wtorek, 8 lipca 2014

Zapowiedzi wydawnicze - lipiec 2014

Premiera: 9 lipiec 2014
Tytuł: Poczkajka
Autor: Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Literackie
Opis: Patrycja, młoda urocza doktor weterynarii, ma dwie pasje: jedną jest niesienie pomocy wszystkim stworzeniom dużym i małym, drugą zaś… magia, która wypełnia maleńką, wynajmowaną kawalerkę i pozwala zapomnieć o samotności. Tak, tak, bo Patrycja marzy o miłości, takiej przez duże M, ale gdzie taką znaleźć? Spotkanie z kręgiem czarownic na pewnym sabacie przynosi odpowiedź: Znajdź małą, żółtą chatkę gdzieś na krańcu świata, a spotkasz Jego. Patrycja, kierując się słowami „Bądź wierna. Idź”, wyrusza w pogoń za marzeniem, nie wiedząc, co czeka ją podczas tej przygody, kogo spotka w cichej, spokojnej wsi zwanej Poczekajką, kto okaże się jej przyjacielem, a kto wrogiem i jaką cenę przyjdzie jej zapłacić na końcu drogi…
 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 14 lipiec 2014
Tytuł: Skradziona
Autor: Clara Sanchez
Wydawnictwo: Znak
Opis: Poruszająca, inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o oszustwach, które wpłynęły na życie wielu ludzi i o odważnej walce o prawdę. W latach osiemdziesiątych mała Weronika zagląda potajemnie do teczki z dokumentami rodziców i znajduje tam tajemniczą fotografię. Na zdjęciu widać niewiele starszą dziewczynkę, bardzo do niej podobną. Na odwrocie ręką mamy zapisane jest jedynie imię: Laura. Weronika, chociaż miała zaledwie dziewięć lat, intuicyjnie wyczuła, że nie powinna zadawać pytań. Od tego czasu żyła jednak z przekonaniem, że nad jej rodziną ciąży jakiś sekret. Kim była Laura? I czy dziwne zachowanie rodziców jest z nią w jakiś sposób związane? "Skradziona" to powieść podejmująca temat handlu niemowlętami. Co najmniej 60 000 Hiszpanów zostało zaraz po narodzinach sprzedanych rodzinom adopcyjnym. Biologiczne matki były informowane, że dzieci zmarły przy porodzie. Ujawnienie tego trwającego kilkadziesiąt lat procederu wstrząsnęło w 2011 roku Hiszpanią. 

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 14 lipiec 2014
Tytuł: Dom na plaży
Autor: Sarah Jio
Wydawnictwo: Między słowami
Opis: Nigdy nie ignoruj tego, co dyktuje ci serce.
Nawet jeśli podążanie za jego głosem będzie bardzo trudne. W życiu Anne wszystko było zaplanowane. Wystawne przyjęcia, ślub z mężczyzną, którego zna od wielu lat, kariera idealnej pani domu.
Wszystkie te plany niszczy jedna decyzja, podjęta pod wpływem impulsu. Anne chce poznać smak prawdziwego życia, z dala od rodzinnego domu. Dlatego zgłasza się do oddziału pielęgniarek stacjonujących na Bora-Bora. Tam, wśród pięknie kwitnących krzewów hibiskusa i bezkresu turkusowego oceanu narodzi się przyjaźń między nią a tajemniczym żołnierzem Westrym.
Czy przyjaźń jest dobrym początkiem miłości?
Czy związek ma szanse przetrwać, gdy piękna wyspa przestanie być rajem?

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 14 lipiec 2014
Tytuł: Demonolog
Autor: Andrew Pyper
Wydawnictwo: Zysk 
Opis: Prastara siła znalazła przejście do naszego świata. Towarzyszy wszędzie Davidowi Ullmanowi i jego córce Tess. Wyczuwalna. Nienazwana. Która pewnego dnia przybiera realną formę.
David Ullman jest światowym autorytetem w dziedzinach mitologii i wierzeń religijnych. To dlatego tajemnicza chuda kobieta wybrała właśnie jego. Pewnego dnia odwiedza go w gabinecie na Uniwersytecie Columbia i składa propozycję nie do odrzucenia. Profesor ma zbadać pewne zjawisko w Wenecji. Dowód szaleństwa czy opętania? Przytłoczony rozwodem decyduje się wyjechać. Razem z Tess.
David wraca do domu sam. Prawie wszystko wskazuje na to, że jego córka nie żyje. Prawie. Czy jest szansa, żeby ją odzyskać? Żeby się tego dowiedzieć, musi dotrzeć do... Nienazwanego. I uwierzyć, że demon istnieje. W tej mrocznej wyprawie świat staje się księgą pełną znaczeń i ukrytych symboli, które tylko David może odczytać.

