządkowani i uczuciowi. Każdego dnia Samantha Reed siedząc na wysokim dachu, marzy aby być jedną z nich ... jednak pewnego letniego wieczoru Jase Garrett odnajduje jej kryjówkę, siada obok i wszystko się zmienia.

Tych dwoje natychmiast się w sobie zakochuje, przeżywa pierwsze przeszkody i namiętności. Rodzina Jase'a od razu akceptuję Samanthe, choć dziewczyna ukrywa przed nimi pewien sekret.
Wtedy też dzieje się coś całkiem nieprzewidzianego i cały świat bohaterki odwraca się do góry nogami. Nagle Samantha staje przed niemożliwą do pojęcia decyzją. Czy któraś perfekcyjna rodzina ją uratuje? Czy też dziewczyna musi zdać się na samą siebie?

Debiutancka powieść Huntley Fitzpatrick opowiada historię o rodzinie, przyjaźni, pierwszym romansie i tym, jak być uczciwym wobec osoby, którą się kocha i jak jej nie zdradzić.

--------------------------------------------------------------------------   
 
There is No Light in Darkness - Claire Contreras
Przeszłość ukryta w ciemności. Teraźniejszość okryta sekretami. Przyszłość przynosząca prawdę, od której nie można uciec.

Zaraz po tajemniczej i brutalnej śmierci rodziców, Blake Brennan odnajduje spokój w pewnej całkowicie nieszablonowej rodzinie. Jednak dramatyczna strata rodziców wciąż nie daje jej normalnie żyć i powstrzymuje bohaterkę przed okazywaniem uczuć innym osobom. Blake postanawia podjąć się ciężkiej wyprawy w poszukiwaniu prawdy.

Bohaterka żyje w ciągłym strachu i potrzebie kontroli. Codziennie nawiedzają ją koszmary, ujawniające detale, które doprowadziły do wszystkich niebezpiecznych sytuacji. Przeszłość zaczyna kolidować z teraźniejszością. Blake musi zadecydować, czy prawda jest warta utraty osoby, którą kocha? Czy miłość będzie w stanie pokonać wszystkie duchy przeszłości? Czy też dziewczyna zda sobie sprawę, że tak naprawdę w ciemności nie istnieje nawet promyk światła?

29 komentarzy:

 1. Czytałam My life next door.
  Bardzo przyjemna lektura ;)
  Z chęcią zobaczyłabym (a raczej przeczytałabym) ją w polskiej wersji.

  eM.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaintrygowały mnie dwie pozycje - "There is No Light In Darkness" i "Arrivals".

  OdpowiedzUsuń
 3. Już jakiś czas temu czytałam o "My life next door", ale nie wiem, czy się doczekam polskiego wydania - pewnie w międzyczasie zapomnę o niej jakieś trzy razy ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo bym chciała poznać My Life Next Door. Ciekawe, kiedy będzie jej polskie wydanie?

  OdpowiedzUsuń
 5. "Geoducks Are for Lovers" oraz "My Life Next Door" brzmią naprawdę ciekawie. Poza tym podoba mi się okładka ostatniej książki! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. "The Arrivals" bardzo mnie intryguje :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Prawie wszystkie książki bym przeczytała. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe, czy się doczekamy tych książek, bardzo ciekawe...

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaciekawiła mnie książka Descendant - Nichole Giles .

  OdpowiedzUsuń
 10. Widzę wiele ciekawych książek, jestem ciekawa czy pojawią się na polskim rynku :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkie książki wydają mi się interesujące, oby zostały wydane w Polsce jak najszybciej...

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkie są ciekawe:) Mam nadzieję, że doczekamy się ich w ojczystym języku:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystkie te książki chętnie przygarnęłabym na swoją półkę :D
  Poza tym świetny cykl postów ;))

  OdpowiedzUsuń
 14. OOO! Marr muszą wydać! Kocham jej książki!

  OdpowiedzUsuń
 15. Wszystkie tytuły zapowiadają się ciekawie! Mam nadzieję, że zostaną kiedyś wydane w Polsce.:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Opis „The Arrivals” przypomina mi trochę inną książkę tej autorki, ale z pewnością przeczytam, bo zapowiada się naprawdę interesująco i jeszcze okładka, która mnie tak zauroczyła… mam nadzieję, że jej nie zmienią. „There is No Light in Darkness” również z chęcią przeczytam, jeśli tylko zostanie wydana w Polsce. „Descendant” też jest interesująca, ale tutaj znowu opis przypomina mi opis innej pozycji, innej autorki, ale znając mnie z ciekawości przeczytam, czy nie ma tam podobieństw do wcześniej wymienionej książki.

  OdpowiedzUsuń
 17. Wow, jakie ciekawe powieści *-* też nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Mnie najbardziej zainteresowała ostatnia książka! Muszę ją przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Wszystkie książki wyglądają ciekawie, któreś z wydawnictw mogłoby się nimi zainteresować. ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Geoducks Are for Lovers, The Arrivals i My Life Next Door zapowiadają się na prawdę dobrze. :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Podoba mi się ta Twoja akcja "Kiedy polskie wydanie?" :D Można zapoznać się z ciekawymi pozycjami ;) Najbardziej zainteresowały mnie "Descendant", "The Arrivals" i "My Life Next Door" :) Kuszące ^^

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie mogę się doczekać pierwszej pozycji. Chciałabym już ją mieć w swojej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Wszystkie chętnie przygranęłabym do siebie :D

  OdpowiedzUsuń
 24. "Descendant" oraz "There is No Light in Darkness" brzmią niezwykle kusząco. Może przeczytam oryginalne wydania, jeśli pozycje nie ukażą się w Polsce (chociaż mocno za to trzymam kciuki).

  OdpowiedzUsuń
 25. Ostatnia pozycja wydaje się ciekawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 26. The Arrivals brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja z chęcią przeczytałabym My Life Next Door - Huntley Fitzpatrick. Muszę zamówić ją w bibliotece :)
  A.

  OdpowiedzUsuń
 28. "There is No Light in Darkness" zapowiada się ciekawie:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)