 -------------------------------------------------------------------------- 

Premiera: 16 lipiec 2014
Tytuł: Skruszone. Pretty Little Liars XIV
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte
Opis: Zawsze wiem, gdzie was znaleźć.
A.
Spencer, Aria, Emily i Hanna chcą ostatecznie rozprawić się z przeszłością. Aby położyć kres SMS-om z pogróżkami, zmieniają numery telefonów. Rozpoczynają także nowe śledztwo, usiłując zdemaskować tajemniczego prześladowcę.
Determinacja dziewczyn jest godna podziwu. A. ma jednak zdjęcia, których ujawnienie może przysporzyć przyjaciółkom kolejnych kłopotów. Kto tym razem będzie rozdawał karty?
Odkryj kolejne sekrety bohaterek najmodniejsze serii ostatnich lat.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 16 lipiec 2014
Tytuł: Wielki Błękit
Autor: Veronica Rossi
Wydawnictwo: Otwarte
Opis: Aria i Perry są o krok od Wielkiego Błękitu – miejsca, gdzie nie ma eteru i niebo nie płonie. By się tam znaleźć, muszą uwolnić porwanego Cindera, bo tylko z nim przedostaną się na drugą stronę eterowej ściany.
Czy Osadniczka i Dzikus zdołają skłonić do współpracy skłócone od stuleci plemiona, zanim nieokiełznany żywioł pochłonie ich świat? Czy znajdą szczęście pod czystym niebem?
Wielki Błękit to ostatni tom oszałamiającej trylogii Veroniki Rossi. Autorka stworzyła niezwykły, pełen okrucieństwa i piękna świat – niczym z najlepszych powieści fantasy i science fiction.
Zanurz się w eterycznej historii, pokochasz ją od pierwszej strony. 

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 22 lipiec 2014
Tytuł: Audrey Hepburn
Autor: Alexander Walker
Wydawnictwo: Prószyński
Opis: Piękna, pełna wdzięku, elegancka i eteryczna Audrey Hepburn była jedną z największych gwiazd filmowych swoich czasów. Niezapomniana, oscarowa rola w „Rzymskich wakacjach” oraz romantyczne kreacje w „Śniadaniu u Tiffany’ego” i obsypanym Oscarami „My Fair Lady” przyniosły jej światową sławę, jednak nie zapewniły szczęścia. W rozszerzonym, ostatecznym wydaniu biografii aktorki Alexander Walker ujawnił nowe, nieznane wcześniej fakty, dotyczące głęboko ukrywanych konfliktów w rodzinie gwiazdy i rodzinnych tajemnic, które nigdy nie miały wyjść na jaw. „Audrey Hepburn” to wierny, intymny portret niezwykłej kobiety, pięknej, pożądanej, nieustannie spragnionej miłości i niepotrafiącej jej odnaleźć.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 23 lipiec 2014
Tytuł: Między książkami
Autor: Gabrielle Zevin
Wydawnictwo: W.A.B.
Opis: Przepis na komedię romantyczną a la Notting Hill w książkowym wydaniu!
Urokliwa opowieść o właścicielu przytulnej, ale kiepsko prosperującej księgarenki, który próbuje poskładać życie na nowo po śmierci żony. Odnalezienie porzuconej między książkami dwuletniej dziewczynki-sieroty i spotkanie z energiczną przedstawicielką małego wydawnictwa wywróci jego świat do góry nogami. Pogodna opowieść o tym, że zawsze jest czas na nowy początek.


 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 28 lipiec 2014
Tytuł: Druga szansa
Autor: Dani Atkins
Wydawnictwo: Znak
Opis: Wszystko w życiu Rachel układało się idealnie, nim wydarzył się tamten straszny wypadek. Jedna chwila przekreśliła obietnicę szczęśliwej przyszłości. Tego dnia jej świat rozpadł się na kawałki. Straciła najlepszego przyjaciela, ukochanego, poczucie sensu i ...Stop! Zacznijmy jeszcze raz, jakby to co złe nigdy się nie wydarzyło...
Pewnego dnia Rachel budzi się i z zaskoczeniem odkrywa, że złe rzeczy z jej niedalekiej przeszłości nie miały miejsca. Wszystko, co utraciła w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń, jest wciąż w zasięgu ręki: szczęśliwy związek, wymarzona posada, grupka przyjaciół. Czyżby los ofiarował jej drugą szansę? Czy znalazła się w jakimś innym, przedziwnym, ale szczęśliwym wymiarze? Kto lub co stoi za tą niewytłumaczalną przemianą jej życia?
Poruszająca, magiczna opowieść. Nadzwyczajny debiut Dani Atkins, który zachwycił i wzruszył czytelniczki na całym świecie.

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 30 lipiec 2014
Tytuł: Galop '44
Autor: Monika Kowaleczko - Szumowska
Wydawnictwo: Egmont
Opis: Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy poznają na przemian smak zwycięstwa i gorycz porażki, dowiadują się, czym jest męstwo, prawdziwa przyjaźń i wielka miłość. --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 30 lipiec 2014
Tytuł: Księgarenka w Big Stone Gap
Autor: Wendy Welch
Wydawnictwo: Black Publishing
Opis: Opowieść o tym, jak kochające się małżeństwo, dwa koty, dwa psy i trzydzieści osiem tysięcy książek może odmienić życie lokalnej społeczności.
Jack i Wendy Welch zawsze marzyli o prowadzeniu księgarni. Pewnego dnia postanowili, że nie można dłużej zwlekać z realizacją marzeń. Zapragnęli żyć niespiesznie, według własnych zasad. Kupili dom w niewielkiej górskiej miejscowości i zaczęli sprzedawać używane książki. Wiele wskazywało, że przedsięwzięcie nie ma prawa się udać: otwieranie księgarni na końcu świata, w kryzysie, w epoce e-booków, wydaje się co najmniej nierozsądne! Szybko okazało się, że sam optymizm nie wystarczy. Aby księgarnia zaczęła działać, trzeba wokół niej zbudować prawdziwą wspólnotę…
Wendy Welch prowadzi księgarnię w Big Stone Gap. Jest etnografem i nauczycielem. Działa lokalnie na rzecz ochrony zwierząt. 

 --------------------------------------------------------------------------

Premiera: 30 lipiec 2014
Tytuł: Bestia. Prawdziwa historia księcia
Autor: Serena Valentino
Wydawnictwo: Dream Books
Opis: W mrocznym lesie, w zapomnianym zamczysku, żyje samotnie przeklęty książę. Ci, którzy go widzieli, a było ich niewielu, twierdzą że jest rogatą i odrażającą bestią! Kiedyś kochany i uwielbiany, teraz samotny i opuszczony przez wszystkich. Czemu stał się okrutnym potworem? Skąd klątwa, która zamieniła księcia w bestię? Czy tylko prawdziwa, odwzajemniona miłość jest jedynym sposobem by odwrócić działanie czaru? Poznajcie prawdziwą historię... 

19 komentarzy:

 1. Skradziona zapowiada się niesamowicie, koniecznie muszę przeczytać!
  Na Galop 44 oraz Księgarenkę... czekam z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pare pozycji zapowiada się świetnie, szczególnie czekam na "Demonologa", zaciekawiła mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście chciałabym poznać ''Dom na plaży'', gdyż wydaje mi się to idealna pozycja na lato.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje typy to Demonolog iWielki Błękit :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie dwie ostatnie pozycje:) I ta przepiękna okładka "Księgarenki w Big Stone Gap"

  OdpowiedzUsuń
 6. Być możę, będe za niedługo recenzować 'Skradzione' intryguje mnie juz sama fabuła.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawie zapowiada się biografia Audrey, a na letnią porę chyba idealna byłaby komedyjka z książkami w tle:)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Księgarenka" to mój priorytet. Ale praktycznie wszystkie trafiają w mój gust.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam ochotę poznać Dom na plaży :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książkom pani Michalak mówię stanowczo nie! "Druga szansa" i "Bestia" brzmią ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Może to zabrzmi dziwnie, ale "Bestia" zainteresowała mnie najbardziej:D

  OdpowiedzUsuń
 12. "Między książkami", "Księgarenka..." - szykuje się sporo książek o książkach, to dobrze. :)
  Ale najbardziej zainteresowała mnie ostatnia pozycja (zwłaszcza że nie widziałam jej wcześniej w zapowiedziach). Czyżby po sukcesie "Czarownicy" miało pojawić się więcej reinterpretacji bajek (nie tylko Disneya, mam nadzieję)? Oby! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Skradziona" oraz "Między książkami" - te dwa tytuły wpadły mi w oko :)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Księgarnia w Big ..." to książka która najbardziej mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 15. "Galop '44" mnie zainteresował. Będę miała oko na tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 16. "Poczekajka" i "Bestia" - na to będę polować! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Kolejna część PLL i "Między książkami" to moje typy na lipiec :)

  Poza tym tu Dori, dawna autorka bloga czyteniaa. Powróciłam z kolejnym blogiem -> http://minsjel.blogspot.com/. Niedługo powinny pojawić się pierwsze recenzje, a na razie zapraszam do proponowania, co mogłabym tam oprócz nich publikować :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Kusi mnie tak naprawdę tylko "Między książkami" i "Księgarenka...". Widzę, że seria PLL chyba nie zamierza się nigdy skończyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. "Dom na plaży" czytałam w innym wydaniu, jakoś bardziej okładka mi się spodobała. Nie mogę się doczekać "Wielkiego błękitu" :3
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :* Na każdy postaram się odpowiedzieć :)